Facebook Síť X Pinterest email tisk

Téma

LNĚNY OLEJ A TVAROH


Co se smí jíst

Tvaroh, sýr Cottage, jogurt, kefír, lněné semínko, lněný olej, cibulka, drcený česnek, koření (zázvor, kurkuma, italské bylinky a podobně), sůl, zelenina (mrkev, zelená cibulka), vařené brambory, kyselé zelí, ovoce (maliny, borůvky, banán a další), přírodní ovocná šťáva, med, šampaňské.

Zdroj: článek Lněný olej a tvaroh v boji proti rakovině

Poradna

V naší poradně s názvem TVAROH A LNĚNÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.

Dobrý den,

mohu zmíněný recept používat současně s probéhající chemoterapií? CA prsu...

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

Ano, to by nemělo vadit.

Zdroj: příběh Tvaroh a lněný olej

Bioložka doktorka Budwigová

Johanna Budwigová se narodila 30. září 1908 v Německu. Dr. Budwigová učinila pozoruhodný objev. Dle ní jsou rakovinové buňky takové buňky, kterým schází na molekulární úrovni důležité nutrienty. Také zjistila, že červené krvinky u pacientů s rakovinou neobsahují tukovou složku. Toto zjištění ji dovedlo k vlastní léčebné metodě, která se ukázala být úspěšnou až v 90 % případů. Je potřeba poznamenat, že mnoho jejích pacientů s rakovinou k ní bylo odesíláno až ve 4. stadiu nemoci, kdy už za sebou měli neúspěšnou léčbu operacemi nebo ozařováním. Je dokonce možné předpokládat, že pokud by pacienti přicházeli v dřívějších stadiích nemoci a bez klasické léčby, mohla by se úspěšnost jejího léčení blížit až ke 100 %.

Doktorka Budwigová zjistila, že zatímco nenasycené mastné kyseliny (nazývané souhrnně omega-3 nenasycené mastné kyseliny nebo PUFA omega-3, jejich společným rysem je dvojná vazba mezi uhlíky na třetím místě, počítáno od koncového methylu) jsou lidskému organismu nesmírně prospěšné, takzvané saturované neboli hydrogenované tuky (obsažené dnes například především v údajně „zdravých“ margarínech) našemu zdraví naopak intenzivně škodí. A objevila zázračný recept: lněný olej s mléčnou bílkovinou.

Zdroj: článek Lněný olej a tvaroh v boji proti rakovině

Příběh

Ve svém příspěvku TVAROH A LNĚNÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.

Dobrý den,

mohu zmíněný recept používat současně s probéhající chemoterapií? CA prsu...

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel František Dykast.

Prosím o informaci v jakém poměru smíchat tvaroh a lněný olej. Trpím již delší dobu zácpou.Děkuji za odpověď.

Frahtišek Dykast
Praha

Zdroj: příběh Tvaroh a lněný olej

Lněný olej v těhotenství

1 čajová lžička denně v těhotenství je jakožto významný zdroj omega-3 mastných kyselin povolena.

Zdroj: článek Lněný olej

Recepty

Receptů s lněným olejem je celá řada. Lněný olej není vhodné nikterak tepelně upravovat. Použití je možné ve studené kuchyni, kde je výborný do salátů a jako ochucovadlo, například na brambory s tvarohem.

Zdroj: článek Lněný olej

Poradna

V naší poradně s názvem LNĚNÝ OLEJ A TVAROH DISKUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Svatka.

Dobrý den-užívám olej,tvaroh a ln.semínko už měsíc a mám pocit že se mi zhoršily kožní problemy(asi lupenka na loktech a kotnících- nikdy jsem nekonzumovala tak pravidelně a často tvaroh,olej... Nevím jestli je to následný projev tohoto užívání nebo mám zastavit toto užívání. dík Svatka

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Zvýšená obměna kůže, která vypadá jako lupenka, může souviset s vyšším příjmem bílkovin, které jsou obsaženy v tvarohu. Zkuste na měsíc vysadit a pak znovu začněte s poloviční intenzitou než máte nyní.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: příběh Lněný olej a tvaroh diskuze

Na rakovinu tvaroh a lněný olej

Tato dieta proti rakovině vyžaduje radikální změnu životního stylu, ale to vyžaduje i medicínská chemoterapie. Základním a jediným jídlem je strava bez rafinovaných cukrů, žádné živočišné bílkoviny s výjimkou tvarohu a cottage sýra, a k tomu lněný olej. Tuk se dobře rozpouští v jiných tucích a v těle je zpracován v játrech a v žlučníku. Když je někdo nemocný rakovinou nebo jiným zánětlivým onemocněním, tak je schopnost jater zpracovat a absorbovat tuky drasticky snížena. Cottage sýr a tvaroh jsou potraviny bohaté na bílkoviny a pokud tyto proteiny ještě smícháme se zdravým tukem - lněným olejem, tak dostaneme směs, která je rozpustná ve vodě a díky tomu již tolik nepotřebuje pomoc jater. Tuk pak může být lépe dopraven do buněk i u nemocných lidí rakovinou. Metoda léčby rakoviny tvarohem je založena na nasycených mastných kyselinách omega 3, které mají protizánětlivé účinky díky procesu, který okysličuje buňky a obnovuje zdraví na buněčné úrovni.

Zdroj: článek Tvaroh je jednoduchý a přírodní lék na rakovinu

Müsli z tvarohu a lněného oleje

Ingredience: 2 lžíce linomelu, 3 lžíce lněného oleje (bio, za studena lisovaný), 2 lžíce mléka (čerstvé nebo pasterované), 100 g tvarohu (bio, odtučněný, max. 1 % tuku), 1 čajová lžička medu, chuťová přísada (různé druhy čerstvého ovoce, vanilka, skořice, citronová šťáva)

Postup: Do malé misky dejte 2 lžíce linomelu, na něj syrové rozkrájené ovoce podle roční doby. Pak následujícím způsobem připravte tvarohovo-lněný krém: Do mixéru dejte lněný olej, mléko a med, mixujte a přidávejte po malých částech tvaroh. Mixujte tak dlouho, dokud není hmota homogenní, potom přidejte chuťovou přísadu. Ta se může denně obměňovat, například vanilka, skořice nebo ovoce, jako je banán s citronem či pomerančovou šťávou nebo jahody, maliny či ostružiny.

Tip: Linomel si každé ráno připravíte sami. V mlýnku na kávu nahrubo rozmixujete 6 kávových lžiček lněných semínek a smícháte s 1 lžičkou medu tak, aby vznikla hustá pasta. Množství odpovídá přibližně 2 polévkovým lžícím.

Zdroj: článek Lněný olej

Lněný olej a tvaroh

Lněný olej s tvarohem je směs předepisovaná dr. J. Budwigovou jako dieta při rakovině, artritidě, roztroušené skleróze, lupénce, ekzémech, trudovitosti. Mnohokrát na Nobelovu cenu navržená lékařka uvádí, že tato základní výživná kombinace skutečně zajistí prevenci a pomáhá tělu vyléčit rakovinu. Zní to jako vtip, uzdravit se z rakoviny za pomoci tvarohu? Je to však metoda dlouhodobě prakticky i teoreticky testovaná. Na rozdíl od běžných léčebných opatření typu chemoterapie se dá říci, že léčba, kterou vynalezla dr. Budwigová, téměř nic nestojí a lze ji „praktikovat“ doma v kuchyni. A také proto ji rakovinový „průmysl smrti“ nenávidí, stejně jako nenáviděl její objevitelku, která s poctivostí vědkyně říkala věci přesně tak, jak byly, ať už se to někomu líbilo, nebo ne.

Doktorka Budwigová totiž zjistila, že zatímco nenasycené mastné kyseliny (nazývané souhrnně omega-3 nenasycené mastné kyseliny nebo PUFA omega-3; jejich společným rysem je dvojná vazba mezi uhlíky na třetím místě, počítáno od koncového methylu) jsou lidskému organismu nesmírně prospěšné, takzvané saturované neboli hydrogenované tuky (obsažené dnes například především v údajně „zdravých“ margarínech) našemu zdraví naopak intenzivně škodí.

Zdroj: článek Lněný olej

Příběh

Ve svém příspěvku LNĚNÉ SEMÍNKO NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY MUZEME NEKDO SDELIT KDE KOUPIM TVAROH se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Zuzana.

Dobrý den, také by mne zajímalo,zda lněný olej skutečně míchat s tučným tvarohem,když už i ve více článcích jsem našla s nízkotučným tvarohem. Ten má totiž více bílkovin, které jsou důležité při užívání lněného oleje dle dr.Budwig. Tak kde je pravda,kdo to vysvětlí? Nejlépe nějaký doktor ale. Děkuji Zuzana

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Hana navratilova.

opravdu dobry tvaroh jsem si dělala z mleka kupovaného primo od sedlaka taky trvalo aspoň tri dny stalo na okne na slunku nez zkyslo a to byl tvaroh desne dobry sladky a hrudkovany. Momentalne kupuji Olešnický tvaroh podle mně je nejlepší ale i toje tovarni výroba fakt je ten že berrou mléko od místních zemědělcu

a je to poznat ale i tak by mě zajímalo kde kdo byl na tom 10 procentním tvarohu. A michat ruzne oleje asi není na zavadu aspoň na o tom nevim. Ahoj

Zdroj: příběh Lněné semínko nežádoucí účinky

Základní léčebný recept

Ingredience: 2–5 polévkových lžic lněného oleje, tučný tvaroh (alespoň 10%), olej s tvarohem v poměru 1 : 1 nebo 1 : 2 až 1 : 3

Postup: Nejprve důkladně promixujte obě složky, až vytvoří hladkou, krémovou konsistenci, olej se nesmí oddělovat.

Tipy: Sladká varianta: Přidejte do tvarohu ovoce (například maliny, borůvky, banán) či ovocnou šťávu. Můžete přisladit trochou medu. Někdo doporučuje přidat i trochu šampaňského, cca 1 dl (je to dobrý nosič pro omega-3 mastné kyseliny).

Slaná varianta: Do umixované směsi lněného oleje a tvarohu přidejte cibulku, trochu drceného česneku, koření (zázvor, kurkumu, italské bylinky a podobně), sůl, trochu zeleniny (mrkev, zelenou cibulku). Vše dobře promixujte. Vzniklá pomazánka se hodí téměř k čemukoli, velmi dobrá je například kombinace s vařenými bramborami a kyselým zelím.

Do hotové pomazánky (sladké i slané varianty) přidáme cca 1 lžíci mletých lněných semínek.

Zdroj: článek Lněný olej

Příběh

Ve svém příspěvku OLIVOVÝ OLEJ, CITRON A MED NA DETOXIKACI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tomáš.

Lze úspěšně nahradit olivový olej za lněný?

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Lili25.

Olivový olej je vše lék, jak na mazání suché pokožky těla tak na teplou i studenou kuchyni.

Zdroj: příběh Olivový olej, citron a med na detoxikaci

Lněný olej na pleť

Má skvělé vyživující a regenerační účinky. Díky tomu je vhodný na suchou pleť, na eliminaci drobných šupinek i popraskanou kůži na patách. Pro jeho hojivé účinky jej bude milovat i pleť postižená lupénkou či ekzémem. Z toho stejného důvodu je výborný také na jizvy a čerstvě vzniklé strie, u kterých zdatně působí i jako prevence, a proto je vhodné jej používat na problematické partie těla v těhotenství či při náhlém nárůstu váhy. Lněný olej je díky svým regeneračním, vyživujícím a zvláčňujícím účinkům výborný také na masáž, i když se kvůli své poměrně tmavé barvě nepoužívá nezředěný, ale spíše se míchá s dalšími rostlinnými oleji a v masážní olejové kompozici pak zastává důležitou regenerační funkci.

Lněný olej má vyšší komedogenní stupeň 4, patří tak mezi složky, které mohou mastnější typy pleti ucpávat, avšak tato reakce je silně individuální. Proto pokud netrpíte na akné a zánětlivou pokožku, můžete lněný olej vyzkoušet jak čistý, tak zředěný jiným rostlinným olejem dle vašeho výběru.

S velkým úspěchem se lněný olej využívá k léčbě popálenin, popraskané pokožky a k ošetření ran, je využíván k regeneraci pokožky po ozáření a pro změkčení mozolů a kuřích ok. Významně také snižuje hladinu cholesterolu, využívá se k léčbě aterosklerózy, u vleklých zánětů žlučníku, zánětů tlustého střeva a hemoroidů.

Zdroj: článek Lněný olej

Příběh

Ve svém příspěvku LNĚNÝ OLEJ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Irena Chabadova.

Dobry den,
mohu pouzivat lneny olej, pokud beru lek Warfarin ?
Dekuji
ich

Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.

Reagovat

Zdroj: příběh Lněný olej

Co je to lněný olej

Lněný olej se získává ze zralých lněných semínek lisováním za studena a obsahuje vitamíny A, skupiny B, D, E a F, nenasycené mastné kyseliny omega-3 a omega-6, lignany, fytoestrogeny a další cenné látky. Jako plodina je len známý více než 10 000 let. Zvláštností lněného oleje je šedesátiprocentní obsah alfa-linolenové kyseliny, která patří k více nenasyceným omega-3 mastným kyselinám.

Pozor, lněný olej lze polymerizovat a tato reakce je exotermická – látka namočená v tomto oleji se může sama vznítit.

Čerstvý, chlazený a nezpracovaný lněný olej se používá jako potravinový doplněk. Obsahuje velká množství omega-3 mastných kyselin, zvláště kyseliny α-linolenové, která může být přínosná pro omezení zánětů vedoucích k aterosklerózám, prevenci srdečních nemocí a arytmie, je důležitá pro správný vývoj dětí. Ovšem nedávné kontrolované placebo studie ukazují, že běžná konzumace oleje ze lněných semen nesnižuje riziko mrtvice, srdečních onemocnění nebo rakoviny jakkoli více než placebo. Běžný lněný olej obsahuje 52–63 % kyseliny alfa-linolenové. Pěstitelé vyšlechtili i len jak s vyšším obsahem kyseliny alfa-linolenové (70 %), tak s velmi nízkým obsahem kyseliny alfa-linolenové (< 3 %). Americká FDA schválila pro lněný olej s vysokým obsahem alfa-linolenové status „všeobecně považovaný za bezpečný“.

Přestože semena lnu jako taková obsahují lignany, třídu fytoestrogenů považovaných za látky s antioxidačními a protirakovinnými vlastnostmi, extrahovaný lněný olej lignany neobsahuje, a proto nemá takové antioxidační vlastnosti. Ve skutečnosti lněný olej snadno oxiduje, rychle proto žlukne a získává nepříjemný zápach, není-li uchováván chlazený. I v chladu má však trvanlivost jen několik týdnů. Olej s nepříjemným nebo žluklým zápachem by měl být zlikvidován. Žluklé oleje přispívají ke tvorbě volných radikálů a mohou být karcinogenní. Oxidace lněného oleje je hlavním komerčním problémem, proto lze na ochranu proti žluknutí přidávat antioxidant.

Zdroj: článek Lněný olej

Zeleninový salát

Ingredience: 6 ředkviček, 6 cherry rajčátek, 3 stružky česneku, 1 větší mrkev, 10 dkg mozzarelly (italské), 5–7 dkg pekingského zelí, 10 dkg fazolí mungo (doma naklíčené), 40 g směsi listových salátů (MIX), šťáva z půlky citronu, přiměřeně lněného oleje

Postup: Nakrájíme ředkvičky na kolečka, rajčátka na půlky či čtvrtky, česnek nadrobno, mozzarellu na kostičky, zelí na drobnější nudličky. Pak přidáme mrkev nastrouhanou na větším struhadle, trochu naklíčené fazole mungo, šťávu z citronu, lněný olej a vše promícháme, na závěr vmícháme saláty. Pokud nemáte MIX, použijte natrhaný ledový salát. Lze konzumovat se dvěma volskými oky, celozrnným chlebem nebo dalamánkem.

Doporučení: Lněné oleje účinkují nejlépe s bílkovinou. Je možné je používat v pokrmech sladkých i slaných. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: článek Lněný olej

Lněný olej v těhotenství

Omega-3 mastné kyseliny mají vliv na rozvoj mozku u plodu i u nemluvňat po jejich narození. Je tedy vhodné, aby těhotné a kojící ženy konzumovaly tyto mastné kyseliny v odpovídajícím množství.

Cena a prodej lněného oleje.

Výsledky testů lněného oleje můžete vidět zde.

Zdroj: článek Zdravé použití lněného oleje

Tvaroh na rakovinu

Nepomůže každému, ale některým lidem může pomoci v jejich boji proti rakovině.

Zdroj: článek Tvaroh je jednoduchý a přírodní lék na rakovinu

Co se nesmí jíst

Vyvarujte se produktů, jimž se říká hydrogenované umělé tuky nebo fritovaným potravinám, protože narušují proces okysličování. Červené krvinky odevzdávají v plících oxid uhličitý a nabírají kyslík. Pak jsou přepravovány v krevním oběhu k buňkám a vypustí nesený kyslík do plazmy. Takto uvolněný kyslík je k buňkám přitahován rezonancí pí-elektronové oxidace, podporované právě mastnými kyselinami. Jinak si kyslík cestu do buňky nenajde. Na elektrony bohaté mastné kyseliny mají rozhodující roli mezi „dýchacími enzymy“, což je základem buněčné oxidace. Netřeba dodávat, že rakovinové buňky jsou citlivé na kyslík.

Při jakékoliv léčbě je absolutně zakázaný cukr. Dále jsou to veškeré živočišné tuky, všechny salátové omáčky (včetně v obchodech prodávaných majonéz), veškeré druhy čerstvého masa (může obsahovat chemikálie a hormony), máslo, umělý jedlý tuk, konzervované maso a uzeniny. Konzervační prostředky blokují látkovou výměnu vyvolanou lněným olejem.

Zdroj: článek Lněný olej a tvaroh v boji proti rakovině

Přírodní léčba lichenu

U přírodní léčby bývá velmi oceňován pupalkový a lněný olej. Oleje obsahují nenasycenou mastnou kyselinu gammu linoleovou (GLA), která je u nemocí kůže velmi důležitá. Stav onemocnění významně zlepší i pití čerstvých šťáv z petrželky, špenátu, celeru a konzumace pšeničných klíčků. Důležité je také provést detoxikaci organismu, a tím pomoci při léčbě onemocnění, jelikož projevy na pokožce jsou v mnoha případech zapříčiněny problémy uvnitř těla. S tím souvisí i změna životosprávy.

Zdroj: článek Lichen

Dávkování

Nejlepším způsobem, jak užívat lněný olej, je v jeho čisté podobě. Takto jej lze užívat v tekuté podobě, což je asi nejpohodlnější pro staré a nemocné osoby. Doporučené dávkování se liší v závislosti na míře koncentrovanosti roztoku. Pokud tedy užíváte nějaký potravinový doplněk s obsahem tohoto oleje, řiďte se doporučeným dávkováním uvedeným na obalu.

Lněný olej by se měl užívat spolu s jídlem. Nejlepší je přidávat jej do různých salátů a příloh.

Nedoporučuje se však na oleji smažit nebo jej jakkoli tepelně upravovat. Teplem se účinné látky v oleji rozkládají a ten tak ztrácí svoji výjimečnou účinnost.

Začněte užívat čajovou lžičku denně (děti do 5 let ½ čajové lžičky denně). Po 14 dnech užívání můžete zvýšit denní dávku na polévkovou lžíci denně (děti do 5 let čajovou lžičku denně), ale není to nutnost. Doporučenou minimální denní dávku omega-3 splníte i užíváním čajové lžičky oleje denně.

  • 1 lžička oleje = 6 ml
  • 1 lžíce oleje = 15 ml

Upozornění: Po otevření lněný olej uložte do lednice a nezapomínejte na to, že jeho trvanlivost je 6 týdnů. Pak může zežluknout. Proto si promyslete, jaké balení si zakoupíte. Pokud bude olej užívat jeden člověk, malé, 250ml balení za šest týdnů vypotřebuje, pokud bude užívat denně jednu malou lžičku. Menší balení si objednávejte i v případě, že s užíváním lněného oleje začínáte. Větší, 500ml balení objednávejte pro pokračující každodenní kúru –1 lžíce oleje vám vystačí na 33 dní. Pokud chcete užívání z nějakých důvodů přerušit (dovolená, služební cesta), odložte olej do mrazáku. Jeho kvalita se zamrazením nemění a po přerušení můžete olej dále užívat.

Podrobné dávkování:

  • • dospělí: až 1 polévková lžíce denně
  • • dospělí s chronickým onemocněním: až 2 polévkové lžíce denně
  • • děti do 5 let: 1 čajová lžička denně
  • • děti od 5 let: až 1 polévková lžíce denně

Zdroj: článek Lněný olej

Autoři obsahu

 Mgr. Světluše Vinšová

 Mgr. Marie Svobodová


lněný olej a tvaroh
<< PŘEDCHOZÍ PŘÍSPĚVEK
lněný olej a tvaroh proti rakovině
NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍSPĚVEK >>
příběhy k tématu

Lněný olej a tvaroh diskuze

Kamča

Tvaroh je třeba používat plnotučný, protože během diety se nejí nic jiného, takže tělo tuky dobře využije. Zkuste to dva týdny vydržet a nejíst nic jiného.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Tvaroh a lněný olej

Kamča

Ano, to by nemělo vadit.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Tvaroh a lněný olej

František Dykast

Prosím o informaci v jakém poměru smíchat tvaroh a lněný olej. Trpím již delší dobu zácpou.Děkuji za odpověď.

Frahtišek Dykast
Praha

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Tvaroh a lněný olej

Marie

Dobrý den,

mohu zmíněný recept používat současně s probéhající chemoterapií? CA prsu...

Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Lněný olej a tvaroh diskuze

Svatka

Dobrý den-užívám olej,tvaroh a ln.semínko už měsíc a mám pocit že se mi zhoršily kožní problemy(asi lupenka na loktech a kotnících- nikdy jsem nekonzumovala tak pravidelně a často tvaroh,olej... Nevím jestli je to následný projev tohoto užívání nebo mám zastavit toto užívání. dík Svatka

Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Lněný olej a tvaroh proti rakovině

Dimitar

Je to dôležite

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Lněný olej a tvaroh diskuze

Cempírek

Zvýšená obměna kůže, která vypadá jako lupenka, může souviset s vyšším příjmem bílkovin, které jsou obsaženy v tvarohu. Zkuste na měsíc vysadit a pak znovu začněte s poloviční intenzitou než máte nyní.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Lněné semínko nežádoucí účinky

Zuzana

Dobrý den, také by mne zajímalo,zda lněný olej skutečně míchat s tučným tvarohem,když už i ve více článcích jsem našla s nízkotučným tvarohem. Ten má totiž více bílkovin, které jsou důležité při užívání lněného oleje dle dr.Budwig. Tak kde je pravda,kdo to vysvětlí? Nejlépe nějaký doktor ale. Děkuji Zuzana

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Olivový olej, citron a med na detoxikaci

Tomáš

Lze úspěšně nahradit olivový olej za lněný?

Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Lněný olej

Irena Chabadova

Dobry den,
mohu pouzivat lneny olej, pokud beru lek Warfarin ?
Dekuji
ich

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Magnetoterapie a warfarin

Marie

Dobry den, užívám Warfarin 5, digoxin 0,125,prosim mohu užívat lněný olej bio? Nikde jsem nenašla zprávu. Děkuji za odpověď. Marie

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Zoladex + lněný olej

Irena

Dobrý den, neruší konzumace lněného oleje - fytoestrogenu účinky Zoladexu (1 injekce za 3 měsíce) při léčbě rakoviny prostaty? Děkuji za odpověď. Irena

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

Magnetoterapie a warfarin

Cempírek

Lněný olej můžete konzumovat i když užíváte Warfarin. Jedna lžíce lněného oleje obsahuje 1,26 mikrogramů vitamínu K, přičemž váš denní limit je 90 mikrogramů vitamínu K.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Zoladex + lněný olej

Cempírek

Podle mého názoru lněný olej a fytoestrogeny v něm obsažené působí podobně jako Zoladex, jen s menšími nežádoucími účinky. Fytoestrogeny z lněného oleje mají na karcinom prostaty tlumivý efekt, protože inhibují uvolňování jednoho hormonu hypofýzy, takzvaného luteinizačního hormonu. Díky nedostatku luteinizačního hormonu pak klesá tvorba testosteronu a snižuje se tak růst rakovinových buněk prostaty. Nejsilnější účinky mají v tomto ohledu sójové boby. Takže společné užívání lněného oleje a Zoladexu se vzájemně podporuje.

Zdraví Cempírek!

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Len a tvaroh proti rakovine

Renča

Děkuji moc, ano zkouším tímto způsobem vyléčit rakovinu. Sice ještě k tomu mám chemoterapii, ale chtěla bych se s tím nějak poprat přírodní cestou. Jestli jsem tedy správně pochopila, tak žádné maso, žádné jine tuky, než lněný olej, . To znamena, že ani jiné přírodní produkty jako je alveo také nesmím. Jsou to bylinky rozpustene v stáve z hroznoveho vina.? Mohu se zeptat, znáte někoho, kdo se touto dietou vyléčil z rakoviny? Nebo jak sestavit nějaký jídelníček , či nějaké recepty? Četla jsem take, že je možné při této dietě sklenicka šampusu , či jiného vína. To mne trochu udivuje. Teď mám poslední serii chemo, pak budou nejake testy a pak další chemo. Do té už se mi právě moc nechce, raději bych jen přírodní léčbu. Proto sháním někoho, kdo tímto prošel a byl by mi nápomocen. Díky moc renča

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

novinky a zajímavosti

Chcete odebírat naše novinky?


Dokažte, že jste člověk a napište sem číslicemi číslo sedmnáct.