Informace od zdravotní sestry

MENU

  

DÁSNĚ

  

SEBOREA

  

WARFARIN

  

ANTIBIOTIKA

  
Téma

STAHOVACÍ OBVAZ NA KARPÁLY

OBSAH

Ortéza

Ortéza je vhodná na 24hodinové nošení. Používání ortézy v noci částečně uleví od brnění a nekonečné bolesti. Na trhu je nepřeberné množství dlah. Odborný lékař vám doporučí tu nejlepší. Každý pacient má jiné postižení, a proto dejte na doporučení lékaře. Zde je ukázka několika druhů ortéz na karpální tunel.

Zdroj: Co pomáhá na karpály

Poradna

V naší poradně s názvem STAHOVACI FAČ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Lucie.

Chci se zeptat jestly si muzu stahnout nohu na noc kdis me boli žily?? Dekuji

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek .

Na noc to není moc vhodné. Raději spěte na zádech a pod nohy si dejte velký polštář, aby byly výše než trup. Bandáž dolních končetin je vhodná během dne, kdy se často stojí a obynadlo pak poskytuje lepší oporu pro cévy. Zde je návod, jak to správně provést:
Obvaz přikládejte nejlépe ještě než vstanete, jinak nechte končetinu 20 minut ve zvýšené poloze. Bandáž začněte otočkou těsně pod prsty a postupujte přes patu, kotník až k tříslům, přičemž od kolene jemně uvolňujte stažení otáček. Na bandáž použijte obinadla 8 - 10 cm široká. Jednotlivé otočky se musí krýt ze 2/3.
Zkuste také užívat volně prodejný doplněk Mobivenal micro, který by měl ulevit od těchto problémů.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Stahovaci fač

Mast

Na karpální tunel se doporučuje liliová mast.

Použití: Přiměřené množství masti jemně vetřete do pokožky. Mast je zpracována homeopaticky, a proto se nanáší jen množství, které se vstřebá do pokožky.

Složení: Ambiderman, neoaquasorb, vazelína, destilovaná voda, olejový extrakt z lilie bílé.

Balení: Plastový kelímek se šroubovým uzávěrem, uvnitř vložka z PP o objemu 50 ml.

Na potírání zápěstí je vhodná i rozmarýnová mast.

Zdroj: Co pomáhá na karpály

Diskuze

V diskuzi KARPÁLY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav kleprlík.

podívej se na babí recept na karpály...jednoduché....lesana,acylpiri a 5 listů aloe

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Radek moudry.

boli mne cela ruka nejsou to karpaly

Zdroj: diskuze Karpály léčba

Stahovací obinadlo

Stahovací obinadlo je obvazový materiál neboli obvazivo, někdy hovorově nazývané fáč. Stahovací obinadlo je vhodným způsobem upravený sterilní materiál, který je určený k fixaci poranění či ke stažení pohmožděného svalu. Při použití používejte vždy čisté a sterilně ošetřené stahovací obinadlo. Velikost stažení vždy volte dle pocitu a potřeby.

Zdroj: Obinadlo

Diskuze

V diskuzi KARPÁLY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav kleprlík.

podívej se na babí recept na karpály...jednoduché....lesana,acylpiri a 5 listů aloe

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie Hrad.

pROSÍM O RADU, JAK NA KARPÁLY, JEDNU RUKU JSEM VYLÉČILA, ALE S DRUHOU SI NEDOVEDU PORADIT.
jEDNAK JE PO PORODNÍ OBRNĚ, TAKŽE JE TROCHU JINÁ.
mOC PROSÍM O RADU. dĚKUJI PŘEDEM

Zdroj: diskuze Karpály léčba

Mast na karpály

Na karpály je vhodná liliová mast. Ta se mimo jiné používá na popáleniny, zánětlivá kožní onemocnění, při neprůchodnosti karpálních (zápěstních) tunelů.

Použití: Přiměřené množství masti jemně vetřete do pokožky. Mast je zpracována homeopaticky, a proto se nanáší jen množství, které se vstřebá do pokožky.

Složení: ambiderman, neoaquasorb, vazelína, destilovaná voda, olejový extrakt z lilie bílé

Balení: PS kelímek se šroubovým uzávěrem a vnitřní vložkou z PP. Objem 50 ml

Zdroj: Babské rady na karpály

Obinadlo na zápěstí

Obinadlo na zápěstí je hadicový obvaz ve velikosti 1 pro prsty a zápěstí v délce 20 m. Síťové hadicové obinadlo je obinadlo s vysokou příčnou i podélnou pružností. Dokonale se tvaruje podle těla, je jemné a prodyšné, se širokým spektrem použití. Používá se na podvleky i návleky sádrových a zinkoklihových obinadel, případně jako fixační obvaz krytí ran na zápěstí.

Zdroj: Obinadlo

Diskuze

V diskuzi KARPÁLY LÉČBA - HOMEOPATIE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Romana.

Kde se da koupit homeopatycky lek dekuji za odpoved R .Mala

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Milan Jandák.

Ahoj.
Já narazil na paní Mgr. zabývající se homeopatií v jedné ústecké lékarně.
Lék má různé ,,ředění"- 5, 9, 15.
Najděte si lékařku homeopatku, ta vám poradí s dávkováním a výběrem ředění. Zdraví MJ.

Zdroj: diskuze Karpály léčba - homeopatie

Cviky

Cviky na karpální tunel a cviky na zápěstí vám pomohou zbavit se bolestí a uvolnit postiženou oblast. Zde můžete vidět jednotlivá cvičení.

Zdroj: Karpály na rukou

Poradna

V naší poradně s názvem BÉRCOVÝ VŘED NA KOTNÍKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milena.

Před rokem mě pokousal pes do kotníku, chirurg říkal, že to nemohou operovat, že by se mi tam udělal bércový vřed. Teď se mě tam udělalo, takové suché místo, uprostřed zanícené. Tak se chci zeptat, jestli je to náznak na bércový vřed nebo ne.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

Rozhodně je to situace, kterou je potřeba léčit. Lze ji léčit obvazem, jako by to byl bércový vřed. Obvazem na bércový vřed, můžete léčit i popáleninu, různá škrábnutí, říznutí, ale i chirurgický řez. Záleží na tom, jaký obvaz si v lékárně vyberete. Ve Vašem případě, pokud je tam strup, nebo ta rána je suchá, tak by nejlepším obvazem byl obvaz s hydrogelem. To znamená, že obvaz bude vybaven vrstvou ve formě gelu s určitou speciální léčivou látkou, kterou nanesete na ránu. Dobré je ještě před přiložením překrývat ránu sterilní síťkou, aby se gel hned nevsákl. Hydrogel pomůže rozpustit strup a uvolní průnik léčivých látek k nové kůžičce, která se bude lépe a rychleji hojit.

Zdraví Cempírek!

Zdroj: diskuze Bércový vřed na kotníku

Obinadlo na koleno

Obinadlo na koleno je vysoce elastický trubkový obvaz s vysokou pevností a širokými oky, je určeno k fixaci obvazů všech druhů a velikostí. Ideální tam, kde je třeba úplná volnost pohybu a maximální průchod vzduchu, zejména pokud se jedná o velké či špatně přístupné části těla. Široká pletená vazba umožňuje sledování krytí bez nutnosti odstranění trubkovitého obinadla a zároveň zaručuje velmi dobrou pružnost, prodyšnost a pevnost. Pevné fixování ran i při extrémních pohybech se přizpůsobuje tvaru těla – neškrtí, netvoří záhyby, nevytahuje se. Při výměně krytí se obvaz nemusí odstraňovat. Každý obvaz má vetkanou barevnou nit, která určuje oblast aplikace. Toto obinadlo nepoužívejte, pokud nesnášíte přírodní latex.

Zdroj: Obinadlo

Diskuze

V diskuzi KARPÁLY LÉČBA - HOMEOPATIE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Milan Jandák.

Ahoj.
Já narazil na paní Mgr. zabývající se homeopatií v jedné ústecké lékarně.
Lék má různé ,,ředění"- 5, 9, 15.
Najděte si lékařku homeopatku, ta vám poradí s dávkováním a výběrem ředění. Zdraví MJ.

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Erik.

actaea cicata sa da kúpiť resp. objednať v každej lekarni kde predavaju jednozložkove homeo (Boiron), najčastejšie je odporučane 5 alebo 9 CH potencia..

Zdroj: diskuze Karpály léčba - homeopatie

Nízkonákladové EMG zařízení

V roce 2011 v Advancer Technologie vyvinuli jednoduchý plošný spoj, který lze používat pro konverzi měřených signálů svalů do podoby vyhlazeného výstupního signálu.

Zdroj: Karpály na rukou

Jak ulevit od bolesti karpálního tunelu

Nejdůležitější je včas zahájit léčbu. Zprvu stačí, když se ruka znehybní bandáží, ortézou, případně dlahou. Obvykle jsou podávána nesteroidní antirevmatika. Nedílnou součástí léčby je fyzioterapie založená na aplikaci ultrazvuku, laseru, iontoforézy a na mobilizaci zápěstních kostí. Středně těžké a těžké postižení nervu je zpravidla řešeno chirurgicky. Také je vhodné zvyšovat dávky vitaminu B6, který je doporučován jako prevence problémů s karpály. To znamená konzumovat játra, droždí, vejce, banány, zelí, mrkev, ořechy, špenát a ananas.

Zdroj: Babské rady na karpály

Diskuze

V diskuzi KARPÁLY LÉČBA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jaroslav kleprlík.

podívej se na babí recept na karpály...jednoduché....lesana,acylpiri a 5 listů aloe

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marie Hrad..

Prosím o radu - zlobí mě na levé ruce /postižené poporodní obrnou/
karpál. Těžko si s rukou poradím, bolí dosti, ale operovat se nechci nechat, protože mám strach, když není v pořádku. Tak bych si přála nějakou radu, jak na to.
Cvičím, mažu, ale asi nesprávným způsobem. Děkuji moc za Vaši radu.

Zdroj: diskuze Karpály léčba

Recept

Ingredience: 1 díl tmavého (například lesního) medu, 1 díl celozrnné mouky, obvaz nebo gáza

Postup: Promíchejte stejné množství medu a mouky. Následně naneste 5 až 10 mm silnou vrstvu směsi na lipom. Celé místo pak překryjte obvazem nebo gázou. Směs by měla na lipom působit minimálně 36 hodin. Po této době obvaz odstraňte, místo omyjte vodou a proceduru znovu opakujte. Celkově byste měli postup zopakovat alespoň 5krát. Po skončení kúry začnete pozorovat, jak se tuková tkáň zmenšuje.

Zdroj: Tuková bulka

Diskuze

V diskuzi BABSKÉ RADY NA OTOKY NOHOU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tomáš Fabičovič.

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na otok nohy.Moje přítelkyně má oteklou nohu od lýtka po kotník a nevíme si rady jak ten otok dostat pryč.
děkuji za odpověď

Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Renata Allohová.

Otoky kotníku a nártu lze těžko bez lékaře identifikovat, ucpaná žíla, srdce, ledviny, játra, to vše to může být, často namožená noha,nevhodná obuv, nadváha, artroza atd. Namočte jemnou látku či utěrku v octové vodě poměr 1 díl vody a 1 díl octa a vyžtímejte, přiložte na otok stáhněte kolem nohy jako obvaz a přetáhněte třeba ponožkou, po hodině sundejte a takto 3 x denně aplikujte novou dávku octa, když ani to nezabere navštivte lékaře.

Zdroj: diskuze Babské rady na otoky nohou

Příznaky

Mezi příznaky patří oslabená citlivost, mravenčení, pálení, trnutí a bolesti prstů rukou, které často bolí i v klidovém stavu. Postižení uvádějí, že největší bolest pociťují v noci. Syndrom lze klinicky diagnostikovat například studií nervového vedení či metodou EMG.

Zdroj: Karpály na rukou

Hypermangan na pokožku hlavy

Namočte 10-15 minut, poté vyjměte z vody a osušte místo. Případně můžeme doporučit namočit gázový obvaz do roztoku a přiložit jej na kůži po dobu 10 minut. Obvykle doporučujeme, abyste to dělali jednou denně, dokud neustanou léčené problémy nebo podle doporučení lékaře.

Zdroj: Hypermangan na vlasy

První pomoc

Po nalezení rány ji musíme okamžitě hermeticky uzavřít, třeba i dlaní své ruky (nezapomeneme na latexové rukavice) a postiženého uložíme do Fowlerovy polohy v polosedě (tím zmírníme bolest a vytvoříme si prostor pro ošetření). Správné ošetření pneumotoraxu spočívá ve zhotovení poloprodyšného obvazu (jde o improvizovaný jednostranný ventil) tvořeného třemi vrstvami:

  1. STERILNÍ KRYTÍ (náplast nebo sterilní „čtvereček“)
  2. NEPRODYŠNÁ VRSTVA (například igelit, který je ze zákona v autolékárničce)
  3. NÁPLASŤOVÁ FIXACE ZE TŘÍ STRAN (4. strana se nezalepuje, je to vždy ta spodní, aby mohla vytékat krev a unikat vzduch z hrudní dutiny)

Bohužel zhotovit správně fungující poloprodyšný obvaz je náročné a laické veřejnosti se proto doporučuje zhotovovat neprodyšný obvaz, který spočívá v zalepení i 4. strany neprodyšného krytí. Pozor, při otevřené zlomenině žebra se provádí pouze neprodyšný obvaz. Pokud je postižený v bezvědomí a nejeví známky šoku, uložíme ho do stabilizované polohy na stranu, na které má ránu – dojde tak k částečné fixaci a zmírnění bolesti. Pravděpodobnější je ale naopak rozvoj šoku, v tom případě změníme dosavadní Fowlerovu polohu na polohu protišokovou.

Zdroj: Pneumotorax

Rehabilitace

U syndromu karpálního tunelu se osvědčuje rehabilitace, především pak cvičení s powerballem. Fyzioterapeut pacientům se syndromem karpálního tunelu může doporučit specifická cvičení na oblast krční a hrudní páteře, využít může také takzvané měkké techniky a metody fyzikální terapie. Po operaci je vhodné absolvovat rehabilitaci, kde se pod dohledem fyzioterapeuta naučíte nejen vhodné cviky, ale také jak pečovat o jizvu. Nelze popisovat jednotlivé cviky – každý pacient je jiný a potřebuje rozdílné přístupy školeného fyzioterapeuta.

Zdroj: Co pomáhá na karpály

Domácí péče po odstranění nehtu lékařem

Pokud je to možné, podložte poraněnou oblast polštářem, kdykoli budete během následujících 3 dnů sedět nebo ležet. Snažte se udržet ruku nebo nohu s odstraněným nehtem nad úrovní svého srdce. To pomůže snížit otoky.

Ponechte na ráně obvaz a pokud máte stehy, tak prvních 48 hodin je nenamáčejte. Při sprchování použijte k zakrytí oblasti igelitový sáček.

Pokud vám lékař řekl, jak se o ránu máte starat, postupujte podle pokynů lékaře. Pokud jste pokyny neobdrželi, postupujte podle těchto obecných rad:

  1. Po prvních 48 hodinách můžete obvaz sundat a dvakrát denně jemně omýt ránu čistou vodou. Pokud se obvaz přilepil na ránu, uvolněte ho pod teplou vodou. Plochu nedrhněte ani dlouho nenamáčejte. Nechoďte plavat.
  2. Ránu můžete namazat tenkou vrstvou lékařské vazelíny a zakrýt nepřilnavým obvazem. Oboje se dá běžně koupit v lékárně. Podle potřeby obvaz vyměňte.
  3. Pokud máte stehy, neodstraňujte je. Váš lékař vám řekne, kdy se vrátit, aby vám byly stehy odstraněny.
  4. Buďte bez bolesti pomocí léků. Užívejte léky proti bolesti přesně podle pokynů.
  5. Pokud vám lékař předepsal lék proti bolesti na předpis, vezměte jej podle předpisu.
  6. Pokud neužíváte lék na bolest na předpis, zeptejte se svého lékaře, zda můžete užívat volně prodejný lék.
  7. Pokud vám lékař předepsal antibiotika, užívejte je podle pokynů. Nepřestávejte je užívat jen proto, že se cítíte lépe. Musíte využívat celé předepsané množství.

Zdroj: Když sleze nehet

Použití EMG

EMG se používá pro diagnostiku neurosvalových onemocnění a poškození, kineziologii a poruchy kontroly pohybového aparátu. EMG signálů lze taktéž využít pro řízení protetických náhrad jako například ruky či nohy. EMG je používáno i pro ovládání počítače a jiných elektronických zařízení (PDA nebo mobilních telefonů). Možné využití sahá k řízení mobilních robotů či elektrického křesla, což může být velmi přínosné pro osoby, které nemohou ovládat křeslo řízené joystickem. Povrchové EMG je možné využít například pro ovládání her či v kombinaci s EEG ve výzkumu spánkových pochodů a nervových záchvatů.

Zdroj: Karpály na rukou


Autoři obsahu

Mgr. Světluše Vinšová

Mgr. Marie Svobodová


To mě zajímá cz

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

 SiteMAP