Postup odkyselování organismu
Za osvědčený prostředek k odkyselení organismu je již dávno považována voda z brambor. Vylučování kyselin také podporují různé čaje. Vedle minerálních směsí podporují zásaditost těla i různé rostlinné preparáty jako například spirulina, šťáva ze zeleného ječmene, výhonky alfaalfy, pšeničné klíčky, květný pyl, přeslička rolní a podobně. I svižná procházka zřetelně vylepšuje kyselou situaci těla tím, že se zmnožené kyseliny vydýchávají. Ájurvédská medicína připomíná, že v době od 10 do 14 hodin a po 22. hodině by se neměl užívat žádný prostředek k odkyselování.
Nejvíce nás překyseluje vepřové maso, bílá mouka, cukry, stres a pak spousta dalších potravin. Pro zdraví je důležité zařazovat do jídelníčku ovoce, zeleninu, pečivo z celozrnné mouky.
V drogerii lze zakoupit další pomocníky, například zásaditý prášek „Basen – pulver“. Jde o doplněk stravy s minerálními látkami a stopovými prvky, buď v prášku, nebo v tabletách, který vyrovnává hladinu kyselosti v organismu. Dále je možné použít koupelovou sůl, která neutralizuje kyselost pokožky a pomáhá při očistných kúrách – „Basisches Badesalz“.
Zdroj: článek Odkyselení těla
Vhodné znamení pro ženu Berana
Ženy Beranky se snadno zamilují, ale brzy zase ochladnou. Mívají mnoho ctitelů. Muž by je měl usměrnit. Jsou šťastné, když jim velí někdo, koho si váží.
Se svými ohnivými druhy, tedy jiným Beranem, Lvem a Střelcem, si ženy ve znamení Berana velice dobře rozumí - stejná energie, podobné plány. Obdiv, láska, žárlivost, společenské dýchánky, veselost. Drobné roztržky se srovnají v intimnostech.
Ženy ve znamení Berana přitahují vzdušná znamení Blíženci a Vodnáři, ale žít s nimi je už složitější. Někdo to dokáže, jiný ne. S Váhami si rozumí až v pozdějším věku. V mládí jsou to protikladné povahy. Většinou jsou stále v sobě. Když se však potkají dva s podobnými ascendenty, se stejnými plány a energií, tak zvítězí. Život prožijí jedna báseň a je na co vzpomínat.
Se zemskými znameními se ženy ve znamení Berana cítí jako zvíře chycené do pasti. Býk je provokuje svou poctivostí a obdivuhodným klidem. Panna je sice okouzlí svou jemností, čistotou, ale vzápětí je odradí kritičností, nervozitou a nadměrnou pořádkumilovností. S Kozorohem se sotva snesou - pohodový život, o kterém sní, mu žena Beran nezajistí. Později dochází k závažným roztržkám.
Ženy ve znamení Berana vždy okouzlí vodní znamení: Rak, Štír a Ryba, ale v dlouhotrvajícím svazku málokdy vydrží. Oheň a voda se zkrátka přímo nesnáší. Jen ti s podobným ascendentem to zvládnou.
Zdroj: článek Žena ve znamení beran
Osnova
- Poděkování
- Oslovení
- Jak dotyčný/á zemřel/a (po dlouhé nemoci, náhle, stáří a podobně).
- Pochopení bolesti pozůstalých a myšlenka, že když někdo zemře, tak vzpomínky nemizí.
- Z kolika dětí byl/a zesnulý/á, z jakých poměrů (v případě, že byl/a chudý/á – pocházel/a z prostých poměrů, bohatý/á – měl/a hojný život obohacený nejen cennostmi, ale hlavně láskou...).
- Kolik měl/a dětí a koho tady zanechal/a.
- Dobré vlastnosti a skutky, jestli byl/a v nějakém sdružení, spolku, sportovním týmu, v čem vynikal/a a čím se kupříkladu živil/a.
- Nakonec přidat verš nebo krátkou píseň
Podklady pro profesionální smuteční projev:
- Jméno a příjmení zesnulého/zesnulé, věk
- Datum a místo narození
- Jména rodičů zesnulého/zesnulé
- S kolika sourozenci zesnulý/zesnulá vyrůstal/a, popřípadě jména
- Poslední zaměstnání
- Jméno manžela/manželky, kolik let trvalo manželství
- Pokud je vdovec/vdova, úmrtí manžela/manželky
- Počet a jména dětí
- Počet a jména vnoučat
- Počet a jména pravnoučat
- Povahové rysy
- Zájmy, záliby
- Zvláštní poděkování rodiny někomu (například za péči)
- Se zesnulým/zesnulou se loučí ......
- Báseň ano/ne
Zdroj: článek Smuteční řeč a její ukázky
Pěstování okurek
Okurky původně pocházejí ze severní Indie, z oblasti Íránu okurky skleníkové, oblast Afganistánu byla podle odborníků místem původu dnešních nakládaček. Jako kulturní rostlinu ji lidé znají již pět tisíciletí. Okurkám se nejlépe daří na záhonech se středně těžkou půdou, bohatou na živiny a humus, která se dobře zahřívá. Půdy těžké a vlhké jsou pro okurky nevhodné, protože jsou studené, okurky na nich špatně rostou a málo plodí.
Chceme-li urychlit vývoj rostlin a docílit dřívější sklizně, vykopeme středem záhonu příkop široký 40 a hluboký 30 centimetrů. Do něj našlapeme zapařený hnůj. Velmi vhodná je i tráva, kterou jsme nechali několik dní po posečení zapařit na hromadě nebo v jutových pytlích. Při šlapání do příkopu ji posypeme menším množstvím Cereritu, aby rostliny měly zásobu živin. Na hnůj nebo trávu přihrneme zem vykopanou z příkopu a upravíme ji do podélného, mírně prohloubeného „hrobečku“. Jeho středem vysejeme do hloubky dva až tři centimetry v jedné řadě na vzdálenost 20 centimetrů od sebe po dvou až třech mírně naklíčených semenech. Pak budete mít okurky nakládačky jedna báseň. Na větrném místě je vhodné vysadit na návětrné straně záhonu kulisu z kukuřice, slunečnice, rajčat nebo vyšších květin – trvalek, tímto také zmírníte dopad případné choroby okurek.
Výsev okurek nakladaček
Zahradníci radí, že nejlepší je tři čtyři roky staré osivo hybridních odrůd odolnějších proti plísni okurkové (například Regina F1, Nora F1, Anuschka F1 a jiné).
Doporučení
Pro lepší vzcházení a počáteční růst se doporučuje přikrýt záhon bílou netkanou textilií, kterou při krajích záhonu přichytíme k zemi háčky vyrobenými z drátu, nebo zatížíme kameny, tyčemi.
Jakmile rostlinky vzejdou a vytvoří první pravý lístek, sundáme přikrývku a rostlinky vyjednotíme, aby v každé skupince zůstala jen ta nejsilnější. Při chladném počasí záhon opět přikryjeme netkaným textilem, který sundáme až po trvalém oteplení.
Záhon můžeme též pokrýt černou netkanou textilií nebo fólií a do otvorů, udělaných do nich ve vzdálenosti 20 centimetrů ve tvaru kříže, čtverce nebo kruhu, nasejeme semena nebo vysadíme předpěstované sazenice okurek. V tomto případě můžeme nechat na záhonu přikrývku, která brání růstu plevelů pod ní, po celou dobu vegetace.
Na záhonech, kde je přikrývka půdy jen v počátečním chladnějším období, půdu po jejím sundání mělce kypříme. Děláme to opatrně, protože okurky mají kořeny blízko pod půdním povrchem. Přitom zem přihrneme ke kořenovým krčkům rostlin, čímž je chráníme před hnilobou. Současně odstraňujeme plevel a podle potřeby zavlažujeme a přihnojujeme 0,1% roztokem vícesložkového hnojiva.
Zálivka okurek
Zavlažujeme zásadně konví bez růžice ke kořenům rostlin. To je preventivní ochrana proti plísni okurkové, která napadá zejména rostliny s dlouhodobě ovlhčenými listy. Aby rychleji po dešti nebo rose osychaly, vyvazujeme výhony okurek do svislé polohy k provazu nebo drátu napnutému nad středem záhonu.
Sklizeň okurek
Plody sklízíme při jejich optimální velikosti 2–3x do týdne. Při nebezpečí plísně okurkové stříkáme porost Championem 50 WP nebo jiným z řady povolených přípravků (Ortiva, INPORO Flowbrix Profi). Vždy však musíme respektovat počet povolených postřiků a ochrannou lhůtu, které jsou uvedeny na etiketě přípravku. Za deštivého počasí je vhodné umístit nad záhonem okurek tunelový fóliový kryt bez bočních stěn, aby včely mohly létat dovnitř a opylovat květy.
Zdraví
Kromě kuchyňského využití se okurky uplatňují i v lidovém lékařství, mají mírně projímavé účinky a čistí pleť. To dokazovaly krasavice již ve starověku, když se koupaly v okurkové šťávě. Také u nás se první slupky z okurek přikládají na obličej. Je ovšem pravdou, že okurky obsahují velké množství vody a jen nepatrně dalších látek. Mají i velmi malou kalorickou hodnotu, což je výhodné při snižování nadváhy.
Zdroj: článek Nemoci okurek