Kvasinky, mykóza, plíseň, tak s těmito problémy se potýká velké procento žen. Ovšem kvasinky netrápí pouze ženy, ale i ostatní populaci. Nevyhýbá se dětem, novorozencům, mužům i seniorům. Chceme-li bojovat s nepřítelem, měli bychom v prvé řadě vědět, s kým vlastně máme tu čest. Plísně a kvasinky najdeme téměř všude. Běžně se vyskytují v mnoha potravinách, které konzumujeme.
Zdroj: článek Jak se zbavit kvasinek
Léčba nákazy kvasinkou Candida albicans
Jakým způsobem lze léčit infekci vyvolanou kvasinkou Candida albicans? Mezi opatření, která můžete provést bez konzultace s lékařem, patří vyváření ručníků a spodního prádla (teplota 95 °C) a dodržování pitného režimu, aby se mrtvé kvasinky z těla rychle vyplavovaly, protože když kvasinky hynou, vytvářejí toxické látky, které mohou způsobovat bolesti hlavy a kloubů, nevolnost a těžkou únavu, a to hlavně v prvních dnech léčby.
Dále každý týden měňte zubní kartáček a přes každou noc ho namáčejte do roztoku s protikvasinkovým přípravkem. Před samotnou léčbou je dobré navštívit zubního lékaře, který vám opraví chrup, jelikož kvasinky mohou přežívat i v děravém zubu.
Rovněž byste se měli vyhýbat užívání antibiotik (pokud to nemoc dovolí, zvolte jiný způsob léčby). Jestliže antibiotika musíte užívat, společně s nimi berte přípravky s probiotickými mikroorganismy.
V neposlední řadě se snažte podpořit imunitu, s čímž úzce souvisí správné složení střevní mikroflóry. Tak vytvoříte v těle prostředí, ve kterém se budou kvasinky špatně množit. V této souvislosti se doporučuje užívání potravinových doplňků na bázi přírodních receptur: výborným prostředkem pro boj s kvasinkami je aloe vera; vynikající jsou také ajurvédské čaje; dále se užívají potraviny či přípravky obsahující Lactobacillus acidophilus; taktéž jsou vhodné bílé jogurty s živou kulturou, přípravky s třapatkou nachovou (Echinacea purpurea), česnek, vitamín C, vitamín E, dexpanthenol, vápník, hořčík... Pomoci by měla i úprava životosprávy, jež zahrnuje dodržování protikvasinkové diety.
Odborná léčba pak musí být vždy komplexní, pouze odstranění kvasinek nestačí. Léčbu tvoří užívání protikvasinkových přípravků a léků a zmíněná protikvasinková dieta, přičemž všechna opatření by se měla dodržovat současně.
Klasické léky proti kvasinkám ve střevech: nystatin (tabletky, dražé, tekutina, gel), natamycin, amphotericin B...
Klasické léky proti kvasinkám v orgánech: azoly (například flukokonazol)...
Prášky, tinktury, krémy a šampony proti kožním plísním: itrakonazol (proti plísňové infekci kůže a nehtů)...
Zdroj: článek Parazitická kvasinka