Sedacíkoupel se provádí při mykózách, opruzeninách, ekzémech a při hnisavých ložiskách. Nežádoucím účinkem hypermanganu je dočasné zhnědnutí kůže nebo sliznice. Koupele z hypermanganu nejsou vhodné pro jedince trpící suchou pokožkou.
Dávkování a ředění
Na hypermangan pozor – je to žíravina, kterou je potřeba velmi dobře rozpustit a hodně naředit, pak ale pomáhá, proto 1–2 zrníčka rozpusťte ve sklenici vody, ale tak, aby skutečně byla dokonale rozpuštěná. Tuto vodu nalijte do umyvadla nebo vany – výsledný roztok musí být jen lehce růžový. Sedacíkoupel provádějte krátce (do 5 minut), maximálně 3x denně, a to po dobu jednoho týdne. Určitě ale dávejte pozor, aby se roztok nedostal do úst a očí.
Roztok je vhodný také na opruzeniny, které jím můžete lehce otírat. To platí jak pro dospělé, tak pro děti. Jedná se o velmi účinnou léčbu.
Koupele z hypermanganu jsou účinné při léčbě ekzémů s hnisavým podkladem. Koupel není náročná na přípravu, stačí rozpustit jednu tabletu manganistanu draselného ve 4 litrech horké vody. Tuto koupel je potřeba opakovat dvakrát denně a měla by vést k zahojení vředů a zklidnění ekzému.
Ve svém příspěvku HYPERMANGÁN ROZTOK se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sarer.
Hovoříte zde o zrníčkách hypermanganu. Jenže hypermangangan je i v prášku. Takže kolik gramů jsou například 4 zrníčka hypermanganu? Neboli přesněji, kolik gramů hypermanganu je ještě vhodných na 1 litr
- postřiku květin
- postřik stromů
- zálivku - prolívku půdy proti škůdcům atd.
Dík Sarer
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
V naší poradně s názvem POUŽITÍ HYPERMANGANU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jan Řepka.
smí se manganistan používat do otevřených ran?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Manganistan draselný se používá jako mokrý obklad na vysušení ran na povrchu kůže, které jsou puchýřovité nebo z nich vytéká hnis. Manganistan draselný se používá jako topický přípravek pro péči o rány nebo kožní onemocnění v komunitním a nemocničním prostředí. Manganistan draselný je klasifikován jako „oxidační činidlo“, o kterém se předpokládá, že má baktericidní vlastnosti.
Naplňte sedací kout nebo vanu teplou vodou. Sedací kout nebo vana musí být naplněny natolik, aby postižená část těla byla ponořena ve vodě, když sedíte.
Smíchejte 4 – 5 lžic jedlé sody s vodou. Důkladně zamíchejte vodu, aby se rozpustila všechna jedlá soda.
Namočte postiženou oblast v sedacíkoupeli. Postižená oblast by měla být ve vodě po dobu 10 až 20 minut. Následně postiženou oblast osušte jemným čistým, měkkým ručníkem, aby se zabránilo dalšímu podráždění.
Sedacíkoupel by se měla opakovat několikrát za den, nebo jak vám řekne lékař, protože sedacíkoupel zmírňuje symptomy.
V naší poradně s názvem POLKNUTI HYPERMANGANU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Novotna.
Dobry den prosim co delat,kdyz maly oblizil hypermangan?dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Při náhodném polknutí krystalů hypermanganu je třeba ihned vypít půl litru vody nebo mléka. Není vhodné provokovat zvracení ani podávat aktivní uhlí. Pokud bylo množství spolknutého hypermanganu velké, tak je nutné vyhledat zdravotnické zařízení.
Jaké rozdíly jsou v porovnání derivační koupele se sedací lázní?
Při sedací lázni si máčíme hýždě ve vodě. Nejde tedy o osvěžování výhradně pohlaví. Derivační koupel se snáze realizuje. Cílem derivační koupele je osvěžit si jen pohlaví a vyhnout se jakékoli jiné reakci jinde na těle. Sedací lázeň je určitě dobrá praktika, ale je to jiná praktika s poněkud odlišným efektem. Porovnejte si je sami, tělo vám samo odpoví.
V naší poradně s názvem HYPERMANGAN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Sabina.
Zdravím chci se zeptat, když čistím mokvavou ránu zředěným hypermanganem, musím to pak oplachovat? Nebo to můžu nechat na ráně? Děkuji.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pokožka po koupeli v hypermanganu se neoplachuje, nýbrž se jen osuší ručníkem. Pokud by se roztok hypermanganu dostal na zdravou pokožku, tak je třeba ji hned omýt mýdlem a opláchnout čistou vodou. Podrobný návod, jak použít hypermangan ke koupeli je zde: https://www.ceskenemoci.cz/…
Koupele s přídavkem manganistanu draselného podporují a urychlují hojení ran, odřenin a pálení u dospělých, dětí a kojenců. Má dezinfekční a adstringentní účinek (svírá tělesné tkáně). Krystaly hypermanganu je třeba nejprve rozpustit ve sklenici vody a výsledný roztok pak nalít do vany naplněné vodou. Krystaly by se neměly házet přímo do vany nebo dětské vaničky, protože nerozpuštěné krystaly mohou způsobit podráždění. Stojí za to připomenout, že koupel v manganistanu draselném způsobuje hnědé zbarvení kůže a nehtů, proto se před důležitou událostí nevyplatí koupat se s jeho přidáním.
Sedacíkoupele jsou specifické koupele, do kterých jsou ponořeny pouze rozmnožovací orgány a konec řitního otvoru. Podle lidové tradice babičky často doporučovaly koupele při různých intimních infekcích. Lékaři mohou koupele v hypermanganu doporučit po provedených procedurách, ale nejsou nutné. Při infekci je nutné pečlivě dbát na hygienu infikovaného místa, aby nedošlo k rozvoji infekce. Za zmínku stojí, že u žen s rakovinou reprodukčních orgánů, které prošly ozařováním orgánů reprodukčního systému, jsou sedacíkoupele zcela zakázány pro možnost zvýšeného krvácení.
Dávkování hypermanganu do koupele je v množství 250 mg hypermanganu na litr vody ve vaně. Průměrná vana má objem 150 litrů, takže budete potřebovat cca 37 gramů hypermanganu rozředěného ve vodě.
V naší poradně s názvem KOUPELE V HYPERMANGANU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel David.
Dobrý den,
používám hypermangan na opruzeniny v tříslech a chtěl bych se zeptat, jak jej správně dávkovat, protože v oblasti třísel nic cítit není a ještě jsem se ani nepopálil.
1. den použití jsem si jej nasypal do koupele, aby byl roztok růžový (byl jsem několikrát lékárníkem upozorněn, že se mohu popálit) a po několika minutách voda byla opět čirá, jako kdybych hypermangan nepoužil.
2. den jsem dal vyšší dávku, kde voda byla spíše fialová a po několika minutách připomínala vodu ze zarezlého vodního řádu.
Takže nevím, zda ho používám správně nebo ne. Protože v oblasti třísel nic necítím při koupeli, že by to desinfikovalo a je ta koupel podobná, jako kdybych jej tam neměl.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .
Hypermangan normálně reaguje tak, že zbarví vodu do fialova. Čím větší koncentrace hypermanganu, tím tmavší fialová barva. Při moc fialovém roztoku skutečně hrozí popálení. Po chvíli, co je roztok na vzduchu, tak reaguje s atmosférickým kyslíkem a mění barvu z fialové na hnědou. Nepíšete jestli vám to nějak pomáhá léčit opruzeniny. Na opruzeniny je vhodné použít isopropylalkohol 60 - 99%, kterým se pokožka potře. Po vyprchání se hned aplikuje mast na opruzeniny s obsahem zinku. Mast se běžně prodává v oddělení s plenami. Takto se opruzenin zbavíte do tří dnů. Pak na postižených místech preventivně 2 krát do týdne provádějte desinfekci pokožky pomocí isopropylalkoholu. A budete mít pokoj. Isopropylalkohol 99% volně koupíte v lékárně za pár korun. Zředit ho můžete vodou.
V případě rozlití roztoku na jiné oblasti pokožky je omyjte mýdlem a hned čistou vodou. Kůže bude po koupeli zbarvená, a do své normální barvy se vrátí za několik dní.
Koupelová nádoba i ručník budou obarveny roztokem hypermanganu a neměly by být používány pro jiné účely.
Hypermangan je jednou z hlavních chemikálií používaných ve filmovém a televizním průmyslu k „stárnutí“ rekvizit a obvazů. Jeho přeměna na hnědý MnO 2 vytváří "sto let staré" nebo "starobylé" vzhledy na tkanině (pytlovina), provazech, dřevu a skle. Využívá se k tomu koupel v koncentrovaném temně fialovém hypermanganu.
Při přípravě koupele použijte jednorázové rukavice.
Dle postižené oblasti zvolte vhodné množství vody i nádobu pro koupel. Nádobu pak naplňte teplou vodou. Nepoužívejte vroucí vodu, abyste se vyhnuli opařením.
Podle množství vody přidejte hypermangan. 1 gram na 10 litrů vody. Roztok má správně vypadat jako světle růžová nebo světle fialová barva.
Jak dlouho koupat: postiženou oblast ponořte do lázně po dobu přibližně 5 až 10 minut nebo než teplá voda vychladne.
Pokožku vysušte čistou utěrkou. Po koupeli v roztoku hypermanganu není potřeba pokožku znovu oplachovat v čisté vodě.
Někdy se hypermangan používá ne sedacíkoupele při mykózách. Zde však hrozí při nesprávném naředění velké riziko popálení zevních rodidel. Pokud si v těhotenství potřebujete provést pouze koupel nohou, tak použití hypermanganu ve správné koncentraci není škodlivé.
Nebezpečí
Hypermangan je klasifikován jako oxidující, zdraví škodlivý a nebezpečný pro životní prostředí v neředěné formě. S hořlavým materiálem může způsobit požár (jiné oxidující látky a přípravky včetně anorganických peroxidů, které mohou způsobit požár nebo zvýšit nebezpečí požáru při styku s hořlavým materiálem).
Je zdraví škodlivý při požití!
Při akutní toxicitě: při požití (per os) potkan: 200 mg.kg-1 < LD50 < 2000 mg.kg-1; nebo diskriminující dávka při požití (per os) 50 mg.kg-1: 100% přežití, ale toxicita.
Při použití metody pevně stanovené dávky, uvedené ve vyhlášce (zkušební metoda B1 písm. a): méně než 100% přežití při 500 mg.kg-1 < (per os).
Je rovněž vysoce toxický pro vodní organismy, může vyvolat dlouhodobé nepříznivé účinky ve vodním prostředí.
Krystaly hypermanganu lze v Česku zakoupit online v internetovém obchodě nebo ho také prodá vaše oblíbená lékárna. Zde se můžete podívat jaká je aktuální cena hypermanganu při objednání online na internetu: Hypermangan cena.
na vyse zminene problemy zkuste zlutou mast podle receptury bozeny kamenicke v kombinaci s cajem na vnitrni hemoroidy a zarazenim lneneho oleje do stravy. k tomu 1x denne sedaci koupel z dubove kury.
Hovoříte zde o zrníčkách hypermanganu. Jenže hypermangangan je i v prášku. Takže kolik gramů jsou například 4 zrníčka hypermanganu? Neboli přesněji, kolik gramů hypermanganu je ještě vhodných na 1 litr
- postřiku květin
- postřik stromů
- zálivku - prolívku půdy proti škůdcům atd.
Dík Sarer
Při náhodném polknutí krystalů hypermanganu je třeba ihned vypít půl litru vody nebo mléka. Není vhodné provokovat zvracení ani podávat aktivní uhlí. Pokud bylo množství spolknutého hypermanganu velké, tak je nutné vyhledat zdravotnické zařízení.
Pokožka po koupeli v hypermanganu se neoplachuje, nýbrž se jen osuší ručníkem. Pokud by se roztok hypermanganu dostal na zdravou pokožku, tak je třeba ji hned omýt mýdlem a opláchnout čistou vodou. Podrobný návod, jak použít hypermangan ke koupeli je zde: https://www.ceskenemoci.cz/…
Dobrý den,
používám hypermangan na opruzeniny v tříslech a chtěl bych se zeptat, jak jej správně dávkovat, protože v oblasti třísel nic cítit není a ještě jsem se ani nepopálil.
1. den použití jsem si jej nasypal do koupele, aby byl roztok růžový (byl jsem několikrát lékárníkem upozorněn, že se mohu popálit) a po několika minutách voda byla opět čirá, jako kdybych hypermangan nepoužil.
2. den jsem dal vyšší dávku, kde voda byla spíše fialová a po několika minutách připomínala vodu ze zarezlého vodního řádu.
Takže nevím, zda ho používám správně nebo ne. Protože v oblasti třísel nic necítím při koupeli, že by to desinfikovalo a je ta koupel podobná, jako kdybych jej tam neměl.
Bobkový list zvyšuje riziko krvácení pokud se užívá vnitřně, to znamená pití vývaru, čaje, nebo polykání listů. Když použijte vývar z bobkového listu jen na pokožku jako koupel, tak nehrozí žádné riziko krvácení i když užíváte Warfarin.
Česnek se v hypermangánu máčí krátce, asi tak deset minut. Je dobré do roztoku přidat i jar na nádobí. Ten zaručí, že se hypermangan dostane všude možně.