Velmi vhodné jsou multivitamíny s obsahem zinku, komplexu vitamínu B, kyseliny listové, železa a vápníku. Podle nejnovějších studií je velmi účinný i vitamín D. Je důležité si uvědomit, že specifické vitamínové a minerální nedostatky mohou vést k vypadávání vlasů. Zejména se tím míní nedostatky železa a vitamínu B12.
V naší poradně s názvem PADÁNÍ VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ivana.
Dobrá den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Dcera je po dvou porodech.Druhý porod byl před třemi lety. Nyní ji začaly extremně moc padat vlasy. Byla na vyšetření ,ale v krvi nic nenašly. Užívá různé vitaminy, koupila si speciální šampony na padánívlasů,ale řádný velký účinek. Můžete prosím poradit co s tím? Děkuji .
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Navštívit trichologii a nechat si tam vlasy prohlédnout. Trichologie je zdravotnický obor zabývající se problémy s vlasy na vědecké úrovni. Trichologická poradna bývá k nalezení v okresních a větších městech.
Proč se neinspirovat tradiční přírodní recepturou, kterou znaly a proti vypadávání vlasů používaly již naše babičky a prababičky? Výborným pomocníkem proti vypadávání vlasů je například kopřiva dvoudomá, která navíc účinně působí i v boji proti lupům. Proti vypadávání vlasů se z této rostliny používají zejména kořen a listy, z nichž se vaří odvar, který má výborné stimulační účinky a současně účinně dezinfikuje vlasovou pokožku.
V příběhu PADÁNÍ VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Dalibor.
ahoj co všechno pomáha na padánívlasů co třeba transplantace víte o tom někdo něco ?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamil.
Ahoj, to je velmi specifické. Může ti to způsobovat stres, nebo nějaké jiné potíže (třeba nedostatek potřebných živin). Rozhodně doporučuju se zamyslet nad svou životosprávou apod. Co se týče transplantace, rozhodně je to řešení, pokud máš třeba genetické problémy s padáním vlasů, to bohužel žádné přípravky atd. nevyřeší. Pokud se rozhodneš podsoupit transplantaci vlasů, tak doporučuju například firmu http://www.newhair.cz - já se u tuto oblast poměrně dost zajímám, a můžu říci, že jsou opravdu solidní a vše vám vysvětlí do sebemenšího detailu. :)
Vitamíny na vlasy DonnaHAIR představují unikátní přípravek protipadánívlasů, jenž rovněž podporuje jejich růst. Přípravek DonnaHAIR kombinuje účinné vitamíny a látky, které mají pozitivní vliv na výživu vlasů a pokožky, podporují látkovou výměnu a růst vlasů. Přípravek mohou užívat lidé, kteří chtějí mít silnější nebo delší vlasy, ale primárně je určen těm, kterým vlasy vypadávají a nové nerostou. Minerály a látky obsažené ve vitamínech DonnaHAIR zpevňují vlasovou kůži a zlepšují prokrvení cibulek vlasů, čímž podporují růst nových vlasů a zamezují jejich vypadávání.
Vlasy a pokožka potřebují zejména vitamín B, z něhož vlasy čerpají prvky potřebné pro svůj zdravý růst a díky kterému se pokožka vyhlazuje. Ovšem nelze zapomenout ani na vitamíny A a C, jež napomáhají k silnějším a delším vlasům. V současné době můžeme vybírat z velkého množství rozpustných vitamínů, které se obvykle užívají orálně a vyživují tak tělo a vlasy hlavně „zevnitř‟. Není ale nutné omezovat se pouze na tento příjem vitamínů. Na vlasy perfektně působí i šťáva z brambor, která se vstřebá do vlasů i při použití „zvenku‟.
Vitamín D má vliv na zdravý růst vlasových folikulů. Stimuluje vlasové folikuly a buňky, které tvoří vlasy. Vitamín D tak snižuje problém s vypadáváním vlasů. Je důležitý pro vývoj zdravých folikulů. Pravidelný příjem vitamínu D může udělat zázraky s vašimi vlasy. Přírodním zdrojem tohoto vitamínu jsou houby, ryby, celá vejce, mléko, losos, tuňák, obiloviny, vepřové maso, hovězí játra.
Dávkování: Doporučená denní dávka vitamínu D je alespoň 1000 IU (International Units = mezinárodní jednotka) denně.
Předávkování a nežádoucí účinky: Vitamín D do sebe dostáváme převážně ze sluníčka a tím se ve skutečnosti předávkovat nelze.
V příběhu PORADTĚ PADÁNÍ VLASU PŘI MENOPAUZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
Jako jediný se mi osvědčil Reneval neo, který jsem dostala od kamarádky. Nejen že zastavil moje padánívlasů, ale byla jsem překvapená že po měsíci pravidelného užívání mi pomalu začaly růst vlasy nové. Sice je malinko dražší, ale za ten výsledek to rozhodně stojí.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Klára.
A co těhotné? Ty ho taky můžou užívat? Ptám se, protože jsem v 7 měsíci a padánívlasů v těhotenství se moc bojím. Už tak mám vlasy řidké jako rákostníček :-(
Vitamín C neboli kyselina askorbová je antioxidant. Pomáhá udržovat vlasy zdravé. Má vliv na vývoj a růst tkání, které jsou důležité pro růst vlasů. Pokud pravidelně přijímáme potřebné množství vitamínu C, můžeme předejít vypadávání vlasů, předčasnému šedivění, suchým a lámavým vlasům. Nedostatek tohoto vitamínu naopak vede k oslabení vlasové struktury. Zdrojem vitamínu C jsou například pomeranč, citron, limetka, meloun, jahody, kiwi, žlutý meloun, ananas, černý rybíz, paprika, rajčata, okurky, květák nebo brambory.
Dávkování: Denní dávka vitamínu C by měla být asi 60 mg.
Předávkování a nežádoucí účinky: Požití vyšší dávky vitamínu C vede nanejvýš k podráždění žaludku a zažívacího traktu. Jeho přebytek se vyloučí ledvinami.
Vitamín H (biotin) vytváří keratin, který je důležitý pro zdravý růst vlasů. Vlas se skládá hlavně z bílkoviny s názvem keratin. Ten je přítomen i v nehtech. Podporuje růst buněk a metabolismus, který pomáhá růstu vlasů a zabraňuje křehkým, lámavým vlasům. Jeho nedostatek může vést ke ztrátě vlasů, řas nebo obočí. Pravidelný příjem vitamínu H může pomoci při prevenci vypadávání vlasů a jejich šedivění. Zdrojem jsou například kvasinky, celozrnné obiloviny, žloutky, játra, rýže, mléko, sýr, arašídy, syrový květák, maliny nebo avokádo.
Dávkování: Doporučená dávka biotinu, pokud se chcete zbavit problémů s vlasy, je asi 30 mikrogramů až 50 mikrogramů denně.
Předávkování a nežádoucí účinky: Při předávkování se může objevit nevolnost, zvracení, bolesti v oblasti břišní a někdy i bolesti hlavy.
V příběhu PADÁNÍ VLASŮ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamila.
Mojí mamce protipadánívlasů pomohl Reneval Neo, který jí doporučila kadeřnice. Užívá se jednou denně jedna tobolka zhruba po dobu tří měsíců. Asi po měsíci se padání úplně zastavilo a pomalu začaly růst vlasy nové. Přípravek je sice trochu dražší, ale hlavní je, že to mamce pomohlo.
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Problém s vypadáváním vlasů lze řešit především změnou jídelníčku, do kterého se nově zařadí strava bohatá na bílkoviny, vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny. V boji proti vypadávání vlasů pozitivně působí zejména vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, selen, zinek a hořčík. A pamatujte, jestliže chcete s vypadáváním vlasů nadobro skoncovat, vyhněte se držení jakékoliv redukční diety.
Z vitamínů skupiny B proti vypadávání vlasů působí zejména vitamín B2 neboli riboflavin, vitamín B5 neboli kyselina pantotenová a vitamín B6 neboli pyridoxin. Riboflavin je obsažen v kvasnicích, vnitřnostech (především játrech a ledvinách), mléce, vejcích, vepřovém a hovězím mase nebo v rybách. Kyselinu pantotenovou najdete hlavně v mase a vnitřnostech, celozrnném pečivu a luštěninách. Taktéž pyridoxin je obsažen v mase a vnitřnostech, ve vejcích, rybách, kvasnicích, celozrnném pečivu, banánech, bramborách, zelí nebo v ořeších. Zdrojem vitamínu C je zejména ovoce a zelenina.
Železo, selen a zinek jsou minerály, které pozitivně působí proti vypadávání vlasů. Železo najdete především v mase, vnitřnostech a luštěninách, selen v mořských rybách, masu, uzeninách, ořeších a fazolích. Zinek kromě toho, že pozitivně působí proti vypadávání vlasů a jejich lámání a předčasnému šedivění, je také vysoce účinný v boji proti zánětům a akné. A v kterých potravinách je tento minerál obsažen? Především v rýži, celozrnných ovesných vločkách, sezamu, luštěninách, sóji či vaječném žloutku.
Psychika hraje v našem těle významnou roli. Prožíváme-li stres nebo úzkost, tak často při tom měníme k horšímu způsob a kvalitu stravování, a to dohromady tvoří podmínky pro zánik vlasových cibulek a následné strátě vlasů.
Mnoho žen si rádo naordinuje diety na rychlé hubnutí, při kterých omezí vyváženou stravu. Při špatném stravování potom může dojít k nedostatku proteinů přijímaných stravou. Proteiny (bílkoviny) jsou základním stavebním kamenem pro tvorbu vlasů. Z toho vyplývá, že špatná strava = málo vlasů.
Vitamín H neboli biotin je nutný pro udržení zdravých vlasů a pokožky. U některých mužů dokonce zabraňuje padánívlasů. Bohatá na biotin jsou játra, ořechy, vaječný žloutek, květák, pivovarské kvasnice, hnědá rýže, zelený hrášek, čočka, oves, sója. Denní příjem 100–200 mcg pokrývá potřebu organismu.
Zaměřte se na jídelníček
Měl by obsahovat dostatek železa, zinku a vitamínů B.
Správná poloha a masáž
Lehněte si denně na 15 minut hlavou dolů na šikmou podložku, aby se vám prokrvila pokožka hlavy. Denně také provádějte masáž vlasové pokožky.
Vyhněte se necitlivému zacházení s vlasy
Nevysušujte si vlasy vytíráním osuškou. Nepoužívejte k vysušení horkovzdušný fén. Vlasy nevyčesávejte, dokud neuschnou.
Vyzkoušejte speciální kosmetiku
Používejte například šampóny proti vypadávání vlasů či přímo růstová séra na vlasy. Jejich účinnost by se měla ukázat během prvních 4–6 týdnů, kdy zastaví nadměrné padání, a během 3–4 měsíců způsobí růst vlasů nových.
Nenoste pokrývky hlavy
Omezte používání čepic, kšiltovek, klobouků a podobně.
Vitamín E je antioxidant. Zvyšuje krevní oběh pokožky hlavy a vytváří nové cévy. Když je krevní oběh pokožky hlavy dobrý, vlasové folikuly pracují, jak mají, a jsou nuceny produkovat více vlasů. Pokud máte navíc dobrý imunitní systém, zajistíte jejich rychlejší růst. Vitamín E má vliv na silné zdravé vlasy. Zdrojem vitamínu E jsou celozrnné produkty, tmavozelená zelenina, luštěniny, olej z pšeničných klíčků, sójových bobů, ořechy.
Dávkování: Požadovaná denní dávka vitamínu E je do 400 IU (International Units = mezinárodní jednotka). Vitamín E může zvyšovat krevní tlak a snižovat srážlivost krve. Pokud tedy trpíte na vysoký krevní tlak, je nutné se poradit s lékařem.
Předávkování a nežádoucí účinky: Nadměrné užívání vysokých dávek vitamínu E zhoršuje vstřebávání vitamínu K se všemi důsledky.
Dobrá den, obracím se na Vás s žádostí o radu. Dcera je po dvou porodech.Druhý porod byl před třemi lety. Nyní ji začaly extremně moc padat vlasy. Byla na vyšetření ,ale v krvi nic nenašly. Užívá různé vitaminy, koupila si speciální šampony na padání vlasů,ale řádný velký účinek. Můžete prosím poradit co s tím? Děkuji .
A co těhotné? Ty ho taky můžou užívat? Ptám se, protože jsem v 7 měsíci a padání vlasů v těhotenství se moc bojím. Už tak mám vlasy řidké jako rákostníček :-(
Mojí mamce proti padání vlasů pomohl Reneval Neo, který jí doporučila kadeřnice. Užívá se jednou denně jedna tobolka zhruba po dobu tří měsíců. Asi po měsíci se padání úplně zastavilo a pomalu začaly růst vlasy nové. Přípravek je sice trochu dražší, ale hlavní je, že to mamce pomohlo.
Mě se osvědčil Reneval Neo, který mi doporučila moje kadeřnice. Po několika týdnech užívání se padání úplně zastavilo a vlasy mám mnohem zdravější než kdykoli předtím.
V šestinedělí mi začaly hrozně padat vlasy. Moje vlasy byly snad úplně všude jen né na hlavě. Pořád jsem čekala že to samo přejde až jsem o vlasy málem přišla úplně. Na doporučení kamarádky jsem si koupila Reneva neo a musím říct že jsem to měla udělat už dávno. Vlasy přestaly padat a já jsem šťastná že je zase vše ok.
Obdobný problém jsme řešili se švagrovou. Po asi 1,5 měsíčním používání šamponu s doma vyrobeným extraktem z konopí má už asi 2 cm podrůsty nových vlasů. Nic jiného jí nezabíralo.
Jako jediný se mi osvědčil Reneval neo, který jsem dostala od kamarádky. Nejen že zastavil moje padání vlasů, ale byla jsem překvapená že po měsíci pravidelného užívání mi pomalu začaly růst vlasy nové. Sice je malinko dražší, ale za ten výsledek to rozhodně stojí.