Zovirax je měkká bělavá oční mast. Používá se k léčbě a profylaxi infekcí virem Herpes simplex, vedoucím k zánětu rohovky (keratitida). Dávka je u všech věkových skupin totožná. Přípravek se obvykle používá pětkrát denně, přibližně ve čtyřhodinových intervalech, s výjimkou noci. Z tuby se vytlačí asi 10 mm oční masti a toto množství se nanese do spojivkového vaku. Po odeznění příznaků onemocnění se v léčbě přípravkem pokračuje ještě 3 dny. Zovirax ve formě oční masti je kontraindikovaný u pacientů, u nichž je známá přecitlivělost na aciklovir, nebo na valaciklovir. Pacienti mají být upozorněni, že po podání přípravku mohou přechodně pociťovat mírné štípání. V době užívání acikloviru ve formě oční masti se mají pacienti vyhnout používání kontaktních čoček. Přípravek proniká do mateřského mléka, proto je jeho použití v době kojení indikováno pouze tehdy, převáží-li očekávaný terapeutický efekt možná rizika.
Rozdíl mezi Herpesinem a Zoviraxem je v tom, že Zovirax je oční mast. Zovirax lze také použít na léčbu oparů v oblasti obličeje. Zovirax mast je volně prodejný lék. Herpesin se nesmí používat při léčbě oparů v oblasti oka.
V naší poradně s názvem PÁSOVÝ OPAR V NOSE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Elena paterová.
Dobrý den dcera prodělala před měsícem zápal plic pak se jí objevil pásový opar v obličeji k lékařce šla až za 14 dní dala jí pouze tekutý pudr. ASI ZA TÝDEN SE PÁSOVÝ OPAR OBJEVIL V NOSE A NA DRUHÉ STRANĚ OBLIČEJE! pOMOHOU ATIVIROTIKA??pATEROVÁ
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Pokud jde o pásový opar, tak pomůžou antivirotika. Můžete vyzkoušet mazat mastí Zovirax. Určitě doporučuji konzultaci s kožním lékařem.
Jak již bylo řečeno, k léčbě pásového oparu se nejčastěji používají virostatika s účinnou látkou aciclovir (Zovirax, Herpesin, Provirsan), jinou možností je látka valaciclovir (Valtrex). Též je k dispozici očkovací látka chránící člověka před planými neštovicemi a pravděpodobně také před pozdějším vznikem pásového oparu. Očkování (jedna dávka) se doporučuje zejména osobám starším 50 let, které prodělaly plané neštovice.
V diskuzi PÁSOVÝ OPAR A JEHO LÉČENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jitka Dolénková.
Zdravím :-) Před dvěmi měsíci jsem prodělala pásový opar asi 5 cm v průměru. Léčení probíhalo vitaminy skupiny B vnitřně a mazáním postiženého místa na zádech tekutým
pudrem. Vše proběhlo, ale na zádech mi zůstaly nehezké vystupující červenofialové pupínky.
Lékařka mi k tomu nic neřekne, i v začátku nemoci mi bylo sdělěno, že je to malé a abych znovu přišla pouze kdyby se to rozlézalo dále. Flek nebolí, ale občas hodně svědí. Může mi prosím někdo poradit, čím třeba mazat nebo jak postupovat k odstranění pupínků ? Četla jsem, že následky pásového oparu mohou ztrpčovat život ještě měsíce i roky po prodělání nemoci. Děkuji všem za sdílení zkušeností.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Stanina.
Dobrý den,můžete mi poradit. Nedávno mi začalo bolet velmi silně ucho, zalehnutí a špatně slyším už po delší dobu, lékař mi dal antibiotika, ale hned na to mě také začalo silně bolet v boku a udělal se mi pásový opar. Lékařka mi napsala Zovirax ten pomohla, současně mi řekla, že je to reakce na ucho. To se nelepší. Pořád je zalehlé a audio ukázalo slabé slyšení.Děkuji Vám za odpověď.Stanina
V diskuzi HOJENÍ PÁSOVÉHO OPARU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Bereneiter.
Po oslabení imunity po nemoci akutního zánětu slinivky se mi vytvořil šíleně bolestivý pásový opar . Postižený levý bok až do půlky zad. Puchýře odezněly po 2 měsících a v současné době mám fialové skvrny na postiženém místě a stále to moc bolí . Zřejmě mám stále vnitřní zánět. Kdo poradí co s tím a jak dlouho ještě budu trpět ? Děkuje penzista 1938 .
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Rosenkranc zděnek.
druhého ledna se mi vytvořil pasový opar v podobě puchýřů.Při užívání tablet Zovirax 800 mg a měkké zinkové masti se puchýře ztratily.Nyní mám úplně čistou kůži,ale strašně mě bolí,pálí kůže.Neurolog říká,že mám zánět periforních nervů.Nyní je 15.7.20 a stále přetrvávají bolesti.Neurolog mi předepsal lék Gabapentin Aurovitas 400 mg,ale bolesti stále přetrvávají.Prosím o radu jak se těchto bolestí zbavit Předem děkuji za radu.
Pokud se vám vytvořil při výskytu oparu již stroupek, je lépe jej mazat, ale hlavně nestrhávat, nechte ho samovolně odloučit. Při strhávání dochází k poškození kůže a vzniká nový strup. Používají se masti s antibiotiky, například Framykoin nebo právě Bactroban. Opakující se opary se léčí dlouhodobě antivirotiky, to znamená, že minimálně 6 měsíců se bere Herpesin nebo Zovirax 1–2x denně. Doporučuje se odběr na hladinu protilátek proti těmto virům a nasazení dlouhodobé terapie. Tyto viry mají schopnost zůstávat v organismu po celou dobu života a při jeho oslabení (stres, únava, zákrok, operace, sluníčko a podobně) se může opar vyskytnout znovu. Antivirotikové masti jsou vhodné před výsevem puchýřků, jinak nepomáhají. Používá se nejlépe Zovirax nebo Herpesin mast.
V naší poradně s názvem PÁSOVÝ OPAR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Žižkova.
Dobrý den , manžel měl v listopadu pásový opar, využíval antibiotika a mazal to mastičkou, v lednu šel k lékaři, že ho to bolí celý bok ,kde měl vyrážku, zůstaly mu i jizvy , chtěla jsem se zeptat ,zda je nějaká pomoc, než jen čekat až to přejde jak říkal doktor , že to bude trvat půl roku děkuji Žižkova.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
V první řadě je třeba zmínit, že pásový opar se neléčí antibiotiky. Pásový opar způsobuje virus Herpes Zoster, který se nedá z těla už nikdy odstranit a pouze se tlumí jeho projevy pomocí antiVirotik, nejčastěji je to acyklovir (Zovirax). U každého člověka rekonvalescence probíhá jinak a není zvláštnost, když hojení trvá několik měsíců. Jak postupovat v období hojení, co nejlépe jíst a čím mazat, je popsáno v příspěvku výše. Důvěřujte svému lékaři, který se snaží pomoci vám jak může.
Herpetická angína se léčí pouze symptomaticky, tedy její typické příznaky a projevy se potlačují místní léčbou. Dále se doporučuje klid na lůžku, symptomatická léčba zmírňující příznaky – léky na tlumení bolesti, léky snižující teplotu atd. Dále je vhodné používat kloktadla, která uleví od bolesti krku a pomohou rychleji zhojit a zregenerovat postižené sliznice. Ke zhojení dochází do cca 14 dní. U těžších, nelepšících se případů se nasazují antivirotika, např. acyklovir (Zovirax). Při bakteriální superinfekci je nutné podávat antibiotika. Nemoc trvá asi 5 až 7 dní. Používají se také antipyretika (léky na snížení horečky). Je rovněž podstatné, aby nemocná osoba měla dostatečný příjem tekutin, což ostatně platí pro většinu onemocnění, a herpetická angína zde není výjimkou.
V diskuzi PÁSOVÝ OPAR A JEHO LÉČENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Pavel.
Pásový opar jsem měl v asi 30 letech a teď ho mám zase v 72, ale podstatně horší.Kupodivu mi lékařka doporučila tekutý pudr a napsala Zovirax. Až po cca 10 dnech cítím ústup bolesti, ale nemohu ležet, protože mně bolí celý hrudník. Ačkoliv mi puchýřky už hodně zaschly, tak je pokožka hodně bolestivá stále a to i mimo plochu s puchýřky.Plané neštovice jsem jako dítě prodělal také a je mi divné tvrzení v článku "dvakrát a dost".V každém případě je herpes zoster pěkné svinstvo a nikomu ho nepřeji.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Léčba pásového oparu bez komplikací trvá 5 až 7 dní. Léčba je symptomatická a podávají se obvykle protizánětlivé, analgetické a virostatické preparáty. Antibiotika jsou podávána jen u starších nebo oslabených lidí, a to jako prevence sekundární bakteriální infekce. Virostatika se podávají buď v tabletkách, nebo v infuzích (nitrožilně). Nejčastěji se používají virostatika s účinnou látkou aciclovir (Zovirax, Herpesin, Provirsan), jinou možností je látka valaciclovir (Valtrex).
K dispozici je očkovací látka proti viru VZV, která chrání před infekcí planými neštovicemi a pravděpodobně také před pozdějším vznikem pásového oparu. Očkování se doporučuje jednou dávkou zejména osobám nad 50 let věku, které prodělaly onemocnění planými neštovicemi.
Typickým projevem genitálního oparu jsou tedy puchýře obsahující velmi infekční tekutinu, které se zvětšují a po určité době dojde k jejich prasknutí, spodina puchýřů pak vysychá a tvoří se strup, který posléze odpadá. Diagnóza je snadná, provádí se z typického klinického obrazu. K léčbě genitálního oparu se používají takzvaná virostatika (například acyclovir – Herpesin, Zovirax), které však mohou jenom zkrátit dobu výsevu herpetických puchýřů a zkrátit vylučování viru. Virostatika jsou volně prodejná ve formě mastí k lokální aplikaci na postižené místo, či vázaná na předpis lékaře ve formě tablet a injekcí. Toto celkové podání léků proti genitálnímu oparu je na místě především u pacientek s oslabeným imunitním systémem, u primoinfekce či u častých recidiv (opakování se) nemoci. To, jaká forma léčby bude pro vás nejvhodnější, určí dle závažnosti nemoci váš gynekolog. Důležitou součástí léčby jsou léky proti bolesti (analgetika) a samozřejmě dostatek vitamínů.
Léčba obecně probíhá buď orálně (tabletkami), nebo nitrožilně, podáváním virostatik – nejčastěji s účinnou látkou acyclovir (Zovirax, Herpesin, Provirsan) nebo valacyclovir (Valtrex). Léčba pásového oparu by měla být zahájena co nejdříve po nástupu příznaků (nejlépe do 3 dnů). Nevyskytnou-li se komplikace, trvá léčba 5–7 dní. Někdy se doporučuje zvýšit příjem vitamínu B (ačkoliv účinnost vitamínů na léčbu pásového oparu nebyla s jistotou prokázána).
Při léčbě pásového oparu je vhodné urychlit zasychání puchýřků například aplikací tekutého pudru, a naopak po zaschnutí a při odlučování krust zvláčňovat postižené místo změkčující mastí s antiseptiky či antibiotiky. Pro nekomplikovaný průběh léčby se doporučuje sucho a teplo a dále existuje mnoho potravinových doplňků, které mohou při léčbě více či méně pomoci. Jsou to například:
lysin – podporuje hojení
vironal – má protivirové účinky
echinacea – zvyšuje obranyschopnost
pupalkový olej a vitamín E – příznivý vliv na hojení kůže
pivovarské kvasnice – vitamín B
česnek – přírodní antiseptické účinky
Proti recidivám pásového oparu je možné očkovat vakcínou Zostavax.
Mastičky na opary mají nejlepší účinky pouze v počátečním stadiu nemoci. Někteří pacienti užívají na bolest při výskytu oparů lék Naproxen. Jedná se o nesteroidní antiflogistikum používané pro omezení mírné až středně silné bolesti, horečky a zánětů způsobených celou řadou nemocí včetně osteoartrózy, revmatoidní artritidy a dny. Lék účinkuje potlačením enzymů COX-1 a COX-2. V Česku obsahují potahované tablety Nalgesin S léčivou látku naproxen (naproxenum natricum) ve formě sodné soli. Nalgesin S se používá k léčbě bolesti po úrazech (podvrtnutí kloubů, natažení svalů) a chirurgických operacích, při bolesti hlavy, bolesti zubů, bolesti zad, ke snížení horečky, při menstruační bolesti a také při zánětlivých a degenerativních onemocněních kloubů. Nástup analgetického účinku tablet Nalgesin S je velmi rychlý a dlouhotrvající, jelikož tlumí bolest po dobu 8–12 hodin. Podobně jako jiná antisteroidní antiflogistika může naproxen rušit trávicí trakt, což lze omezit přidáním inhibitoru protonové pumpy. Pokud chcete něco na opary, tak použijte osvědčené masti s antivirovou složkou, v lékárně vám ochotně poradí, jaký výrobek je pro vás nejvhodnější. Mezi volně dostupnými přípravky naleznete taky spoustu léků na opary, jako například gel HERPCLAIR Herpes labialis, který vytváří neviditelnou vrstvu na postiženém místě, omezuje šíření a podporuje proces hojení, tablety Barnys HerpeNormTM nebo krémy ZOVIRAX Duo a Herpesin, které zkracují dobu hojení.
Herpes patří mezi celosvětově nejrozšířenější infekce. Je to nakažlivé puchýřnaté onemocnění vyvolané virem jménem Herpes simplex virus. Patří do skupiny lidských herpetických virů (čeleď herpesviridae) s osmi zástupci vyvolávajícími různá onemocnění.
Onemocnění se přenáší kontaktem. Nebezpečný z hlediska nákazy je proto jakýkoliv kontakt s nemocným, který oparem trpí (přímo líbáním, pohlavním stykem, nepřímo společným používáním osušek, ručníků, příboru). Velice infekční je herpes v době mezi objevením se a vznikem krusty. Po jeho vysušení již riziko nákazy klesá, ale může se v ojedinělých případech stát, že stále obsahuje nějaké množství virů. Rizikovým faktorem je dále jakékoliv oslabení obranyschopnosti jedince, které může vzniknout při velké zátěži fyzickým nebo psychickým stresem, při vysokých teplotách, slunění, jiném onemocnění, v období menstruace.
Nekomplikovaný opar se zahojí do deseti dnů. Pro urychlení léčby oparu a zmírnění bolestí lze užít antivirové přípravky – acyclovir. Jsou podávané ve formě tablet, infuzí (dle závažnosti postižení). Je zapotřebí ale s léčbou začít včas. U oparu rtu se doporučuje použití volně prodejných acyclovirů v mastičce (Herpesin, Zovirax). Mastička se ale musí aplikovat na začátku (v prodromální fázi), kdy cítíme nepříjemné pocity na rtu, nejlépe ještě před vznikem puchýřku. Pokud opar praskl, doba léčby se už neurychlí. Když opar nezmizí ani po dvoutýdenní domácí léčbě, je potřeba navštívit lékaře. V případě genitálního oparu by se měl navštívit dermatovenerolog. Hlavně proto, aby se potvrdilo, zda jde o herpes, nebo o jinou sexuálně přenosnou infekci. Když jsou bolesti velké, je možné použít léky proti bolesti (například ibuprofen).
Onemocnění začíná obvykle jen malou skupinkou puchýřků na několika místech pásu, který bude postižen, když se nezačne včas s léčbou. V rozvinutém stadiu nemoci její rozpoznání nečiní obtíže, protože puchýřků se zánětlivým lemem, které se slévají do větších puchýřů, přibývá asi týden, pak poschnou, utvoří se strupy, které se během dalších dvou až tří týdnů odloučí. Pro nemocného je ale nejdůležitější, aby k lékaři přišel už na začátku výsevu: Čím dříve se podají účinné léky proti této nemoci, tím je efekt léčby výraznější.
Příznaky
Pocítíte svědění, trnutí nebo bolest na místě, kde se pak objeví lehké zarudnutí a vytvoří se skupinka puchýřků. Ty obvykle brzy prasknou, místo mokvá. Tkáňový mok zaschne do stroupku, do kterého se může přimísit i troška krve. Časem se stroupek odloupne a kůže pod ním je zhojená. Pásový opar postihne obvykle nesrovnatelně větší plochu, je doprovázen bolestí, která může i po zhojení přetrvávat, a celkově se cítíte jako při těžké chřipce, mohou být i teploty. Pásový opar je vždy jen na jedné polovině těla. Nejčastějším místem pásového oparu jsou oblasti kůže na hrudníku o šířce odpovídající vzdálenosti mezi žebry a v délce od páteře po střed hrudní kosti. Dalším místem, které bývá často postiženo, je polovina čela a okolí.
Odkaz na foto
Zde můžete vidět fotografie zachycující pásový opar.
Léčba
Léky (aciclovir, valaciclovir) lze podat v tabletách. Za normálních okolností se totiž vstřebá jen 20 % účinné látky podané v tabletě acicloviru a asi 50 % z tablety valacicloviru. Pouhé místní léčení postižené kůže by k zastavení choroby nevedlo. Přesto je nutné a pro nemocného ulevující ošetření kůže například zinkovým olejem nebo tekutým pudrem, mnohdy i potření methylenovou modří. Používáme takové prostředky, které místo výsevu spíše vysušují a zabraňují druhotné infekci. Promazávání a zvláčňování kůže přijde na řadu až po zaschnutí nebo odloučení stroupků a strupů.
Tabulka, kde jsou volně prodejné léčivé přípravky, u kterých není úhrada ze zdravotního pojištění. Léky jsou v tabulce řazeny abecedně podle názvu a u každého z nich je uveden odkaz na jeho aktuálně nejnižší cenu.
Tabulka, kde jsou uvedeny léčivé přípravky jejichž výdej je vázán na lékařský předpis, ale u kterých není úhrada ze zdravotního pojištění a pacient hradí jejich plnou cenu. Léky jsou v tabulce řazeny abecedně podle názvu.
ABELLA
3MG/0,03MG TBL FLM
7,5MG/ML INJ SOL
ACIDUM ASCORBICUM BBP
100MG/ML INJ SOL
ACTYNOX
50%/50% GAS CRS
ACYCLOSTAD
50MG/G CRM
ADACEL
INJ SUS ISP
ADACEL POLIO
INJ SUS ISP
ADDAVEN
INF CNC SOL
ADELE
0,15MG/0,03MG TBL NOB
ADIPEX RETARD
15MG CPS MOL MRL
ADORMA
10MG TBL FLM
2,5MG/120MG TBL MRL
AFEXIL
500MG TBL FLM
AGAPURIN
20MG/ML INJ SOL
AIDEE
2MG/0,03MG TBL FLM
ALADEZ
600MG TBL FLM
ALLERGODIL
1MG/ML NAS SPR SOL
ALLUZIENCE
200SU/ML INJ SOL
5X10^6BUNĚK/ML INJ SUS
AMFIDOR
100MG TBL FLM
AMINOMIX 1 NOVUM
INF SOL
AMINOMIX 2 NOVUM
INF SOL
AMINOPLASMAL B.BRAUN 10%
INF SOL
AMINOPLASMAL B.BRAUN 5% E
INF SOL
AMINOPLASMAL HEPA 10%
INF SOL
AMINOPLASMAL 15%
INF SOL
AMINOSTERIL N HEPA 8%
INF SOL
AMINOVENOES N PAED 10%
INF SOL
AMINOVEN 10%
INF SOL
AMINOVEN 15%
INF SOL
AMIPED
INF SOL
AMPICILLIN/SULBACTAM IBI
1G/0,5G INJ PLV SOL
ANGUSTA
25MCG TBL NOB
APROKAM
50MG INJ PLV SOL
APULCO
0,28%/9,5% GAS CRS
AQUA PRO INIECTIONE ARDEAPHARMA
100% PAR LQF
AQUA PRO INJECTIONE BRAUN
100% PAR LQF
AQUA PRO INJECTIONE MEDIEKOS
100% PAR LQF
ARDEAELYTOSOL CONC. KALIUMCHLORID 7,45%
74,5MG/ML INF CNC SOL
ARDEAELYTOSOL CONC. NATRIUMHYDROGENFOSFÁT 8,7%
87MG/ML INF CNC SOL
ARDEAELYTOSOL CONC. NATRIUMCHLORID 10%
100MG/ML INF CNC SOL
ARDEAELYTOSOL CONC. NATRIUMCHLORID 5,85%
58,5MG/ML INF CNC SOL
ARDEAELYTOSOL D 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL EA 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL EL 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL EL 2/3
INF SOL
ARDEAELYTOSOL F 1/1
9G/L INF SOL
ARDEAELYTOSOL F 1/2
4,5G/L+25G/L INF SOL
ARDEAELYTOSOL F 1/3
3G/L+33,33G/L INF SOL
ARDEAELYTOSOL H 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL H 1/3
INF SOL
ARDEAELYTOSOL RL 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL R 1/1
INF SOL
ARDEAELYTOSOL R 1/2
INF SOL
ARDEAELYTOSOL R 1/3
INF SOL
ARDEANUTRISOL G 10%
10% INF SOL
ARDEANUTRISOL G 20%
20% INF SOL
ARDEANUTRISOL G 40%
40% INF SOL
ARDEANUTRISOL G 5%
5% INF SOL
ARDEAOSMOSOL MA 10%
100G/L INF SOL
ARDEAOSMOSOL MA 15%
150G/L INF SOL
ARDEAOSMOSOL MA 20%
200G/L INF SOL
ARDIENA
2MG/0,03MG TBL FLM
ARLEVERT
20MG/40MG TBL NOB
ARTISS
SOL GKU
ARTIZIA
0,075MG/0,020MG TBL OBD
ASICORD
1MG/ML INF CNC SOL
1080MG INF SOL
ASUMATE
0,1MG/0,02MG TBL FLM
ATARALGIN
325MG/130MG/70MG TBL NOB
ATARAX
25MG TBL FLM
ATRACURIUM KALCEKS
10MG/ML INJ/INF SOL
5MG/ML INF SOL
ATROPIN-POS
5MG/ML OPH GTT SOL
7MG TBL FLM
AVAXIM
160EU INJ SUS ISP
AVELOX
400MG/250ML INF SOL
1600MBQ/ML INJ SOL
3200MBQ/ML INJ SOL
AYREEN
2MG/0,03MG TBL FLM
AZALIA
75MCG TBL FLM
BACLOFEN SINTETICA
0,5MG/ML INF SOL
BACLOFEN SINTETICA
2MG/ML INF SOL
BALANCE 1,5% GLUCOSE, 1,25 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BALANCE 1,5% GLUCOSE, 1,75 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BALANCE 2,3% GLUCOSE, 1,25 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BALANCE 2,3% GLUCOSE, 1,75MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BALANCE 4,25% GLUCOSE, 1,75 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BELANETTE
0,02MG/3MG TBL FLM
BELARA
0,03MG/2MG TBL FLM
BELKYRA
10MG/ML INJ SOL
BELLVALYN
0,15MG/0,02MG TBL FLM
BENELYTE
INF SOL
BENOXI
4MG/ML OPH GTT SOL
BERINERT
2000IU INJ PSO LQF
BERINERT
3000IU INJ PSO LQF
250MCG/0,5ML INJ SOL PEP
BICAVERA 1,5 % GLUCOSE, 1,25 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BICAVERA 1,5 % GLUCOSE, 1,75 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BICAVERA 2,3 % GLUCOSE, 1,25 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BICAVERA 2,3 % GLUCOSE, 1,75 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BICAVERA 4,25 % GLUCOSE, 1,75 MMOL/L CALCIUM
PRN SOL
BIOFENAC
100MG POR PLV SUS
BIPHOZYL
HMD/HFL SOL
100MG INF PLV CSL
BOCOUTURE
50SU INJ PLV SOL
BONADEA
2MG/0,03MG TBL FLM
BOOSTRIX
INJ SUS ISP
100MG TBL FLM
500MG TBL FLM
100MG/ML INJ SOL
10MG/ML INJ/INF SOL
BROMAZEPAM MEDREG
1,5MG TBL NOB
BROMAZEPAM MEDREG
3MG TBL NOB
BUPIVACAINE GRINDEKS
5MG/ML INJ SOL
6MG/ML INF CNC SOL
20MG INJ PLV SOL
200MCG CPS DUR
10MG INJ PSO LQF
CALCIUM FLUORATUM DHU
D6(D12) TBL NOB
CALCIUM GLUCONATE HAMELN
10% INJ SOL
CALCIUM GLUCONICUM 10% B.BRAUN
10% INJ SOL
CALCIUM PHOSPHORICUM DHU
D6(D12) TBL NOB
CALCIUM SULFURICUM DHU
D6(D12) TBL NOB
CALLETO
2MG/0,03MG TBL FLM
CALRECIA
100MMOL/L INF SOL
CAMPRAL
300MG TBL ENT
100MG TBL FLM
300MG TBL FLM
200MG TBL SOL
CARDILAN
0,175G/0,175G TBL NOB
CARMUSTINE ZENTIVA
100MG INF PSO LQF
CASINEMA
21,4G/9,4G RCT SOL
CAVINTON
5MG/ML INJ SOL
CAVINTON
5MG TBL NOB
CAVINTON FORTE
10MG TBL NOB
CEFTAZIDIM KABI
1G INJ PLV SOL
CEFTAZIDIM KABI
2G INJ/INF PLV SOL
CEFUROXIM KABI
1500MG INJ/INF PLV SOL
CEFUROXIM KABI
750MG INJ/INF PLV SOL
CERAZETTE
0,075MG TBL FLM
CERNEVIT
INJ/INF PLV SOL
CERVIDIL
10MG VAG INS
20MG TBL FLM
CIGENTA
136MMOL/L INF SOL
CIPRINOL
250MG TBL FLM
CIPRINOL
500MG TBL FLM
CLARINASE REPETABS
5MG/120MG TBL PRO
CLINIMIX N14G30E
INF SOL
CLINOLEIC
20% INF EML
CLORMETIN
2MG/0,03MG TBL FLM
COLDREX HORKÝ NÁPOJ CITRON S MEDEM
750MG/10MG/60MG POR PLV SOL SCC
20MG+80MG CPS DUR
10MCG/DÁV INJ CNC DIS
3MCG/DÁV INJ CNC DIS
30MCG/DÁV INJ DIS
(15MCG/15MCG)/DÁV INJ DIS
(15MCG/15MCG)/DÁV INJ DIS
(5MCG/5MCG)/DÁV INJ CNC DIS
CONOXIA
100% GAS CRS
CONOXIA
100% GAS CRY
COROTROP
10MG/10ML INJ SOL
CROTON TIGLIUM
2CH-30CH GRA
10MG INJ SOL
20MG INJ SOL
30MG INJ SOL
CUROSURF
80MG/ML ETP ISL SUS
5G INF PLV SOL
10MG/ML INF CNC SOL
1G POR PLV
3,8MG/ML OPH GTT SOL
150MG CPS DUR
DAPTOMYCIN ACCORDPHARMA
350MG INJ/INF PLV SOL
DAPTOMYCIN ACCORDPHARMA
500MG INJ/INF PLV SOL
DASMINI
5MG TBL FLM
DAYLETTE
3MG/0,02MG TBL FLM
80MG/ML INF CNC SOL
DEFUMOXAN
1,5MG TBL NOB
DEPAKINE
400MG/4ML INJ PSO LQF
DEPO-PROVERA
150MG/ML INJ SUS
DEXA-GENTAMICIN
0,3MG/G+5MG/G OPH UNG
100MCG/ML INF CNC SOL
100MCG/ML INF CNC SOL
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXMEDETOMIDINE B. BRAUN
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXMEDETOMIDINE EVER PHARMA
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXMEDETOMIDINE KABI
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXMEDETOMIDINE KALCEKS
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXMEDETOMIDINE TEVA
100MCG/ML INF CNC SOL
DEXOKET
25MG POR GRA SOL
DEXOKET
25MG TBL FLM
DIANE
2MG/0,035MG TBL OBD
DICUNO
25MG TBL FLM
DIECYCLEN
2MG/0,03MG TBL FLM
DIENILLE
2MG/0,03MG TBL FLM
200MG TBL FLM
40MG/ML POR GRA SUS
DIHYDROGENFOSFOREČNAN DRASELNÝ ARDEAPHARMA
68MG/ML INF CNC SOL
DIPEPTIVEN
200MG/ML INF CNC SOL
DITINELL
0,060MG/0,015MG TBL FLM
DOBUTAMIN ADMEDA
5MG/ML INF SOL
DOBUTAMIN HAMELN
5MG/ML INF SOL
DONA
400MG INJ SOL
DOXIPROCT PLUS
40MG/G+20MG/G+0,25MG/G RCT UNG
3MG/14,2MG TBL FLM
DUCRESSA
1MG/ML+5MG/ML OPH GTT SOL
DUOMOX
500MG TBL SUS
DURATOCIN
100MCG/ML INJ SOL
EBELYA
150MCG/30MCG TBL OBD
ECRITEN
100MG TBL FLM
EMBESIN
40IU/2ML INF CNC SOL
EMONA
3MG/0,02MG TBL FLM
200MG/245MG TBL FLM
ENCEPUR PRO DĚTI
INJ SUS ISP
ENCEPUR PRO DOSPĚLÉ
INJ SUS ISP
ENDOXAN
50MG TBL OBD
ENGERIX-B
10MCG INJ SUS
ENGERIX-B
20MCG INJ SUS
100MG INF PLV CSL
120MG INJ SOL ISP
ENTONOX
50%/50% GAS CRS
200MG/50MG TBL FLM
EPHEDRIN BBP
50MG/ML INJ SOL
100MG/ML POR SOL
ERCEFURYL
200MG CPS DUR
EREVIT
30MG/ML INJ SOL
EREVIT
300MG/ML INJ SOL
150MG CPS DUR
ERMM-1
111MBQ/ML INJ SUS
ERTAPENEM FRESENIUS KABI
1G INF PLV CSL
ESMERON
10MG/ML INJ/INF SOL
ESOGNO
1MG TBL FLM
ESOGNO
2MG TBL FLM
ESOGNO
3MG TBL FLM
EVELLIEN
0,075MG TBL FLM
203MCG/24H+33,9MCG/24H TDR EMP
203MCG/24H+33,9MCG/24H TDR EMP
150MG+150MG INJ SOL
EXTRANEAL
PRN SOL
FAMOSAN
10MG TBL FLM
1,5MG/ML INF PLQ CSL
FEMINEGI
3MG/0,02MG TBL FLM
FEMINEGI
3MG/0,03MG TBL FLM
INJ SUS
FERRUM PHOSPHORICUM DHU
D6(D12) TBL NOB
FIBROVEIN
10MG/ML INJ SOL
FIBROVEIN
2MG/ML INJ SOL
FIBROVEIN
30MG/ML INJ SOL
FIBROVEIN
5MG/ML INJ SOL
FINOMEL
INF EML
FINOMEL PERI
INF EML
10MG TBL NOB
FLAYA
0,03MG/2MG TBL FLM
FLEXOVE
625MG TBL NOB
FLORETTE
0,075MG TBL FLM
FLUDEOXYGLUCOSE (18F) BIONT
200-2200MBQ/ML INJ SOL
FLUDEOXYGLUKOSA
100-1500MBQ/ML INJ SOL
FLUORID (18F) SODNÝ UJV
100-1500MBQ/ML INJ SOL
FLUOROCHOLINE (18F) SYNEKTIK
1GBQ/ML INJ SOL
FLUOROCHOLINE (18F) UJV
100-3000MBQ/ML INJ SOL
FOMICYT
40MG/ML INF PLV SOL
FORLAX
10G POR PLV SOL SCC
FORLAX
4G POR PLV SOL SCC
FOXINETTE NEO
2MG/0,03MG TBL FLM
FROMILID
500MG TBL FLM
FSME-IMMUN
0,25ML INJ SUS ISP
FUCIDIN
20MG/G CRM
FUCIDIN
20MG/G UNG
FUROSEMID HAMELN
10MG/ML INJ SOL
GALLIAPHARM
0,74-1,85GBQ RAD GEN
100MG CPS DUR
GELOFUSINE
40MG/ML+7,02MG/ML INF SOL
GELOPLASMA
INF SOL
GENTADEX
5MG/ML+1MG/ML OPH GTT SOL
GENTAMICIN B.BRAUN
1MG/ML INF SOL
GENTAMICIN B.BRAUN
3MG/ML INF SOL
GENTILION
0,075MG/0,020MG TBL NOB
GENTILION
0,075MG/0,030MG TBL NOB
GEROCILAN
10MG TBL FLM
GERODORM
40MG TBL NOB
2,5MG/ML INF CNC SOL
GINKOR FORT
14MG/300MG/300MG CPS DUR
30MG/ML POR PLV SOL
GLOBULUS CUM NATRIO TETRABORICO
600MG VAG GLB
GLUKÓZA B. BRAUN 10%
100MG/ML INF SOL
GLUKÓZA B. BRAUN 20%
200MG/ML INF SOL
GLUKÓZA B. BRAUN 40%
400MG/ML INF CNC SOL
GLUKÓZA B. BRAUN 40%
400MG/ML INF SOL
GLUKÓZA 10% VIAFLO
100MG/ML INF SOL
GRACIAL
TBL NOB
GRAFALON
20MG/ML INF CNC SOL
GRANDAXIN
50MG TBL NOB
GRASIL
100MG TBL FLM
GUTRON
5MG TBL NOB
GYNOFLOR
50MG/0,03MG VAG TBL NOB
HARMONET
0,020MG/0,075MG TBL OBD
HAVRIX JUNIOR MONODOSE
720EU INJ SUS
HELICID
10MG CPS ETD
HEMINEVRIN
192MG CPS MOL
HEMOSOL B0
HMD/HFL SOL
2MG INJ PLV SOL
INJ SUS ISP
HIDRASEC
100MG CPS DUR
HIDRASEC PRO DĚTI
30MG POR GRA SUS
HIDRASEC PRO KOJENCE
10MG POR GRA SUS
HUMULIN N
100IU/ML INJ SUS
HUMULIN R
100IU/ML INJ SOL
HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ B. BRAUN 4,2%
42MG/ML INF SOL
HYDROGENUHLIČITAN SODNÝ B. BRAUN 8,4%
84MG/ML INF SOL
HYPNOGEN
10MG TBL FLM
CHLORID SODNÝ BAXTER 0,9%
9MG/ML INF SOL
CHLORID SODNÝ B. BRAUN 0,9%
9MG/ML INJ SOL
CHLORID SODNÝ B.BRAUN 0,9%
9MG/ML INF SOL
CHLORID SODNÝ B. BRAUN 10%
10% INF CNC SOL
CHLORID SODNÝ B. BRAUN 5,85%
5,85% INF CNC SOL
IASOCHOLINE
1GBQ/ML INJ SOL
IBUPROFEN B. BRAUN
400MG INF SOL
IBUPROFEN B. BRAUN
600MG INF SOL
IBUPROFEN KABI
400MG INF SOL
IBUSTRIN
200MG TBL NOB
IGANTET
250IU INJ SOL ISP
1MG/ML OPH GTT EML
IMOVAX POLIO
INJ SUS ISP
INDREN
10MG TBL FLM
INFANRIX
INJ SUS
INJ PLS SUS
INJ PLS SUS
INFUSIO GLUCOSI 20 IMUNA
200MG/ML INF SOL
INFUSIO GLUCOSI 5 IMUNA
50MG/ML INF SOL
INFUSIO NATRII CHLORATI ISOTONICA IMUNA
9MG/ML INF SOL
INFUSIO NATRII CHLORATI ISOTONICA MEDIEKOS F 1/1
9MG/ML INF SOL
INFUSIO RINGERI IMUNA
INF SOL
100MG CPS DUR
0,75MG/ML INF SOL
2MG/ML INJ SOL
INTRALIPID
20% INF EML
IODOPOL
37-7400MBQ CPS DUR
ISOKET
1MG/ML INF SOL
10MG TBL FLM
ITULAZAX
12SQ-BET SLG LYO
INJ SUS
JANGEE
0,02MG/3MG TBL FLM
JANGEE
0,03MG/3MG TBL FLM
JAYDESS
13,5MG IUT INS
8,92LOG10INF.U/0,5ML INJ SUS
JEANINE
2MG/0,03MG TBL OBD
500MG INF CNC SOL
KABIVEN
INF EML
KABIVEN PERIPHERAL
INF EML
37,5MG/25MG/50MG TBL FLM
75MG/50MG/100MG TBL FLM
KALIUM CHLORATUM DHU
D6(D12) TBL NOB
KALIUMCHLORID B. BRAUN 7,45%
74,5MG/ML INF CNC SOL
KALIUMCHLORID/GLUCOSE 0,15% + 5% B. BRAUN
1,5MG/ML+50MG/ML INF SOL
KALIUMCHLORID/GLUCOSE 0,3% + 5% B. BRAUN
3MG/ML+50MG/ML INF SOL
KALIUMCHLORID/NATRIUMCHLORID 0,15% + 0,9% B. BRAUN