Ne. Chlorela může snížit vedlejší účinky chemoterapie a vykazuje též protinádorovou činnost. Nezpůsobuje tedy rakovinu, naopak představuje podpůrný prostředek při léčbě onkologických onemocnění.
Chlorelu lze užívat i v těhotenství. V době pokročilejšího těhotenství se pouze nedoporučuje razantní zahájení užívání řasy, protože rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se o ně dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je vhodné začít s užíváním řasy velmi pozvolna, aby souboj o místo mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. V těhotenství se proto doporučuje užívat 1 tabletu řasy ráno po dobu 3─4 dnů, pak přidat 2. tabletku na noc (opět 3─4 dny), pak 3. tabletku v poledne. Postupně se dostaňte na dávku 3 x 6─8 tablet denně.
V naší poradně s názvem VITAMÍN K A WARFARIN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Malíková Jindřiška.
Mohu užívat chlorelu ,když užívám valfarin.
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Chlorela, jako vše zelené, obsahuje velké množství vitamínu K a tím snižuje účinky Warfarinu. Při léčbě Warfarinem je důležité hlídat příjem vitamínu K na stejné úrovni každý den a doplňková léčba chlorelou by tuto rovnováhu mohla narušit. Warfarin vám umožňuje žít déle a to je obrovská pomoc, proto byste neměla pokoušet osud a raději se chlorele vyhněte.
Chlorela efektivně potlačuje symptomy různých typů rakoviny, cukrovky, artritidy, AIDS, kandidózy, cirhózy jater, hepatitidy, vředů, virových infekcí, anémie a roztroušené sklerózy. Chlorela také výrazně urychluje odbourávání kadmia (3krát rychleji ve stolici a až 7krát rychleji v moči). V neposlední řadě podporuje detoxikaci jater, tedy orgánu, který denně zajišťuje detoxikaci celého organismu. Pro zajímavost: Podáním 4─6 g chlorely před požitím velkého množství alkoholu se zabrání v 96 % ranní nevolnosti. Chlorela je kompletní potravina, obsahuje vitamin C, E, B komplex, aminokyseliny, beta-karoten, lysin a iodin, dále je neobyčejně bohatá na vápník a železo (jedna lžička obsahuje 320 % doporučené denní dávky železa a 120 % dávky vápníku). Chlorela výrazně urychluje obnovu buněk, neboť obsahuje velké množství modrého pigmentu, který pomáhá tělu vytvářet více kmenových buněk. Chlorela každých dvacet hodin zčtyřnásobí svoje množství (roste mnohem rychleji než kterákoli jiná rostlina). Jakmile se dostane do lidského organismu, dramaticky urychluje přestavbu a uzdravování tkání, zrychluje množení laktobacilů (zdravých bakterií) ve střevech, zlepšuje imunitní systém a bojuje s volnými radikály. Chlorela také pomáhá napravovat porušení nervů a je excelentní při léčení degenerativních mozkových onemocnění. Doplňuje též léčbu pacientů s Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou.
V příběhu VITILIGO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Petra.
Dobry den,rada bych se zeptala. Uzivala jsme par tydnu chlorellu a zaroven leky na reflux. Zhorsila se mi plet, ale nevenovala jsem tomu pozornost, az jednou jsem se probudila s bilym flekem na obliceji - bylo mi receno vitiligo. Muze chlorela byt jednou z pricin jeho vzniku?Dekuji Petra
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Xarra.
Vitiligo spôsobuje parazit menom Vlasovec. Prenáša ho krv sajúci hmyz ako komár a pod.
Chlorela je bohatá nejen na vitaminy a minerály, ale i na chlorofyl, vlákninu, antioxidanty, ribonukleové kyseliny a unikátní růstový faktor CGF. Díky tomu přímo vyživuje každou z 60 bilionů buněk našeho těla, pomáhá při prevenci celé řady onemocnění a podporuje buněčnou regeneraci. Nemá žádné vedlejší účinky, tudíž je vhodná pro každého, včetně dětí a kojenců, seniorů či domácích zvířat.
Posiluje imunitní systém
Chlorela představuje velmi účinný přírodní způsob, jak podporovat imunitu. Má totiž schopnost zlepšovat imunitní systém (zejména u lidí, kteří jsou vystaveni negativním účinkům stresu).
Pomáhá vylučovat škodliviny
Chlorela patří mezi nejúčinnější detoxikační prostředky. Díky vysokému obsahu chlorofylu a speciální vlákniny (obsažené v buněčné stěně) podporuje vylučování pesticidů, dioxinů, těžkých kovů, zbytků léků, toxinů z cigaret, toxických produktů metabolismu (které vznikají v tlustém střevě) a dalších škodlivin.
Podporuje buněčný růst a zpomaluje stárnutí
Chlorela obsahuje komplex látek označovaný jako CGF (Chlorella Grow Factor). Tento komplex dokáže podporovat buněčný růst a regeneraci v lidském těle. Tím může chlorela pomoci zpomalit stárnutí a je rovněž účinnou prevencí řady degenerativních, civilizačních a nádorových onemocnění.
V naší poradně s názvem PRASKÁNÍ ŽILEK V OBLIČEJI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Marie.
dobrý den, potřebovala bych poradi je mi 51let a začínají mi praskat žilky v obličeji.Myslím si ,že to v rodině nemame.Prosím poraďte mi děkuji mnohokrát Marie
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Proti praskání žilek je potřeba vyléčit propouštění krve zkrz slabou žilní stěnu. Toho lze dosáhnout zhoustuním krve, pomocí vitamínu K, který je obsažen ve všech zelených zeleninách a nebo také v řase chlorela. Hustá krev se nebude tolik rozlévat v okolí vlásečnicových žilek a omezí se tak tvorba metliček. A dále se postarat o to, aby zesílila cévní stěna. K tomu účelu slouží lék Ascorutin.
Zvýšení dávky neškodí, případné předávkování nehrozí.
Forma tablet není vhodná pro děti do 3 let.
Dítě o hmotnosti 25 kg může užít 5─7 tablet denně.
Denní dávkování z hlediska hmotnosti: muži okolo 5 gramů chlorely, ženy 4 gramy. Při nemoci, špatném stravování, únavě, stresu a podobně lze zvýšit denní dávku až na 20 gramů. Pro podpoření účinku chlorely se doporučuje pít ještě nápoj z mladého ječmene. Chlorelu užívejte stále, pouze regulujte denní dávkování podle potřeby. Chlorela je vhodná i pro děti (má příznivý vliv na dětský růst, sílu, vitalitu a zdravotní stav).
Ti, kteří s užíváním chlorely začínají, by měli užívat zpočátku 1─2 tablety denně a postupně dávkování zvyšovat až na doporučenou denní dávku. Chlorela se může brát prakticky v kteroukoli denní dobu. Může být užívána najednou nebo v malých dávkách během den. Nejlepších výsledků se dosahuje tehdy, jsou-li tablety brány 20─30 minut před jídlem. Jak již bylo zmíněno, člověk se nikdy nemůže předávkovat, jelikož chlorela podporuje čisticí schopnosti těla a navíc má sama silný detoxikační efekt.
V naší poradně s názvem ZELENÉ POTRAVINY PRO DETOXIKACI A UZDRAVENÍ se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Iveta.
Dobrý den,
mohu při léku Tamoxifen užívat chlorellu, zelený ječmen a spirulínu.
Dekuji
Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.
Nejsou známy žádné interakce mezi lékem Tamoxifen a seznamem bylin, které uvádíte. Chlorela, špirulina a ani zelený ječmen lék Tamoxifen nijak neovlivňují. Pouze pokud by docházelo k průjmu vlivem těchto bylin, tak by to mohlo zapříčinit snížení účinků léku Tamoxifen. Tedy nemáte-li při tomto užívání průjem, tak by zde neměl být žádný problém. Nezapomeňte informovat svého praktického lékaře o všech doplňcích stravy, které společně s Tamoxifenem užíváte.
V příběhu CHLORELA JAPAN se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Ilona.
Dobrý den, mám cukrovku druhého typu léčenou inzulinem, který si píchám čtyřikrát denně, chtěla bych se zeptat jestli mohu užívat Chlorella Japan FORTE.
Děkuji za odpověď
Reianslová Ilona
Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a budete moci vložit svůj komentář.
Chlorella pyrenoidosa se nejčastěji pěstuje na Tchaj-wanu. Právě tam jsou pro její růst ideální klimatické podmínky, protože chlorela potřebuje pro získání své síly (kterou z ní posléze čerpáme my, lidé) teplo a sluníčko. Chlorela se následně velmi citlivě zpracovává, aby v ní zůstalo zachováno maximální množství účinných látek a zároveň aby tyto látky byly v co největší možné míře organismem vstřebatelné a organismu přístupné. Řasy chlorely se suší metodou STEAM, což je nová metoda sprejového sušení. Největší předností tohoto způsobu sušení je nejen vysoká vstřebatelnost výsledné potraviny, ale i šetrnost k látkám obsaženým v řase. Při zpracovávání chlorely se nepoužívá žádný způsob konzervace, k výrobě tablet se používá pouze 100% chlorelový prášek bez jakýchkoli přídavných látek. Tablety se lisují opět velmi šetrným způsobem bez přidávání plniv, pojiv a barviv. Chlorelu (stejně jako všechny zelené potraviny) je potřeba uchovávat na tmavém místě a nádobu, v níž ji skladujeme, velmi pečlivě uzavírat. Jedině tak se totiž zabrání oxidaci chlorofylu, který chlorela ve velkém množství obsahuje. Co se týče skladování, nejvhodnější je keramická dóza se šroubovacím nebo kónusovým (kuželovitým) uzávěrem.
Vitamín K představuje nezbytný vitamín. Je potřebný pro modifikaci proteinů a srážení krve. Nedávné studie naznačují, že vitamín K může hrát roli při léčbě osteoporózy a Alzheimerovy choroby. Dostatečné zvýšení hladin vitamínu K přispívá k ochraně proti rakovině a srdečnímu onemocnění.
Chlorella Green Ways obsahuje mimo širokou škálu biologicky aktivních látek také další unikátní látky (představuje například jeden z nejbohatších zdrojů zeleného barviva, takzvaného chlorofylu). Chlorella Green Ways se vyrábí tak, aby byl zachován maximální obsah účinných látek a současně aby tyto látky byly maximálně vstřebatelné. K tomu přispívá i unikátní metoda sprejového sušení chlorely, při které dochází k desintegraci buněčné stěny. Zmíněná metoda zaručuje vysokou vstřebatelnost nutričních látek (minimálně 80 %). Chlorella Green Ways neobsahuje žádné přísady, jedná se o zcela čistý produkt.
Výhody
Chlorella Green Ways je kvalitním „palivem‟ a výběrovou potravou pro buňky. Považuje se za organicky pěstovanou zeleninu nejvyšší kvality, kterou doplňuje uživatelsky praktická forma tablet.
Nevýhody
Převážně se jedná o očistné projevy, kdy se tělo zbavuje toxinů, jedů a dalších odpadních látek, jež do našeho těla nepatří. Nejčastěji se objevuje zvýšená plynatost, nechutenství, nepravidelná stolice, kožní problémy, bolesti hlavy. Tyto příznaky detoxikace však mizí po 4─5 dnech, výjimečně po 1─2 týdnech. Dále se dá očekávat tmavší zbarvení stolice, které je ale indikátorem správného dávkování. Pokud již stolice při stejném dávkování nezelená, dávkování zvyšte.
Chlorela je kontraindikována v těchto případech:
Stavy akutního zhoršení Crohnovy nemoci či ulcerózní kolitidy, kdy se objevuje ve stolici krev.
Stavy po operacích žaludku, tenkého, tlustého a slepého střeva do 1─2 měsíců po operaci.
Stavy po transplantacích orgánů a tkání na zásadní imunosupresivní léčbě.
Chlorella je mikroskopická sladkovodní řasa. Svojí buněčnou strukturou se řadí mezi jednoduché jednobuněčné rostlinné organismy. Dalo by se říci, že tato forma zeleného organismu je startovním vývojovým stupněm ostatních složitějších zelených vodních organismů. Co je ale na Chlorelle tak prospěšné pro naše zdraví? Je to obsah jejich buněk. Ten je ovšem velmi dobře ochráněn před okolními vlivy. Chlorella má totiž své buňky obaleny vrstvou celulózy. Pro získání obsahu buněk je tedy zapotřebí tento ochranný štít deaktivovat, což je možné jen v laboratorních podmínkách. Kdybyste si chtěli Chlorellu někde nasbírat a sníst ji, tak si asi moc nepochutnáte, ale ani se do vašeho těla nedostane žádná z prospěšných látek. Celulózový obal buněk Chlorelly se v našem zažívacím traktu nerozloží a buňky Chlorelly v nezměněném stavu vyloučíme formou stolice do druhého dne po požití, což je obrovská škoda. V současné době se její buněčná stěna záměrně narušuje, aby mohla být plně využita. (Někdy se setkáváme se špatným pravopisem názvu této řasy a sice ve tvaru chlorela, chorella nebo chorela, ale správně má být chlorella.)
Přírodní medicína – alternativní medicína nebo také celostní léčba jsou tytéž názvy pro postup, kdy je hledána a léčena příčina nemoci a ne její vnější následek (jako je například ekzém). Atopický ekzém je zde chápán jako stav, kdy jsou vylučovány škodlivé látky z vnitřního prostředí těla do kůže. Za nejčastější příčinu jsou označovány vylučovací orgány, jako jsou střeva, ledviny a játra, které jsou oslabené a nedělají vše tak, jak by měly. Základním principem léčby je proto očista a posílení oslabených orgánů, aby byly škodliviny vylučovány jimi a ne kůží. Mezi alternativní léčbu patří očista střev (zelený jíl, klystýr, půst, sanogel), změna stravy (vitamíny a minerály, mléčné výrobky, alergeny ve stravě, zvažte alternativní styl stravování), podpůrné prostředky při léčbě atopického ekzému (očista ledvin, jater, ovocné a zeleninové šťávy, zelený ječmen a chlorela) či úprava prostředí pro atopiky (přírodní materiály a odstranění alergenů). Tato léčba samozřejmě netrvá měsíc. Čím déle se atopický ekzém u pacienta vyskytuje, tím déle bude trvat. Je to velmi individuální – u někoho to trvá tři měsíce, u jiného půl roku nebo rok.
Zelené potraviny mají co nabídnout. Jsou zdrojem velkého množství vitaminů, minerálních látek a aminokyselin, dále antioxidantů, bílkovin, stopových prvků atd. Mezi zelené potraviny řadíme mladý ječmen, spirulinu, mladou pšenici, chlorellu, výhonky vojtěšky.
Zelený ječmen
Často dostupný ve formě prášku, který se rozpustí ve vodě a pije hlavně ráno. Obsahuje vlákninu, více než 20 aktivních enzymů, chlorofyl, spektrum vitaminů a minerálů, rostlinné bílkoviny a aminokyseliny. Mladý ječmen je důležitý zejména pro svůj vysoký obsah beta-karotenu, vitaminů C, E, B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu.
Využití: Díky obsahu bílkovin a vlákniny má vysokou sytivost, a proto je výborným doplňkem při dietách a obezitě. Enzymy slouží k nastartování detoxikace. Mladý ječmen zvyšuje obranyschopnost pokožky vůči negativnímu záření, zpomaluje stárnutí buněk, snižuje riziko civilizačních nemocí a příznivě působí na hormonální systém. Využívá se i při psychickém vypětí a stresu a také redukuje tělesný pach. Vysokému obsahu železa a chlorofylu vděčí za schopnost zabraňovat tvorbě trombů a zvyšuje elasticitu cév.
Na partie, kde žilky mají tendenci praskat, lze působit hlavně preventivně – zlepšením izolačních možností pleti a zpevněním cév.
Při praskání žilek je potřeba vyléčit propouštění krve skrz slabou žilní stěnu. Toho lze dosáhnout pomocí vitamínu K, který je obsažen ve všech zelených zeleninách, a také v řase chlorela.
Zkuste také používat mast HEPAROID: je to neuvěřitelné, ale po půl roce je zlepšení i 75%, a to za cenu 38 Kč.
Domácí měsíčková mast velmi efektivně působí na rozšířené žilky v obličeji. Staří Egypťané přisuzovali měsíčku omlazující účinky. Má antiseptický účinek a je vhodný také na popraskané žilky a pro snížení horečky (natírá se na chodidla). K výrobě domácí měsíčkové masti si připravte 250 gramů sádla a dvě veliké hrsti omytých okvětních oranžových lístků měsíčku lékařského. Lístky měsíčku však nesmějí být mokré. Sádlo si ohřejeme, ale jen tak, aby nezačalo vřít. Poté do něj zamícháme dvě velké hrsti oranžových okvětních lístků měsíčku. Na mírném plamenu ohříváme po dobu dvou až tří minut a dáváme pozor, aby nám směs nezačala vřít. Mírně vychladlou směs přelijeme do nádoby a necháme v chladu do druhého dne. Druhý den směs mírně přihřejeme, přes plátno vymačkáme vzniklou oranžovou šťávu do misek a necháme vychladnout. Směs necháme ještě dva dny přemrazit v mrazáku. Hotovou mast potom skladujeme v ledničce a neponecháváme nikdy dlouho v teple, neboť vzhledem k tomu, že mast je čistě přírodní a neobsahuje žádné chemikálie ani éčka, mohla by nám v teple chytat plíseň. Nebo můžete použít druhý postup. Připravte si 150 ml olivového oleje a hrst měsíčku lékařského nebo zahradního a na mírném ohni povařte asi půl hodiny. Vše poté sceďte, přidejte 20 gramů rozehřátého včelího vosku, promíchejte, a hotovou, již mírně chladnou, ale stále tekutou směs přelijte do kelímků. Uchováváme v chladu.
Měsíčková maska se vyrábí tak, že použijete 50 ml nerafinovaného bio bambuckého másla, 10 ml mandlového oleje, 10 g sušeného květu měsíčku. Ve vodní lázni rozpusťte bambucké máslo a smíchejte s mandlovým olejem. Vsypte do toho květy měsíčku. Čím více, tím silnější je základ masky. Dbejte, aby byly všechny květy ponořené. Není potřeba moc ohřívat, spíš jen udržovat v teple, aby máslo neztuhlo a měsíček se pořádně vyluhoval. Po 2 hodinách směs přes plátno přeceďte do kelímků a nechte ztuhnout. Před použitím nechte v pokojové teplotě a naneste masku na obličej, nechte působit 20 minut, a pak opláchněte. Takto vyrobenou masku, vzhledem k její konzistenci, můžete používat jako denní krém. Výborná je i na opalování.
Pokud chceme snížit cukr v krvi, úprava jídelníčku představuje jeden z prvních kroků, které bychom měli udělat. Zaměřme se na potraviny s nižším glykemickým indexem a (pokud možno) úplně odstraňme jídla, jež obsahují velké množství cukru (tedy sladkosti, moučníky, ovocné jogurty, dezerty a samozřejmě různé slazené nápoje). Dále se vyhýbejme tukům, což neznamená jen omezení spotřeby oleje, smažených jídel či špeku, ale musíme si hlídat i jejich obsah například v mléčných výrobcích. Významnou roli při redukci cukru v krvi hraje též vláknina, proto místo bílého pečiva jezme pečivo celozrnné. Každý den si pak dopřejme velkou porci zeleniny.
S jídelníčkem se samozřejmě pojí i naše tělesná váha. Jestliže chceme snížit cukr v krvi, je důležité se pravidelně a dostatečně hýbat. Obecně se uvádí, že dvě půlhodinové procházky denně snižují o polovinu riziko vzniku cukrovky. V dnešní době sice nemá každý čas na „klasickou‟ procházku (i když většinou jde spíše o chuť), ale pohybovat se lze i jinak. Velmi často totiž jezdíme zbytečně výtahem, autem nebo čekáme deset minut na zastávce na dopravní prostředek, místo abychom během pěti minut došli na další stanici. Každý pohyb se počítá, přestože je ideální pravidelnost. Máme-li problémy s obezitou, je dobré pohyb a úpravu jídelníčku přizpůsobit tomu, abychom shodili nadbytečná kila „přirozenou‟ rychlostí a bez jo-jo efektu.
Když chceme snížit cukr v krvi, musíme našemu tělu zajistit také pravidelný přísun beta-karotenu a vitamínů C a E. Nemusíme však polykat pilulky, dopřejme si více paprik, meruněk, citrusů, ořechů, mrkve či černého rybízu. Z minerálů dodejme tělu více chromu, který najdeme v mušlích, ústřicích, para ořeších, datlích, hruškách, celozrnné mouce nebo v rajčatech. Můžeme vyzkoušet i některé léčivé bylinky. Užitečný je například ostropestřec mariánský, jenž podporuje funkci jater. Dalším přírodním lékem může být i borůvkové listí, které obsahuje látku připomínající inzulín a pomáhá při metabolismu cukrů. Snížit hladinu cukru v krvi může pomoci i pískavice řecké seno. Její semínka se naloží přes noc do tekutiny, ráno se rozdrtí a tekutina se před vypitím ještě přecedí. Pozor, bylinky nejsou vhodné pro osoby, které mají cukrovku I. typu a užívají inzulín.
Hladinu cukru v krvi pomáhají úspěšně snižovat též zelené potraviny, jako je chlorela a mladý ječmen. Tyto potraviny jsou palivem pro tělo: vyživují a čistí organismus a obnovují přirozenou imunitu.
Výčet potravin, jež snižují glykemii: kysané zelí, borůvky a borůvkové lístky (lze koupit v lékárně), ovesné vločky, luštěniny, vlašské ořechy, šťáva z citrónu, grepy, zázvor, cibule, artyčoky a inulin.
Odborná léčba
Mnoho lidí projevy vysoké hladiny cukru v krvi podceňuje, což je ale velká chyba. Cukrovka není závažná nemoc, pokud je ovšem řádně léčena. Jestliže vám tedy byla lékařem diagnostikována zvýšená hladina cukru v krvi, rozhodně se léčbě nevyhýbejte. Ve většině případů postačí léčit cukrovku medikamenty a také změnou jídelníčku. Když se léčit nebudete, můžete si způsobit vážné zdravotní problémy. Léčba vždy záleží na typu cukrovky. U diabetu I. typu je nutná aplikace inzulínu, jiné léky se většinou neberou. Naopak u diabetu II. typu lze pacienta léčit pouze dietou nebo léky a dietou, při vážnějším stavu se přistupuje i k léčbě pomocí inzulínu (vždy záleží na konkrétním stavu konkrétního pacienta). Jak již bylo řečeno, vysoký cukr je opravdu nebezpečný, daný stav může navíc zhoršit požívání nadměrného množství alkoholu. V krajním případě mohou být v důsledku diabetu amputovány končetiny, poškozeny ledviny a oči. Tělu však neprospívá ani příliš nízká glykemie (tedy hypoglykemie), kdy kvůli nedostatku cukru dochází k poškození mozku (ten není zásoben potravou, tedy ani cukry).
Chlorela, jako vše zelené, obsahuje velké množství vitamínu K a tím snižuje účinky Warfarinu. Při léčbě Warfarinem je důležité hlídat příjem vitamínu K na stejné úrovni každý den a doplňková léčba chlorelou by tuto rovnováhu mohla narušit. Warfarin vám umožňuje žít déle a to je obrovská pomoc, proto byste neměla pokoušet osud a raději se chlorele vyhněte.
Dobry den,rada bych se zeptala. Uzivala jsme par tydnu chlorellu a zaroven leky na reflux. Zhorsila se mi plet, ale nevenovala jsem tomu pozornost, az jednou jsem se probudila s bilym flekem na obliceji - bylo mi receno vitiligo. Muze chlorela byt jednou z pricin jeho vzniku?Dekuji Petra
Proti praskání žilek je potřeba vyléčit propouštění krve zkrz slabou žilní stěnu. Toho lze dosáhnout zhoustuním krve, pomocí vitamínu K, který je obsažen ve všech zelených zeleninách a nebo také v řase chlorela. Hustá krev se nebude tolik rozlévat v okolí vlásečnicových žilek a omezí se tak tvorba metliček. A dále se postarat o to, aby zesílila cévní stěna. K tomu účelu slouží lék Ascorutin.
Nejsou známy žádné interakce mezi lékem Tamoxifen a seznamem bylin, které uvádíte. Chlorela, špirulina a ani zelený ječmen lék Tamoxifen nijak neovlivňují. Pouze pokud by docházelo k průjmu vlivem těchto bylin, tak by to mohlo zapříčinit snížení účinků léku Tamoxifen. Tedy nemáte-li při tomto užívání průjem, tak by zde neměl být žádný problém. Nezapomeňte informovat svého praktického lékaře o všech doplňcích stravy, které společně s Tamoxifenem užíváte.
Dobrý den, mám cukrovku druhého typu léčenou inzulinem, který si píchám čtyřikrát denně, chtěla bych se zeptat jestli mohu užívat Chlorella Japan FORTE.
Děkuji za odpověď
Reianslová Ilona