Brunetky mají skvělé možnosti, pokud jde o exotičtější probarvování vlasů. Barvy a barevné melíry vypadají na hnědých vlasech elegantně a méně kontroverzně než na vlasech světlých. Pozor také na příliš tmavé odstíny hnědé barvy na vlasy, hraničící téměř s černou. Blond melír se nehodí ani k příliš světlé pleti.
Blond melíry jsou velmi oblíbené, neboť vlasy rozjasňují. V závislosti na tom, kolik proužků či jak hustý melír je, pak vlasy mohou vytvářet dojem blond vlasů. Postupné melírování a stále přidávání blond melírů do stávajících vlasů je pak často používanou cestou, jak se stát bez nárazového „šoku“ blondýnkou.
Výsledný blond melír na hnědé vlasy nemusí být tou pravou volbou, může přidávat věk, nebo pokud vytvořené melíry nejsou dostatečně kontrastní k barvě vaší pleti, mohou vás udělat příliš nevýraznou.
V naší poradně s názvem BARVENÍ VLASŮ NA MODRO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dana.
Dobrý den, dcera (hnědovláska) si chce obarvit vlasy na modro. Znamená to nejprve odbarvení na platinovou blond a pak tu modrou. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Špatné vítány také, alespoň jí to dám přečíst a třeba jí to pustí.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Čau Dani, jsi skvělá máma, když se takhle preventivně zajímáš o to, jak si má tvoje dcera nabarvit vlasy na modro. :-) Je fajn, když je mezi matkou a dcerou fungující kamarádský vztah.
Teď k tomu barvení. Při barvení tmavých vlasů je třeba skutečně nejdříve stáhnout jejich barvu nějakou barvou na vlasy, která odbarvuje na blond. Při odbarvování vlasů postupujte podle návodu, který je u přípravku přiložen a nepřekračujte maximální dobu působení chemie na vlasech. Po tomto odbarvení dosáhnete podkladového odstínu, který umožní dosáhnout temnou ale sytou modrou barvu. Pokud byste chtěli mít vlasy zářivě modré, tak bude potřeba odbarvení ještě jednou opakovat. Takže zářivé modré vlasy budou vyžadovat dvě balení odbarvovací barvy na vlasy. Mezi odbarvováním nechte vždy přestávku alespoň 2 hodiny, aby mohly vlasy pěkně proschnout. Proschlé vlasy pak lépe vztřebávají další barvu. Mezi barveními nedávejte na vlasy žádnou péči, žádný kondicionér! Kondicionér nebo maska by vlasy zalepily a zkazily by následné barvení na modro.
Po nabarvení modrou barvou vlasy ošetřete jedním balíčkem následné péče po barvení vlasů nebo kondicionérem na barvené vlasy. Zbylé balíčky následné péče o vlasy po barvení, které byly součástí barvy na vlasy, postupně vypotřebujte po každém mytí modrých vlasů.
Modrá barva se bude postupně z vlasů smývat a bude také šísovat na sluníčku. Zároveň jí nesmírně bude ohrožovat chlorovaná voda například v bazánu ale i voda z vodovodu bývá chlorovaná. Chlorovaná voda může postupně změnit modrou barvu do ošklivě zelené anebo třeba i jiné :-(.
Je třeba respektovat skutečnost, že barvení vlasů je nebezpečný proces, který by se měl raději pčenechat odborníkům v kadeřnictví. Vlasy se touto barvící procedůrou v každém případě změní. Po takovém barvení se významě sníží životnost vlasů, které se ve zvýšeném počtu začnou postupem času odlamovat, pokud ještě dříve nevypadnou. S těmito následky je třeba po takovém barvení počítat a věnovat vlasům zvýšenou péči. Po barvení je, jako následná péče, dobrá maska na barvené vlasy, kde je jen rozmýchaný olivový olej a žloutek. Tahle maska na barvené vlasy totiž nezmění barevný odstín obarvených vlasů a přesto je vyživí.
Držím palce, ať se obarvení povede a dcera bude moci být za modrou hvězdu! Napište sem pak, jak to celé dopadlo.
Pokud chcete blond melír do černých vlasů, očekávejte, že melíry půjdou obvykle do zrzavé barvy. Tato varianta se tedy odbornicemi moc nedoporučuje. Melír pro hnědé vlasy nebo pro ty černé však již není nic netradičního. Zatímco se vlasy dříve při melíru do tmavých vlasů hlavně zesvětlovaly, teď se barví. Zůstat můžete v přírodních tónech tón v tónu, ale proč si neužít trochu barvy. Vždyť i kobaltová modrá může v hnědých vlasech působit decentně.
Pokud vám melír nevyšel tak, jak jste si představovala, můžete to napravit přelivem, ale jakým, to vám musí poradit kadeřník, který ví, jak melír „ochladit“, aby vlasy nebyly žluté. Neexperimentujte, jinak si poničíte a vysušíte vlasy.
Ve svém příspěvku BARVENI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel LUCIE.
Měla jsem světlé melíry ve světle hnědých vlasech už několik let a chtěla jsem změnu, tak jsem si dala na hlavu barvu=stříbřitě plavý a dopadlo to tak, že vypadám jako kuře s býlími prameny. A také my vypadalo dost vlasú. Poradíte jestli si mohu obarvit vlasy znovu a jestli mohu použít tmavší barvu.A za jak dlouho se po prvním barvení mohu obarvit znovu. DEKUJU
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamila.
Ahoj LUCIE, přesně vím, co teď prožíváš, protože něco podobného se stalo i mě a určitě i stovkám dalších experimentátorek. V tuto chvíli určitě další amoniakovou barvu nepoužívej, protože by sis akorát udělala na hlavě chemlon a to určitě nechceš. Doporučuju pro ztmavení odstínu použít hnědou přírodní bravu od Henny. Zde jsou použité přírodní rostlinné pigmenty, které se sice během měsíce vymyjí, ale zase je možné barvení Hennou použít opakovaně. Nezapoměň také na nějakou masku na vlasy, kterou si aplikuj 2x týdně, pokud máš hodně suché vlasy, tak zařaď i masku z olivového oleje a žloutku, kterou najdeš na tomto webu.
Ve svém příspěvku JAK ODBARVIT DOMA VLASY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Bara.
Odbarvila jsem si vlasy doma.mela jsem bordo a uz sem zase chtela blond.byla to hruza pouzila jsem 2krat.odbarvovac.a nechala pusobit hodinu a pak si dala asch light blond. Konecne mam zase blond vyslo me to na 50.dolaru levneji nez v salonu. A moje vlasy nejsou zniceny.tak jsem happy.urcite je potreba si potom udelat olejovi zabal aby vlasy meli osetreni.Tim chci rict ze se nemusite bat si odbarvit vlasy sami jako ja.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Isabelle.
Zvýrazňující melíry jsou o kontrastu. Žena v určitém věku by si měla vybírat mezi přirozenými odstíny, které podtrhnou její barvu vlasů. Nejlepší jsou proužky v barvě o několik málo tónů světlejší, než je přírodní barva. Například pokud si necháte udělat velmi okaté a jasné melíry v některých částech vlasů – z důvodu velkého kontrastu –, dojte ke zvýraznění všech linií, tedy i vrásek.
Jde o melír, jak jej zná asi nejvíce žen. Obvykle jsou do vlastní barvy vlasů přidány jemné světlejší nebo tmavší proužky, které vlasy oživí a zatraktivní. Často je tento způsob melírovaní využíván ženami, které si hnědé vlasy melírují do blond. Je to ideální cesta, jak bez velkého rizika postupně přejít na úplný blond, aniž by došlo k nárazovému šoku. Odvážnější ženy si mohou obarvit jen jeden široký pruh vlasů a získat tak melír, který je velmi výrazný a osobitý. Správnou kombinací barev je možné docílit přirozenějšího nebo naopak extravagantního vzhled. V poslední době je módní i takzvané podmelírování. To znamená, že horní část hlavy je v jedné barvě a spodní část vlasů v barvě druhé. Nejčastější kombinací je blond nahoře a hnědá až černá v dolních partiích účesu. Ale fantazii se meze nekladou a kombinovat je možné i tři a více barev. Výsledkem je pak velmi výrazný a originální účes, ve kterém vás nikdo nepřehlédne. Modrý, zelený, růžový a podobné melíry patří dnes spíše mezi ty extravagantní. Běžně je na ulicích neuvidíte a je to zejména tím, že tyto barvy jsou nestálé a velmi rychle se vymývají. Růžové a tyrkysové melíry se staly symbolem pro takzvaný scene styl, který je stále populárnější mezi mládeží.
Pokud chcete melír, mějte na paměti, že bohužel nejde z vlasů vymýt, protože vlas je kvůli odbarvení bez pigmentu. Melírování vlasů je přirozenější a vlasy se jimi ničí úplně stejně jako barvením. Také záleží na tom, jak kvalitní melír používáte a jak dlouho jej necháváte působit. U melírů se používá peroxid, který při neodborném použití může vlasy trvale poškodit. Melír vlasy vysušuje.
Znakem ombre trendu je postupně světlající barva. V dnešní době je to nejžádanější trend, kterému leží u nohou celý Hollywood. Ombre je technika barvení, která se nanáší ručně; lze ji použít i na kratších vlasech, nejlépe však vyniká na vlasech pod ramena. Musí se však dávat velký pozor, aby vlasy nevypadaly jako melír odrostlý do půlky hlavy. Ombre se provádí nejlépe na přírodních nebarvených vlasech. Existuje mnoho různých způsobů, které je možno použít k vytvoření tohoto vzhledu. Specialista by měl být vždy schopný přijít se správnou technikou k dosažení požadovaného vzhledu tak, aby nejlépe vyhovoval vašemu typu a historii vlasů. Poté můžete očekávat skvělý výsledek.
Pro ženy je velkým lákadlem i skutečnost, že nároky na údržbu jsou velmi nízké. Pokud do salónu nepřijdete půl roku, nikdo nic nepozná.
V naší poradně s názvem AMERICKÉ BARVENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Veronika.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak se postupuje v případě amerického bavení či melíru a zda se dá touto technikou dosáhnout platinové blond. Děkuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Americké barvení je několik přibližně stejných odstínů, například blond, až po plavou. Hodně to dělá Wella Professional. Jde o barvení tón v tónu a lze dosáhnout i vzhledu platinové bold, pokud máte svou přírodní barvu plavou nebo špinavou blond. Tady je obrázek, jak by to mohlo vypadat: http://files.hotstyle.cz/20…
Důležité upozornění pro americké barvení! Americké barvení si nechte VŽDY udělat u kadeřnice, jinak riskujete nepěkné barevné prameny, jako vodníkovy pentle. Při technice amerického barvení je potřeba jednotlivé prameny nejdříve odbarvit a potom na ně aplikovat vhodnou barvu a k tomu je potřeba zkušenost. Není zde prostor na opravy, protože pak budete mít na hlavě místo amerckého melíru spíše chemlon.
Blond melír tón v tónu je hustý s tenkými prameny a vynecháváním jedné pěšinky. Provádí se vyplétáním hrotem tupírovacího hřebene a vybrané pramínky jsou poté zabaleny do alobalu. Kvalitní značka melíru je Matrix V-light s 6% vyvíječem. Díky tomu, že je melír tenký a vynechá se jedna pěšinka, není odrost tak patrný a vcelku pěkně splyne s melírovanou částí.
Výsledný efekt blond melírů tón v tónu se projevuje tím, že odrost nedělá ostrou linku, není tak patrný, a i odrostlejší melír vypadá pořád přirozeně.
V naší poradně s názvem DOMÁCÍ ŠAMPON NA SUCHÉ VLASY se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lenka.
Dobrý deň,
mám dotaz k vajíčkovému šampónu pre lámavé vlasy. Koľko ide do zmesy tej minerálnej vody?
Ďakujem
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Minerální voda je ve vajíčkovém šamponu pro doplnění iontů, které posilují vlasy přírodní cestou. Například Vincentka je bezvadná na hnědé a zrzavé vlasy. Poděbradka pak na plavé a blond vlasy. Množství vody je asi jako dvě vajíčka, takže tak dvě deci. Nejlepší je voda přímo ze vřídla.
Jde o metodu postavenou na Clip in sponkách, na kterých jsou našity trsy vlasů. Jsou nabízeny v mnoha odstínech, délkách a také samozřejmě různých kvalitách. Clip vlasy se skládají ze samotných vlasů, přírodních či umělých, našitých na sponkách. Způsob prodlužování vlasů Clip in je v poslední době velice rozšířen. Jedná se o levnou variantu, kdy si lze prodloužit vlasy do několika minut. Péče o vlasy není složitá, ale životnost závisí většinou na kvalitě samotných vlasů.
Druhy
Základní sada
Základní sadu tvoří soubor několika vlasových pramenů různých šířek, které jsou určeny pro pokrytí celé hlavy. Tyto sady jsou nabízeny v několika délkách, a to nejčastěji 38, 51, 56 a 60 cm. Odstíny Clip vlasů lze rozdělit do několika kategorií. Každý odstín má své číselné (abecední) označení, zde jsou ty nejběžnější z nich:
Tmavé odstíny: 1, 1B, 2, 4, 6, 8, 18, 30, kde 1 označuje odstín černý (černočerná), 18 odstín nejsvětlejší tmavá a 30 odstín kaštanová a tak dále.
Blond odstíny: 14, 16, 22, 27, 60, 613, kde 14 označuje odstín tmavá blond, 22 popelavá blond a 613 světlá blond a tak dále.
Melíry: 14/22, 16/613, 18/613, 1B/27 a mnoho dalších kombinací výše popsaných odstínů.
Dvojitá sada
Dvojitá sada se liší od základní sady v objemu. Ve dvojitých sadách je přibližně dvojnásobné množství vlasů. Dvojité sady jsou určeny pro ty, kdo mají vlasy husté a chtějí si je prodloužit. Pokud by takový člověk použil sadu základní, byl by mezi jeho vlasy a těmi přicvaknutými veliký rozdíl v objemu a nevypadalo by to dobře, avšak při použití dvojité sady vlastní vlasy plynule přecházejí v ty přicvaknuté. Odstíny a délky dvojitých sad jsou stejné jako u sad základních.
Setkat se můžeme i se sadou vlasů vlnitých.
Vlasové pásy
Vlasové pásy představují specifickou kategorii Clip vlasů. Jde o pásy dlouhé okolo 90 cm. Jsou dodávány společně se sponkami. Vlasový pás lze rozstříhat jednoduše nůžkami na délky dle vlastní potřeby. Sponky se jednoduše připevní na jednotlivé pásy, čímž je vytvořena plnohodnotná sada v mnoha odstínech a délkách dle výběru. Tato sada vychází nejlevněji ze všech, protože pokud si člověk pořídí základní sadu, tak její délka zdaleka nedosahuje délky vlasového pásu. Jedinou komplikací je nutnost přišití sponek, ale to by měl zvládnout během krátkého času snad každý.
Pramínky
Pramínky lze koupit v sadě několika stejně velikých pásů, často v 8 kusech, nebo také samostatně, což se hodí například pro oživení účesu několika odlišnými pramínky.
Patky a ofiny Clip in
Metoda Clip in se začala užívat i na patky a ofiny. Nasazení patky nebo ofiny není nijak složité a dovoluje výrazně měnit styl účesu bez radikálních zásahů do střihu vlastních vlasů.
Barvení vlasů je známé již z dob Egypta, kdy se používaly různé přírodní přelivy. Melír je technika barvení vlasů, kdy se barví jen některé prameny nebo partie vlasů (například konečky), aby se tak odlišily od původní barvy. Pokud se použije technika balení do fólie, je možné použít na melír více než jednu barvu (takzvaný americký melír) a dosáhnout například efektu tónování. Stejně tak je možné k odbarvení vlasů používat roztoky peroxidu.
Melír nepatří mezi zastaralé a opomíjené techniky, i když by se to tak někomu mohlo zdát. Melíry dostaly novou podobu a kolorování účesů je dnes velkým hitem. Módní melír je často nenápadný, pouze prosvětluje a barvou modeluje účes. Moderní melíry dokážou být i extravagantní. Nestačí jen část účesu zesvětlit nebo ztmavit. Takový melír však patří do rukou profesionálních koloristů, kteří vám ve vlasech vytvoří doslova umělecké dílo. Nebojte se tedy ani barev. Barevný melír je přesně to, kam vlasové účesy s melírem spějí. Barva je povolena, trendy jsou růžový, oranžový, žlutý, modrý, fialový či třeba zelený melír. Naprostým hitem je pak multibarevný melír.
Jestli chcete razantněji změnit barvu typicky odbarvit na blond, tak opakované odbarvení by mělo proběhnout buď po důkladném vyfénování, ale lépe po 4 hodinách, aby vlasy pěkně proschly. Jinak se opakovaná barva nedostane dovnitř vlasu a neodstraní původní barvivo a tím dostanou vlasy nažloutlý nádech.
Pokud si chcete udržet stále šmrncovní barvu, tak by opakované obarvení mělo znovu proběhnou každých 6 týdnů, kdy se nejdříve obarví odrosty u hlavy a pak zbytek délky vlasů.
Proces barvení vyžaduje vysokou hodnotu pH, díky které vlasy zvětší svůj objem a barviva do nich mohou snadno pronikat. Poté se pH opět snižuje. Tento proces vede k poškození vlasů, protože vlasové šupinky následně zcela nepřilnou, a tak se povrch vlasů stává hrubším. Ve výsledku dochází i k poškození přirozené lipidové vrstvy, jež pokrývá a chrání vnější povrch vlasů. Oslabená vlasová vlákna nejsou schopna optimálně zadržovat barevné pigmenty, proto se barva při každém mytí postupně vymývá a bledne.
Barvením trpí zejména vlasy blonďaté. Přirozené blond vlasy totiž mají menší průměr, jsou křehké, a tedy náchylnější k lámání. Kromě toho obsahují méně barevného pigmentu, tudíž jsou více vystaveny škodlivému vlivu slunečních paprsků. Agresivní odbarvování vede k tomu, že jsou blond vlasy často suché, zplihlé a matné (jakoby bez života). Ubližuje jim také tepelný styling, nevhodné vlasové přípravky, dlouhý pobyt na přímém slunci i mrazu a neprospívá jim chlorovaná ani mořská voda. Ať už jsou darem přírody, nebo výsledkem barvení, blond vlasy potřebují více péče než tmavší odstíny vlasů.
Pokud si nechcete kupovat chemickou barvu, můžete zkusit některou z přírodních metod. Připravte si jednu z následujících věcí a naneste si ji na vlasy.
Citronová šťáva: Jestliže máte světlejší pramínky, které chcete zvýraznit, smíchejte šťávu z poloviny citronu s vodou a naneste si ji na kořínky vlasů. Potom jděte na chvíli ven na slunce a přibližně po půlhodině si vlasy umyjte.
Heřmánek: Pokud máte světlé pramínky a chcete je ještě trochu zesvětlit, připravte si heřmánkový čaj a malým štětcem ho naneste na kořínky vlasů. Nechejte působit asi 30 minut, potom si vlasy umyjte a upravte tak, jak jste zvyklá.
Skořice vám pomůže zvýraznit rezavé pramínky. Připravte si pastu ze skořice a vody a naneste ji na kořínky vlasů. Nechejte působit asi 30 minut a potom si vlasy umyjte.
Černé vlasy, které osvěží stříbrný melír, nemusí vypadat jako prošedivělé. Díky speciální barvicí technice Davines Flamboyage získají černé vlasy zcela jiný vzhled. Právě černá barva bývá velice agresivní, zostřuje rysy obličeje a je zcela nepoužitelná pro příliš světlé typy žen. Jednolité černé barvě ve vlasech také chybí objem a jen samotný lesk nestačí. Proto potřebují černé vlasy speciální řešení v podobě blond melírů.
Stříbrný melír dokonale modeluje hladké dlouhé černé vlasy, které se jen velice decentně vlní na koncích. Jsou pak ukázkou skutečně mistrovského melírování. Melírované vlasy získávají na objemu a metalické odstíny dávají vlasům exkluzivní a luxusní vzhled.
Na blond melír s přelivem můžete zkusit i Hair Chalk. Hair Chalk je křídování světlých vlasů. Křídou lze dočasně vytvořit velmi podobný vzhled, jaký mají skutečně nabarvené vlasy. Existuje však několik věcí, které byste měli vědět, než začnete s křídováním.
Používejte pouze měkké pastely. Měkké pastely jsou suché barevné křídy, které se vyrábějí z práškového pigmentu, slabě vázaného v roztoku tragantu nebo metylcelulózy. Prodávané pastely mají rozdílnou tvrdost a tvar. Pastely značky Senellier mají nejjasnější a nejintenzivnější pigmenty.
Dávejte si velký pozor, abyste nekoupili olejové pastely (známé jako mastné křídy), protože odstranění olejových pastelů může být noční můrou, nemluvě o tom, jak jsou mastné a lepkavé.
Postupujte tak, že zatočíte pramen vlasů a poté jej důkladně natřete barevnou křídou. Poté pramen řádně rozčešte a vyčešte přebytečný prášek z křídy.
Pokud jste blondýnka, nenanášejte křídu na mokré vlasy. Přidáním vody na čistý pigment vytvoříte barvu, která jde z blond vlasů jen velmi těžko vymýt. Jestliže je vaše barva tmavší než blond, budete naopak vodu potřebovat. Zdvojnásobí se tím sytost pigmentu a barva bude výraznější.
Vyzkoušejte i dvě barvy na jednom prameni, je to opravdu zábavné a vlasy pak vypadají jako batikované.
Oblečení si chraňte pláštěnkou a pod sebe položte igelit na zachycení křídového prachu. Může se stát – pokud máte dlouhé vlasy –, že vám křída během dne bude barvit oblečení. V tom případě se snažte nosit něco v podobné barvě.
Před mytím vlasů si vezměte měkký kartáč s přírodními štětinami a důkladně vlasy vyčešte, tímto by se měla většina pigmentu odstranit. Existují i speciální šampony po křídování, které doplní vlasům vlhkost, kterou křída vysála.
Křídu nepoužívejte na konečky příliš často, protože pastel do sebe nasaje přirozenou vlhkost z vlasů a konce poté budou suché. Je velmi vhodné používat speciální olejíčky pro suché konečky.
Nejlepší na křídování je styling. Vyzkoušejte cop nebo různé vyčesané účesy – vypadají efektně a oblečení nezašpiní.
Melíry mohou být náročné, pokud jde o dobarvování a následnou péči. Jsou kadeřníci, kteří vám budou chtít aplikovat melír na celou délku vlasů znova a znova, což může vlasy extrémně vysušit a zničit. Promluvte si o tom s kadeřníkem předem, měl by vám následně zesvětlovat jen odrosty. V každém případě se melír stává určitým závazkem. Aby dobře vypadal, je třeba jej pravidelně obnovovat, i když u jemných přirozených odstínů nemusí být odrosty tak patrné. Melírované vlasy ale vždy vyžadují speciální regenerační péči v podobě kvalitních masek a šampónů, aby důsledkem vysušení nedošlo k jejich výraznému poškození.
Rozhodla jste se tedy pro změnu? Není třeba se pouštět do drastických operací, jako je ultra krátký účes nebo rudá barva na blonďaté kštici, postačí jen pár kapek barvy. Možná vám bude stačit jemné, ale viditelné zvýraznění pomocí alobalových proužků. Tak vzhůru do toho, ale mějte na paměti, že když se melíry nezdaří, máte pohromu na několik týdnů, možná měsíců. Navíc je to věc, kterou každý uvidí na první pohled. Zejména pak vy.
Pomůcka: Na melíry se používá i 4% peroxid, na poslední alobaly se pak dává 6%, tím se zajistí, že bude mít melír žlutou barvu při použití produktů od fy Wella.
Nevýhoda barvy na celou hlavu spočívá v tom, že barva rychleji odrůstá, a tak budete chodit častěji ke své kadeřnici, než tomu je u melíru. Melír je však pro vlasy škodlivější než barva. A rozhodně se do zákroku nepouštějte doma.
Melír se obvykle provádí s pomocí speciální čepice a háčku. Tuto metodu musí kadeřnice ovládat, při nezdaru můžete mít pocit, že máte obarvenou celou hlavu a nejsou viditelné žádné pramínky. Pokud kadeřnice použije alobal, tak pravidelnost, že někde pramínky jsou a jinde ne, úplně přebije přirozenost.
Zesvětlení obarvených vlasů nejde udělat jinak, než působením peroxidů. Takže je třeba použít barvu na blond odstín, tím stáhnout současnou barvu vlasů a pak aplikovat raději přeliv, protože u něho, když se to nepovede, tak se to za pár dní vymyje šampónem. Příště si raději nechte obarvit vlasy u zkušené kadeřnice. Ušetříte si tím trápení i zničené vlasy od nevhodné bravy na vlasy a následného odbarvování.
Dobrý den, dcera (hnědovláska) si chce obarvit vlasy na modro. Znamená to nejprve odbarvení na platinovou blond a pak tu modrou. Má s tím někdo nějaké zkušenosti? Špatné vítány také, alespoň jí to dám přečíst a třeba jí to pustí.
Měla jsem světlé melíry ve světle hnědých vlasech už několik let a chtěla jsem změnu, tak jsem si dala na hlavu barvu=stříbřitě plavý a dopadlo to tak, že vypadám jako kuře s býlími prameny. A také my vypadalo dost vlasú. Poradíte jestli si mohu obarvit vlasy znovu a jestli mohu použít tmavší barvu.A za jak dlouho se po prvním barvení mohu obarvit znovu. DEKUJU
Odbarvila jsem si vlasy doma.mela jsem bordo a uz sem zase chtela blond.byla to hruza pouzila jsem 2krat.odbarvovac.a nechala pusobit hodinu a pak si dala asch light blond. Konecne mam zase blond vyslo me to na 50.dolaru levneji nez v salonu. A moje vlasy nejsou zniceny.tak jsem happy.urcite je potreba si potom udelat olejovi zabal aby vlasy meli osetreni.Tim chci rict ze se nemusite bat si odbarvit vlasy sami jako ja.
Minerální voda je ve vajíčkovém šamponu pro doplnění iontů, které posilují vlasy přírodní cestou. Například Vincentka je bezvadná na hnědé a zrzavé vlasy. Poděbradka pak na plavé a blond vlasy. Množství vody je asi jako dvě vajíčka, takže tak dvě deci. Nejlepší je voda přímo ze vřídla.
Americké barvení je několik přibližně stejných odstínů, například blond, až po plavou. Hodně to dělá Wella Professional. Jde o barvení tón v tónu a lze dosáhnout i vzhledu platinové bold, pokud máte svou přírodní barvu plavou nebo špinavou blond. Tady je obrázek, jak by to mohlo vypadat: http://files.hotstyle.cz/20…
Důležité upozornění pro americké barvení! Americké barvení si nechte VŽDY udělat u kadeřnice, jinak riskujete nepěkné barevné prameny, jako vodníkovy pentle. Při technice amerického barvení je potřeba jednotlivé prameny nejdříve odbarvit a potom na ně aplikovat vhodnou barvu a k tomu je potřeba zkušenost. Není zde prostor na opravy, protože pak budete mít na hlavě místo amerckého melíru spíše chemlon.
Odpověď jste nenašel asi proto, že žádná léčba vypadávání vlasů pomocí lejzru není dostatečně účinná, aby mohla být veřejně zdokumentována. Vypadávání vlasů je záležitost chemických procesů uvnitř těla a zatím nebyla objevena žádná metoda, která by vypadávání zastavila a nebo dokonce obnovila růst vlasů.