Engystol pro děti
Engystol je vhodný rovněž pro děti. Jako prevence virových onemocnění se podává 1x týdně 1 tableta přípravku Engystol. Pokud virové onemocnění propukne, podávejte 3x denně 1 tabletu. Engystol můžete bez obav kombinovat s probiotiky.
Zdroj: Engystol
Dávkování
Přípravek Engystol je určen k vnitřnímu použití. Vždy ho užívejte v souladu s informacemi na příbalovém letáku nebo podle pokynů svého lékaře či lékárníka. Dávkování: obvykle 3x denně 1 tableta (15–20 minut před jídlem nechat tabletu rozpustit v ústech pod jazykem); při akutních potížích 1 tableta každých 15 minut po dobu 2 hodin; v případě preventivního užívání 2x denně 1 tableta po dobu 4–6 týdnů.
Zdroj: Engystol
Vincetoxicum hirundinaria
Vincetoxicum hirundinaria je účinná látka obsažená v homeopatickém přípravku Engystol, jenž slouží k aktivaci nespecifické imunity. Jedná se o základní terapeutikum při virových onemocněních, zejména u katarů horních cest dýchacích. Dále pomáhá preventivně i léčebně při těchto onemocněních: pásový opar, opar v obličeji, spalničky, zarděnky, plané neštovice. Též se využívá při profylaxi virových onemocnění včetně chřipky a preventivně u dětí před nástupem do dětského kolektivu.
Zdroj: Engystol
Homeopatikum Engystol
Engystol jsou bílé, až nažloutlé kulaté ploché tablety se zkosenými hranami. Mají nasládlou chuť a jsou bez zápachu.
Jedna tableta homeopatika Engystol obsahuje: vincetoxicum hirundinaria trit. D6, vincetoxicum hirundinaria trit. D10, vincetoxicum hirundinaria trit. D30 (75 mg), sulfur trit. D4, sulfur trit. D10 (37,5 mg), stearan hořečnatý, laktózu.
Indikační skupina: Homeopatický přípravek.
Charakteristika: Kombinovaný přípravek Engystol je homeopatická specialita.
Kontraindikace: Nejsou známy.
Nežádoucí účinky: Nejsou známy.
Interakce: Nejsou známy.
Způsob použití: Přípravek je určen k vnitřnímu použití. Tablety se před jídlem nechají rozpustit v ústech. Používejte dle rady odborníka.
Upozornění: U přípravku nebyl požadován důkaz účinnosti.
Varování: Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
Uchovávání: Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
Balení: 50 a 250 tablet.
Držitel registračního rozhodnutí: Biologische Heilmittel Heel GmbH, Baden-Baden, SRN.
Distribuce: Dr. Peithner KG, Vídeň, Rakousko.
Zdroj: Engystol
Další homeopatické léky
Tablety
Gripp-Heel: bojuje proti chřipce; působí proti virům a podporuje imunitu; v období chřipkové epidemie se doporučuje užívat 1 tabletu denně jako prevenci; při prvních příznacích nemoci nechte rozpustit pod jazykem 1 tabletu každých 15 minut po dobu 2 hodin a dále užívejte 3–5 tablet denně.
Angin-Heel: bojuje proti angíně.
Kapky
Lymphomyosot: podporuje nespecifickou imunitu při častých infekcích, zvětšení uzlin, lymfatických otocích a podobně; podporuje imunitní systém; čistí lymfatický systém; pomáhá při léčbě celulitidy.
Při každém oslabení organismu je vhodné obohatit jídelníček o vitamíny a minerály, dostatečně spát a odpočívat, vyhnout se zbytečnému stresu. Tím se nejen podpoří imunita, ale zkrátí se i doba rekonvalescence.
Mast
Traumeel: používá se při zánětech a bolestech kloubů, šlach a svalů; urychluje hojení, léčí zánět a regeneruje; je vhodné ji vtírat do kůže krouživými pohyby, a to ráno i večer; k dostání je i v tabletách.
Chamomilla vulgaris 9 CH: při prořezávání prvních zoubků dokáže téměř zázraky.
Čípky
Spascupreel: uvolňuje křeče, mírní bolesti; čípek lze zavést do konečníku i při bolestech v podbřišku zapříčiněných například menstruací.
Viburcol: má zklidňující účinky, pomáhá tišit pláč; lze ho použít také při nespavosti, náladovosti nebo při prořezávání zoubků; uvolňuje křeče.
Homeopatických léků existuje mnohem více. Tyto léky se vždy užívají dle doporučení lékaře. V případě volně prodejných léků se poraďte v lékárně a rovněž se řiďte radami na příbalovém letáku.
Cena Engystolu
Zde je cena homeopatického přípravku Engystol.
Zdroj: Engystol
Engystol v těhotenství
Během těhotenství a v období kojení se může stát, že žena onemocní. Mnohé klasické léky jsou pro ni i pro dítě nebezpečné, na vyležení není čas a na některé nemoci pouhé vyležení ani nezabírá. V takovém případě může vedle klasické medicíny pomoci i homeopatie, která představuje čistě přírodní léčbu bez vedlejších účinků, avšak vyžaduje určité zkušenosti. Dobře vybraný homeopatický lék dokáže nahradit několik léků chemických.
Jakmile je v těle potlačena vlastní schopnost detoxikace, tělo není schopno se bránit vnějším vlivům (a tedy i virům), v důsledku čehož člověk onemocní. Cílem homeopatické léčby není pouze potlačení symptomů, ale také podpora vlastních schopností těla bojovat s nemocí, aktivace obranných mechanismů (posílení imunitního systému) a podpora vylučování (detoxikace).
Antihomotoxické přípravky obsahují homeopaticky zpracované účinné látky z rostlin, minerálů a podobně. Jejich použití je stejné jako u klasických léků: řídí se obrazem nemoci.
Výhody antihomotoxických léků: mají minimum nežádoucích účinků; mohou je užívat i děti, těhotné a kojící ženy, řidiči...; jsou účinné u akutních potíží; zabraňují vzniku chronického onemocnění; lze je kombinovat s jinými léky i potravinami; bývají dobře snášeny s ohledem na věk pacienta i délku terapie; jsou v průměru levnější než alopatické léky; snadno se užívají či aplikují.
Tyto léky jsou k dostání v kapkách, ve sprejích, v mastích, v tabletách.
Homeopatické léky lze uplatnit u dětí i při odstraňování obtíží, jež jim značně znepříjemňují život. Jedná se například o časté noční buzení, potíže s větry, bolesti při prořezávání zoubků. Zde homeopatické léky uleví, aniž by zatěžovaly dětský organismus.
Homeopatie slouží i jako první pomoc při: akutních potížích spojených s úrazy či poúrazovými stavy, ochrnutí po mozkové mrtvici, nepřiměřených reakcích vyvolaných vedlejšími účinky očkovacích vakcín.
I mezi homeopaty se však bohužel najdou šarlatáni, kteří provozují homeopatii pouze za účelem dosažení zisku. Takovíto homeopati vám budou tvrdit, že pomocí homeopatie lze vyléčit úplně všechno. V praxi se tyto výsledky zatím nepotvrdily, přesto je známo mnoho případů, kde homeopatie skutečně fungovala.
Pravidla pro užívání homeopatik: lék se nechá volně rozpustit v ústech na jazyku nebo pod jazykem; lék se nezapíjí; užívá se samostatně asi 20 minut před jídlem nebo po jídle; užívá se samostatně asi 20 minut před čištěním zubů nebo po něm; intervaly mezi jednotlivými podáními homeopatik se prodlužují v závislosti na zlepšování zdravotního stavu; je-li předepsáno více léků, neužívejte je současně, nýbrž v odstupu 1–2 hodin.
Zdroj: Engystol