Levou rukou uchopte vlasy těsně nad krkem (nesvazujte je gumičkou). Pravou rukou chyťte culík a točte jím směrem doprava. Pusťte culík levou rukou a dotočte ho tak, aby vlasy přilehly k hlavě. Upevněte drdol pinetkami – horizontálně je vsaďte přímo do záhybu. Dělejte to směrem odspodu nahoru a mezi pinetkami nechte asi centimetrovou vzdálenost. Konec culíku schovejte (zatočte) pod vlnu, která se vám na temeni hlavy točením vlasů vytvořila, a upevněte ho pinetkou. Nakonec celý účes nalakujte. Pokud ho chcete hodně uhlazený, použijte silně tužící lak. Můžete však zvolit i variantu s volnými pramínky vlasů.
Ve svém příspěvku JAK NA HUSTOU RÝMU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jana Pelzlova.
Naše fenka francouzský buldocek má silnou hustotu rýmu.. Špatně se ji dýchá. Na veterině nám řekli že je to se vyléčit nedá. Jsou to prý slechteni psy a jeto normální. Když se olizuje slyším jak je zahlenena. Dýchá často ústy. Na veterině dostala léky na týden. Nepomohlo. Můžete mi poradit. Je jí 10 let.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jana Pelzlová.
Naše fenka francouzský buldocek má silnou hustotu rýmu.. Špatně se ji dýchá. Na veterině nám řekli že je to se vyléčit nedá. Jsou to prý slechteni psy a jeto normální. Když se olizuje slyším jak je zahlenena. Dýchá často ústy. Na veterině dostala léky na týden. Nepomohlo. Kýchá až 8x zasebou. Můžete mi poradit. Je jí 10 let.
Ve svém příspěvku NEMOCI STARÝCH PSŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tomáš Müller.
Můj Francouzský buldoček se léčí na sníženou funkci štítné žlázy a na epilepsii.Léčba má vedlejší účinky.Pes nemá dobrou stabilitu,hodně jí a pije i močí.S tím jsem počítal.Ale když usíná,co 20 vteřin zvedne hlavu,jakoby ho v krku něco tlačilo.Léčbu štítné žlázy má teprve týden,tak se domnívám,že léčba nějak zřejmě ovlivňuje štítnou žlázu v krku.Jakoby ho tam tlačila.Dech má občas i sípavý a chrápe víc než kdysi.Díky.Chystám se opět k veterináři.Máte nějaký názor na to zvedání hlavy při usínání ?Může to být od slabě fungující štítné žlázy ?Díky za názory.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Na drdol z dlouhých vlasů postačí hřeben a gumička – nějaká pevnější. Vlasy si vyčešte, jako když si chcete udělat vysoký culík. Pak vlasy přeložte napůl a začněte je kroutit, až se stočí do sebe. Pak stočené vlasy vezměte a zahněte je ještě kolem dokola, do tvaru drdolu. Poté stačí zagumičkovat.
Na drdol stylu donut potřebujete sadu pro tento typ drdolu, která obsahuje: 1x tlustý měkký šedý kruh, přes který přetáhnete vlasy, 5x sponky, 5x tenké černé gumičky do vlasů. Sada stojí 175 Kč a má záruku 2 roky. Nejprve si vlasy důkladně, pečlivě rozčešte. Vlasy vyčešte do vysoko posazeného culíku a zagumičkujte. Vycpávkou provlékněte culík. Vlasy rozprostřete okolo vycpávky. Postupně strkejte vlasy pod vycpávku a připevňujte je sponkami. Výsledný drdol přelakujte lakem na vlasy.
Na drdol s vycpávkou potřebujete podložku, pinetky a sponky, či cokoliv na zpevnění, hřeben, gumičku, je jedno jakou barvu, nebude vidět, a konečně lak na vlasy pro lepší výdrž a efekt. Nejprve si vlasy důkladně, pečlivě rozčešeme. Je velice důležité, aby vlasy byly pořádně rozčesané, jinak by ničily výsledný efekt drdolu. Vlasy vyčešeme do vysoko posazeného culíku a zagumičkujeme. Podložkou provlíkneme culík. Vlasy rozprostřeme okolo vycpávky. Postupně budeme strkat vlasy pod podložku a připevňovat sponkami. Výsledný drdol přelakujeme lakem na vlasy a máme hotovo.
Na drdol s drátěnkou vám postačí obyčejná drátěnka na nádobí, jedna silná a jedna tenká gumička, pérka a sponky (vlásenky), lak na vlasy a kartáč na vlasy. Vyčešte si vysoký culík a zagumičkujte silnější gumičkou. Nasaďte na culík drátěnku a rozprostřete vlasy po drátěnce, ty upevněte slabou gumičkou. Přebývající vlasy otočte okolo drdolu, připněte sponkou a upevněte k hlavě vlásenkami. Celý účes zafixujte. Vlasy na kovové drátěnce velmi dobře drží.
Z ponožky vykouzlíte pomůcku na romantický drdůlek. Potřebujete 1 vyšší froté ponožku. U ponožky ustřihnete špičku, zhruba 1/3. Takto připravenou ponožku srolujete do kroužku. Tento kroužek použijete jako podložku pro drdol. Na culík natáhnete kroužek z ponožky, rozprostřete vlasy po ponožce a upevníte je slabou gumičkou. Přebývající vlasy otočte okolo drdolu, připněte sponkou a upevněte k hlavě vlásenkami. Celý účes zafixujte. Vlasy na kovové drátěnce velmi dobře drží.
Nejdříve si udělejte klasický culík, který vyčešte úplně nahoru, okolo gumičky culíku omotejte vlasy a sepněte je sponkami nebo dejte další gumičku. Vypadá to sice složitě, ale je to úplně snadný a taky rychlý postup. Pro přípravu vám stačí jen dvě gumičky a sponka.
Návodů na jednoduchý drdol je celá řada, zde je návod na jednoduchý a slavnostní drdol pomocí podložky.
Postup
Vlasy sčešte do culíku a přidržte rukou.
Následně je všechny provlečte podložkou.
Poté vlasy přehoďte přes podložku, rovnoměrně je na ní rozprostřete a takto vzniklý drdol přidržte opět rukou.
V dalším kroku drdol důkladně zafixujte pomocí gumičky.
Vlasy, které z drdolu vyčuhují, obtočte dokola a nenápadně uchyťte sponkami v barvě vlasů pod drdol.
Další možností je vytvořit si drdol zvaný obří vlna:
K vytvoření účesu potřebujete zpevňující styling, nejlépe podložku na vlasy sloužící také pro drdoly, a žehličku na vlasy.
Vlasy nejdříve vyrovnejte.
Na temeno hlavy upevněte podložku a přes ní veďte vlasy, které pod ní na opačné straně zahněte a pevně uchyťte vlásenkami.
Jeden velký pramen nechte volný a natočte jej žehličkou na vlasy nebo kulmou do podoby velké vlny, kterou na konci opět neviditelně upevněte vlásenkou.
Na drdol s podložkou budete potřebovat podložku do drdolu, která stojí cca 50 Kč, dále minimálně 2 vlásenky, 2 průhledné silikonové gumičky, 2 klasické gumičky. Nejprve vlasy stáhneme do pevného culíku. Poté podložku provlečeme ohonem, který nám vznikl. Vlasy rozprostřeme po obvodu podložky a pevně držíme do dalšího kroku. Navlečeme gumičku. Z drdolu zbyl pramen vlasů, který je nutno zamaskovat. Rozdělíme ho napůl a dva nově vzniklé prameny zkřížíme, pokud bude potřeba, zkřížíme znovu. Pokud máte dlouhé vlasy a prameny zkrátka nejdou skrýt jako u krátkých, můžete z těchto pramenů vytvořit copánky, které udělají aspoň ozdobu. Nakonec copánky či obyčejné prameny sepneme vlásenkami k podložce.
Potřebuje k tomu gumičku, lak, tupírovací hřeben a dostatek sponek. Základem tohoto účesu jsou vlnité vlasy, se kterými se lépe tvoří objem drdolu. Takže pokud máte úplně rovné vlasy, je vhodnější je předtím trošku natočit pomocí žehličky. Z takto upravených vlasů udělejte culík ve výšce, kde chcete drdol mít. Pokud máte opravdu krátký sestřih, tak z culíku vypadnou kratší vlasy. Ty po vrstvách připněte směrem nahoru k culíku a zalakujte. Když chcete, aby sponky dobře držely, vždy je připínejte do kříže. Poté culík prolakujte, aby vlasy byly hrubší a lépe se s nimi pracovalo. Vezměte hřeben a natupírujte vzniklý culík tak, aby z něj vznikla objemná koule. Vlasy pak pomocí hřebenu uhlaďte z vrchní strany směrem dolů. Poté konečky vlasů lehce podčísněte do tvaru drdolu a začněte je přichytávat pomocí pérek (sponek, pinetek). Je lepší používat pérka, která nejsou úplně pevná, aby se nezničil tvar drdolu a aby zůstal co nejvíce nafouklý. Vůbec nevadí, když některé prameny budou trochu trčet, drdol bude aspoň uvolněnější. Na závěr uhlaďte pomocí laku a hřebenu trčící vlásky okolo hlavy a drdol zalakujte, ať co nejvíce vydrží. Takovým způsobem se ani v případě kratších vlasů nemusíte vzdát svého oblíbeného drdolu.
Pokud máte vlasy opravdu velmi krátké, tak můžete použít příčesek z umělých nebo pravých vlasů.
Jak již název napovídá, jedná se o plemeno pocházející z Francie asi z 19. století. (v té době byl beran zkřížen s belgickým obrem).
Vzhled
Toto plemeno má také ideální váhu kolem 6 kilogramů. Zároveň jeho tělo působí dosti zavalitě a jeho ušní boltce jsou převislé (kolem hlavy tvoří podkovu) a měří zhruba 45 cm. U mláďat jsou uši na začátku vzpřímené, pak se postupně svěšují. Barva srsti u tohoto plemene je buď divoká, železitá, také se objevují bílý s červenýma očima, bílí s modrýma očima, černí, modří, strakáčci, žlutí, havanovití. Srst je dlouhá asi 4 cm.
Chov
U tohoto druhu je důležité dbát na dobrou hygienu v jeho kotci, aby se nepoškodila jeho kožešina. Toto plemeno bývá také líné, a proto se občas stává, že kvůli své lenosti často tloustnou. I francouzský beran bývá často účastníkem výstav.
Tento účes vytvoříte během několik málo minut. Postačí vám k němu zázračná věcička zvaná donut a pár pinetek. Donut koupíte skoro v každé drogerii cca za 50 Kč. V případě, že donut nemáte po ruce, dá se použít obyčejná silonová drátěnka, v případě nejvyšší nouze srolovaná ponožka s ustřiženou špičkou. Tento účes lze tvořit na kterémkoli místě hlavy, počínaje zátylkem a konče temenem.
Postup:
Vytvořte si klasický culík. Nezapomeňte na to, že výška culíku bude i finální výškou drdolu. Pokud chcete tedy vysoký drdol, musíte si vyrobit i vysoký culík.
Vlasy provlékněte otvorem v donutu.
Rozprostřete vlasy rovnoměrně kolem donutu. Vlasy by měly být na dotek uhlazené a neměla by být vidět žádná část pomůcky.
Jednou rukou si přidržte donut na místě, druhou opatrně obtočte vlasy kolem něj.
Pomocí gumičky upevněte vlasy tak, aby nikde nevylézaly a celý účes pořádně držel na místě.
Nyní můžete vlasy přestříknout lakem a dozdobit ozdobami.
Jak název napovídá, původ tohoto králíka je ve Francii zhruba v 18. století. V České republice se toto plemeno chová jen výjimečně.
Vzhled
Stejně jako u velkého světlého stříbřitého králíka je i u tohoto plemene typické to, že se mláďata rodí černá a až pak se jejich barva mění. Jak již název napovídá, barva srsti připomíná stříbro. Okolí uší, očí, končetin i ocasu bývá ale tmavší. Srst je dlouhá asi 3 cm. Uši jsou dlouhé asi 13 cm. Oči francouzského stříbřitého králíka jsou hnědé. Ideální váha je také kolem 5 kilogramů.
Chov
Tento králík je chován hlavně pro svou kožešinu a pro maso, případně i jako sportovní plemeno.
Na tento typ drdolu použijte vycpávku s hřebínkem v barvě vlasů.
Postup:
Vlasy vyčešte vysoko do culíku a zagumičkujte.
Vzniklý pramen vlasů přehoďte dopředu a pod gumičku culíku připevněte vycpávku.
Poté vlasy přehoďte zpět přes vycpávku, kterou jimi pokryjete.
Přečnívající vlasy obkružte okolo vzniklého drdolu a připevněte pinetkami.
Takto můžete vytvořit i polodrdol, kdy část vlasů vyčešete, podložíte vycpávkou a překryjete. Prameny vlasů upravíte pomocí pinetek. Zde můžete vidět, jak vypadá polodrdol s pomocí vycpávky: https://www.svetove-zbozi.cz/temenni-vycpavka-drdol-patka/
Naše fenka francouzský buldocek má silnou hustotu rýmu.. Špatně se ji dýchá. Na veterině nám řekli že je to se vyléčit nedá. Jsou to prý slechteni psy a jeto normální. Když se olizuje slyším jak je zahlenena. Dýchá často ústy. Na veterině dostala léky na týden. Nepomohlo. Můžete mi poradit. Je jí 10 let.
Naše fenka francouzský buldocek má silnou hustotu rýmu.. Špatně se ji dýchá. Na veterině nám řekli že je to se vyléčit nedá. Jsou to prý slechteni psy a jeto normální. Když se olizuje slyším jak je zahlenena. Dýchá často ústy. Na veterině dostala léky na týden. Nepomohlo. Kýchá až 8x zasebou. Můžete mi poradit. Je jí 10 let.
Můj Francouzský buldoček se léčí na sníženou funkci štítné žlázy a na epilepsii.Léčba má vedlejší účinky.Pes nemá dobrou stabilitu,hodně jí a pije i močí.S tím jsem počítal.Ale když usíná,co 20 vteřin zvedne hlavu,jakoby ho v krku něco tlačilo.Léčbu štítné žlázy má teprve týden,tak se domnívám,že léčba nějak zřejmě ovlivňuje štítnou žlázu v krku.Jakoby ho tam tlačila.Dech má občas i sípavý a chrápe víc než kdysi.Díky.Chystám se opět k veterináři.Máte nějaký názor na to zvedání hlavy při usínání ?Může to být od slabě fungující štítné žlázy ?Díky za názory.