Dříve volně prodejná červená vodička Pyrvinium bez předpisu bohužel nenávratně zmizela z trhu. V současnosti si můžete maximálně pomoci Phyteneo Vermophytem (indikován při roupu, tasemnici, háděti, tenkohlavci, měchovci, škrkavce), Wurm-exem s extraktem z pupenů ořešáku královského či konzumací česnekové sušiny v tabletách (Allicor forte; Walmark Alicin), která působí jako přírodní antihelmintikum a antiparazitikum. U přípravku Pyrvinium došlo k ukončení výroby. U svého lékaře tedy žádejte alternativní léky vázané na lékařský předpis nebo zvolte doplněk stravy.
V naší poradně s názvem DESETIDENNÍ OČISTA TĚLA JAVOROVÝ SIRUP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel MONNA.
V lékárnách ani v prodejnách zdravé výživy se mi zatím nepodařilo zakoupit javorový sirup GRADE B.Lze tento sirup nahradit běžnými sirupy jako je např.jitrocelový sirup dr.Mu"ller?
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.
Tady je cena a seznam obchodů, kde mají javorový sirup Grade B: www.zbozi.cz/?q=javo…
Pravý javorový sirup je speciální druh přírodních cukrů a není dobré ho čímkoliv nahrazovat, protože náhrada nikdy nebude jako pravý javorový sirup.
Pyrvinium je léčivý přípravek ve formě roztoku. Pyrvinium obsahuje účinnou látku pyrvinium embonát, která se používá k léčbě infekce roupem dětským. Přípravek je vhodný pro děti i dospělé, včetně těhotných a kojících žen. Roup cizopasí v tlustém střevě. V noci vycestovává ze střeva do konečníku a klade tam vajíčka. Pyrvinium účinkuje pouze na dospělé jedince roupa. Léčbu je proto nutné opakovat po 6–8 týdnech, kdy dochází k vylíhnutí vajíček.
Pyrvinium nesmí používat pacienti přecitlivělí na jakoukoliv složku přípravku, při neprůchodnosti střev, nemocní s akutním břišním onemocněním nebo s jinými potížemi, při nichž by se mohlo urychlit vstřebávání přípravku. Dávkování přípravku je závislé na hmotnosti pacienta, na každých 10 kg hmotnosti se užívá 5 ml přípravku. Obvykle stačí podání 1 dávky. Po vylíhnutí vajíček se léčba opakuje. Před použitím přípravku je nutné obsah lahvičky dostatečně protřepat, dávka se naměří přiloženou odměrkou, užívá se 2–3 hodiny po jídle a zapíjí se tekutinou. Přípravek bývá dobře tolerován, ojediněle může dojít k výskytu zažívacích obtíží, vyrážky, přecitlivělosti na sluneční záření.
Pyrvinium se podává jednorázově. Už po jednom podání obvykle vyhubí všechny červy – má 95% úspěšnost. V odstupu 3 až 4 týdnů se doporučuje léčbu ještě jednorázově zopakovat, pro zabezpečení optimální účinnosti. Důležité je provést léčbu také u všech členů rodiny či kolektivu.
Dalšími účinnými přípravky jsou preparáty mebendazolu nebo albendazolu. Také tady je léčba dvoufázová, s druhou dávkou po přibližně 4 týdnech.
Je důležité upozornit na to, že farmakologická léčba je sama o sobě účinná, ale úplné vyléčení se neobejde bez spolupráce pacienta ve smyslu dodržování hygienických standardů. To znamená mytí rukou po toaletě, před každým jídlem, důkladné mytí celého těla, hlavně konečníku, stříhání nehtů nakrátko, neokusování nehtů. Důležité je také časté střídání ručníků, osobního a ložního prádla. Vajíčka jsou velice citlivá na vysoké teploty, spolehlivá metoda jejich ničení je proto řádné vyvařování prádla a hlavně žehlení. Významná je častá dezinfekce toalety, umývadla, psacího stolu, klávesnice. Pravidelné odstraňování prachu.
Oreganový sirup proti kašli se užívá ústy. Při kašli nebo bolestech v krku si vezměte lžíci sirupu tak často, jak potřebujete. Dětem do jednoho roku nedávejte sirup proti kašli kvůli medu.
V diskuzi JAVOROVÝ SIRUP A JEDLÁ SODA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Saša.
Dobrý den, nemáte prosím někdo přímou zkušenost s vyrobením směsi? I přez zakoupení těch nejlepších surovin (kvalitní sirup a čistá soda bez hliníku) a dodržení postupu mi ve směsi soda sedimentuje ke dnu. Nevím kde nastala chyba. Děkuji za odpověď. Saša
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Babula.
Javorový sirup je potřeba zahřát a za tepla vmíchávat sodu
Pokud neustále spěcháte, stále jste ve shonu, těžko si uděláte čas na tak složitou proceduru, jako je výroba javorového sirupu, je nejjednodušším způsobem si ho prostě koupit. Javorový sirup můžete zakoupit například zde: Javorový sirup cena.
Javorový sirup má blahodárné účinky na lidský organismus. Obsahuje i vitamín skupiny B, železo, vápník a jiné stopové prvky důležité pro správný chod organismu. Také je vhodný jako prevence rakoviny. Zkrátka, používáním javorového sirupu rozhodně neprohloupíte.
V naší poradně s názvem DESETIDENNÍ OČISTA TĚLA JAVOROVÝ SIRUP se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Kamča.
Tady je cena a seznam obchodů, kde mají javorový sirup Grade B: www.zbozi.cz/?q=javo…
Pravý javorový sirup je speciální druh přírodních cukrů a není dobré ho čímkoliv nahrazovat, protože náhrada nikdy nebude jako pravý javorový sirup.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marky.
Já javorový sirup kupuji zde - e-sunfood.cz/citadel… a za mě spokojenost :) Myslím, že je lepší, než nějaká napodobenina ze supermarketu.
Dávkování tohoto sirupu není přesně stanovené. Sirup je totiž možné užívat nejen při dýchacích onemocnění, ale je vhodný i jako prevence před různými nemocemi. Stejně tak může ale posloužit i jako dochucovadlo (například do kaší, jogurtů, nápojů) atd.
Postup: Na jaře nasbírejte zelené výhonky větví, ne delší než 12 cm, pořádně je properte v teplé vodě a dejte do hrnce s vodou. Prohřívejte při mírné teplotě tak, aby nedošlo k varu, asi půl hodiny, poté přidejte třtinový cukr a přibližně 2 hodiny vařte, dokud se sirup nepotáhne jako med. Pak nalijte do připravených skleniček a dobře uzavřete.
Použití: Borovicový sirup zklidňuje suchý a dráždivý kašel a pomáhá při nachlazení.
Tymiánový Phyteneo sirup 250ml obsahuje vysoký podíl extraktu z natě tymiánu obecného. Účinek sirupu je podpořen obsahem mátové a anýzové silice. Tymián usnadňuje vykašlávání a společně s mátovou a anýzovou silicí působí uklidňujícím efektem na krk, hltan a hlasivky v případě podráždění. Extrakt je vyroben z tymiánu v BIO kvalitě. Tymiánový sirup neobsahuje alkohol, umělá sladidla acesulfam a aspartam, barviva a syntetická aromata. Phyteneo tymiánový sirup 250ml je určen pro děti od 1 roku i pro dospělé. Tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Nebyly u něj schváleny léčivé účinky a nejedná se o lék.
V diskuzi SIRUP ZE SMRKOVÝCH VĚTVIČEK RECENZE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Markéta.
Dobrý den, zkoušela jsem dělat sirup ze smrkových větviček a zkvasil se mi. Nevíte, proč se to stalo? Děkuji za odpověď.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Dasheen.
Nevíme, jak jste sirup dělala. Já dostatečně prosypávám ml.smrkové výhonky cukrem krupicí v průhl. lahvi, mám na parapetu na přímém jižním slunci. Nikdy mi nekvasil.
Domácí sirup z jedlových výhonků dokáže zahnat obtížný kašel a pomáhá při bolestech v krku.
Recept
Ingredience: 5 lžic citronové šťávy 500 g jedlových výhonků, 700 g krupicového písku
Postup: Jedlové výhonky lehce propláchněte vodou. Do sklenice dejte vrstvu výhonků, vrstvu cukru a postup opakujte. Zakápněte citronovou šťávou. Sklenici uzavřete a nechte na okně na parapetu. Sirup, který vznikne, přefiltrujte a nalijte do sklenice s uzávěrem. Proces trvá cca 3 týdny.
Dávkování
Denně lze užívat 2–3 lžičky sirupu.
Cena
Jedlový sirup se nedá koupit, ale dostupný je jedlový olej.
Při výrobě sirupu z rýmovníku slouží cukr jako konzervant, má tam tedy svůj smysl. Dá se místo něho použít špetka soli, která by měla vytáhnout případnou sladkost. Pokud se rozhodnete cukr do sirupu nedávat, musíte počítat s tím, že sirup dlouho nevydrží. Jinak je možné sirup dosladit třeba medem, nebo jinými druhy cukru.
Nasekejte jednu střední cibuli na co nejmenší kousky a přidejte lžičku hnědého cukru. Promíchejte a nechte 5 až 10 minut stát. Cibule si mezi tím pustí šťávu, kterou pak pomocí plátýnka a lisu z cibule vyždímeme. Cibulový sirup se užívá při nachlazení po lžičkách během dne a zapíjí se vždy čistou vodou bez bublin.
Lístky rýmovníku pomáhají při léčbě rýmy, horečky, kašli, zánětu průdušek, nachlazení, zlepšují dýchání i astmatikům. Užívat rýmovník se doporučuje i při vysokém krevním tlaku, žaludečních křečích, jaterních poruchách, ledvinových a žlučníkových kamenech, střevních kolice, průjmu, otocích končetin. Výluh z listů je vhodný i na léčbu oděrek, spálenin i záděr.
Velkou výhodou rýmovníku je, že se velmi rychle rozrůstá, když se mu daří. Z jeho listů se pak lze rychle vyrobit sirup, ten se dá připravit dvěma způsoby. Suroviny jsou na přípravu stejné.
K výrobě přírodního sirupu proti kašli potřebujete česnek, dobromysl a med.
Ingredience
½ hrnku medu,
2 stroužky česneku,
2 snítky čerstvého oregana nebo jednu polévkovou lžíci sušeného oregana.
Postup
Stroužky česneku nakrájejte na tenké plátky a vařte společně s oreganem v ½ hrnku vody. Přiveďte k varu a vařte pět minut. Vařící směs nechte několik minut vychladnout a poté přeceďte do hrnku s medem. Tekutiny smíchejte dohromady. Nyní je sirup připraven k pití.
Skořicový sirup je voňavý a lahodný sirup, který má povzbuzující účinky, zklidňuje žaludek a povzbuzuje chuť k jídlu, je proto vhodný například pro děti, které nechtějí jíst. O skořici se také říká, že má jisté afrodiziakální účinky. Skořicový sirup si zachovává veškeré vitamíny a zdraví prospěšné látky. Má blahodárný vliv na lidský organismus. Co se týče jeho složení, obsahuje pouze přírodní složky (je bez konzervačních látek), a sice citrónovou šťávu, cukr, vodu a skořici. Skořicový sirup je vhodný k přípravě dezertů (například jako poleva na zmrzlinu, palačinky, omelety a ovocné saláty). Sirup lze přidávat i do nápojů, výtečný je mimo jiné se studenou vodou a kapkou citrónu nebo pomeranče. Též si s ním můžete přisladit černý čaj nebo kávu. Pro přípravu čaje se pak dává jedna lžička skořicového sirupu do šálku s čajem.
Kromě dodržování hygienických zásad zmíněných v léčbě je známo několik lidových rad. Patří sem konzumace česneku či mrkve. Hodně lidí doporučuje také kyselé zelí či poupata pelyňku.
Rozhodně prospět může snížená spotřeba bílého rafinovaného cukru a naopak velká konzumace celozrnných obilnin, zelené listové zeleniny. Má pozitivní vliv jak na léčení parazitů, tak v prevenci před nimi.
K úlevě od úporného svrbění se doporučuje teplá koupel s půl hrnkem stolní soli, nebo aplikace masti s oxidem zinku do okolí konečníku.
Přípravek Stoptussin sirup se užívá podle hmotnosti pacienta:
do 12 kg 1,25 ml 3–4krát denně
12–20 kg 2,5 ml 3krát denně
20–40 kg 2,5 ml 3–4krát denně
40–70 kg 5 ml 3krát denně
70–90 kg 5 ml 4krát denně
nad 90 kg 7,5 ml 3–4krát denně
Příslušné množství sirupu se odměří pomocí přiložené odměrky nebo dávkovací pipety (viz níže Návod k použití plastové dávkovací pipety) a zapíjí se tekutinou (vodou, čajem, ovocnou šťávou a podobně). Odstup mezi jednotlivými dávkami má být 4–6 hodin. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. Jestliže máte pocit, že účinek přípravku Stoptussin sirup je příliš silný nebo příliš slabý, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi.
Vitaminový základ borůvkového sirupu Narosan doplňuje organicky vázané železo a měď. Doporučená denní dávka borůvkového Narosanu je 14 mg. Sirup Narosan nezatěžuje žaludek a je vhodný pro děti, pracující lidi, sportovce i seniory. Borůvkový Narosan kryje zvýšenou potřebu železa a kyseliny listové u žen během těhotenství a při menstruaci, pomáhá upravovat krevní obraz, slouží jako prevence šerosleposti, zlepšuje ostrost vidění, ulevuje při průjmech, drobných poraněních sliznice střev. Dále borůvkový sirup Narosan pomáhá hojit afty a hemoroidy a zlepšuje pružnost cév a žil.