Téma
BOLEST PO VYTRŽENÍ ZUBU
Bolest dásně na dotek
Bolest dásně na dotek po extrakci zubu může být alveolitida (suché lůžko), ta se objevuje u každého pátého, který si nechal trhat dolní osmičky. Je to místo, které se hůře hojí a drží se zde zbytky jídla a podobně. Nahoře je riziko mnohem menší. To však neznamená, že byste neměli vytržení těchto osmiček řešit. Pokud se objeví výše uvedené komplikace, tak se jednoduše zaléčí. Nemějte z toho strach. Rozhodně to samo nepřestane bolet – lékař lůžko ošetří a do několika hodin to přestane bolet.
Zdroj: Bolest dásně po vytržení zubu
Diskuze: kolik zaplatím za vytržení zubu
Jsem pojištěný u VZP . Musím zaplatit za vytržení zubu ? Děkuji Franz .
Zdroj: diskuze Kolik zaplatím za vytržení zubu
Počet odpovědí: 1
Suché lůžko bez bolesti
Je-li diagnostikováno suché lůžko, vždy se vyskytuje bolest. Suché lůžko se začíná projevovat bolestí obvykle až třetí nebo čtvrtý den po vytržení zubu. Na ráně se rovněž může objevit šedý povlak a zápach. Zubař defekt vyčistí a podpoří vznik nové krevní sraženiny. Nikdy neodstraňujte vzniklou krevní sraženinu – může se to stát i žvýkáním žvýkačky!
Zdroj: Suché lůžko po vytržení zubu
Diskuze: Re: kolik zaplatím za vytržení zubu
Pokud je vytržení zubu nezbytné pro udržení nebo zlepšení vašeho zdravotního stavu, tak pak celý zákrok uhradí vaše zdravotní pojišťovna včetně anestezie (injekce proti bolesti).
Zdraví Cempírek!
Zdroj: diskuze Kolik zaplatím za vytržení zubu
Počet odpovědí: 1
Příznaky zánětu zubu
- bolestivost zubu (pulzující až vystřelující bolest)
- bolest na skus či poklep
- odumření zubu, a to zcela bez příznaků
- otok
Více o zánětu zubu naleznete zde.
Zdroj: Otok tváře od zubu
Diskuze: Eliquis X Nimesil
Dobrý den, jsem rok po plicní embolii a užívám lék eliquis. Mám plánováno chirurgické vytržení zubu moudrosti. Můžu si na tento lék vzít Nimesil popřípadě Aulin? Nebo popřípadě co jiného na bolest, až to začne přicházet k sobě, jelikož paralen opravdu už teď na bolest nezabírá. Děkuji
Zdroj: diskuze Warfarin a nimesil
Počet odpovědí: 7
Jak dlouho trvá bolest po vytržení zubu
Po vytažení zubu se běžně objevuje pooperační bolest, případně otok. Abyste zmírnili tyto jevy, je vhodné si ještě před odezněním anestezie (znecitlivění) vzít běžný lék na bolest a chladit tvář v místě zákroku. Případný otok se začíná vstřebávat nejčastěji už druhý den po výkonu, bolest bývá bez problémů zvládnutelná běžnými volně dostupnými analgetiky. V případě, že se otok nebo bolest zvětšují, stejně jako v případě přítomnosti škubavé bolesti, kontaktujte svého lékaře. Hojení dásně po vytržení zubu je individuální, což platí i u zubu moudrosti. Ihned po vytažení zubu dostanete do úst tampon „do skusu“. Ten má zabránit krvácení bezprostředně po výkonu. Tampon je nutné ponechat v ústech cca 15 minut. Pokud by krvácení přetrvávalo nebo se objevilo delší dobu po zákroku, skousněte čistý složený a přežehlený kapesník. Jestliže krvácení přesto neustane, kontaktujte svého lékaře. Narůžovělá slina i dva dny po zákroku je normální a není důvodem ke znepokojení.
Zdroj: Bolest po vytržení zubu
Diskuze: Re: kdo poradí co s otokem po vytržení zubu
POMUZE USEKNUTI HLAVY
Zdroj: diskuze Kdo poradí co s otokem po vytržení zubu
Počet odpovědí: 1
Příčiny bolesti zubů
Nejčastěji je bolest zubů zapříčiněná zánětem centrální části zubu (dužiny). Dužina obsahuje nervová zakončení, která jsou velmi citlivá na bolest. Zánět buničiny nebo pulpitu způsobují díry v zubech, zlomeniny a infekce.
Zdroj: Bolest zubů
Diskuze: Jaká je cena vytržeiní zubu
Jaká je cena odstranění /vytržení/ 1.zubu
Zdroj: diskuze Jaká je cena vytržeiní zubu
Počet odpovědí: 0
Jak dlouho trvá bolest po vytržení zubu
Ihned po extrakci zubu se dává pacientům do úst tampon „do skusu“. Ten má zabránit krvácení bezprostředně po výkonu. Tampon je nutné ponechat v ústech cca 15 minut. Pro zmírnění poextrakční bolesti, která nastupuje po odeznění anestezie, si vezměte běžný lék na bolest a chlaďte tvář v místě zákroku. Případný otok se začíná vstřebávat nejčastěji už druhý den po výkonu, bolest bývá bez problémů zvládnutelná běžnými, volně dostupnými analgetiky. V den zákroku a následující den nevyplachujte ústa a nekloktejte, abyste nenarušili vznik „krevní zátky“ v ráně, která je velmi důležitá pro bezproblémový průběh hojení. Minimálně 24 hodin po zákroku nekuřte. Dodržujte pečlivě ústní hygienu, v okolí rány čistěte zuby velmi opatrně.
Zdroj: Bolest dásně po vytržení zubu
Diskuze: Re: citlivost zubu na studene a teple
Bolest zubu sama od sebe neustoupí. Léky, které užíváte bolest zmírní, ale zub neuzdraví. Zub může vyléčit jedině stomatolog pečlivým vyšetřením a odborným zásahem. Neodkládejte návštěvu zubaře, protože hrozí zhoršení stavu, zánět nervu a ukrutné bolesti.
Zdraví Cempírek!
Zdroj: diskuze Citlivost zubu na studene a teple
Počet odpovědí: 1
Korunka a bolest zubů
S největší pravděpodobností se vždy jedná o zánět pulpy (dřeně). Před definitivní fixací keramické práce by mělo dojit k endodontickému ošetření zubu (zaplnění kanálku).
Zdroj: Bolest zubů
Diskuze: Re: Re: Re: Re: Re: bolest zubu
Silnější léky proti bolesti jsou k dostání jen na lékařský předpis.
Zdroj: diskuze Bolest zubu
Počet odpovědí: 2
Bolest okolních zubů po extrakci
Dodržujte pečlivě ústní hygienu, v okolí rány však čistěte zuby velmi opatrně. V prvních dnech po výkonu se vyhýbejte větší fyzické námaze, tato činnost by mohla vyvolat krvácení a bolest. V období po náročnějších zákrocích se může pacient cítit unavený a mít zvýšenou teplotu a cítit bolest. Pokud se objeví horečka nad 38 °C, kontaktujte svého lékaře. Někteří pacienti mají v ústech po zákroku stehy, v takovém případě je nutné kousat na druhé straně a jíst měkčí stravu, aby nedošlo k jejich potrhání. Stehy se odstraňují zpravidla za 7 až 10 dní a v prvních dnech je tento stav provázen bolestí. Bolest okolních zubů je běžný vedlejší účinek po trhání.
Zdroj: Bolest po vytržení zubu
Diskuze: Re: Re: Re: Re: bolest zubu
Já beru Paralen a ibobrufen a nic
Zdroj: diskuze Bolest zubu
Počet odpovědí: 2
Bolest zubů na skus
Obecně může být citlivost na skus způsobena zánětem v okolí hrotu kořene zubu, prasklým nebo naprasklým zubem, případně přetížením z kousání příliš tuhé stravy.
Zdroj: Bolest zubů
Diskuze: Re: Re: bolest zubu
Dobrý den a existuje něco nejakej prášek nebo něco na bolest mám doma dva kluky a sem sama nane tak že si nemohu dovolit někam chodit
Zdroj: diskuze Bolest zubu
Počet odpovědí: 2
Co znamená bílý povlak po vytržení zubu
Po vytažení zubu je nutno věnovat zvýšenou péči ústní hygieně. Doporučuje se čistit zuby častěji, než je obvyklé, nejlépe po každém jídle, zvláště pečlivě pak na noc. Povlak se zpravidla objevuje po úraze jako následek zhmoždění tkání, rovněž tak i po jakémkoliv chirurgickém výkonu. Pokud se navíc dostaví otok, bolest a teplota, je nutné navštívit lékaře.
Zdroj: Jak dlouho bolí vytržený zub
Diskuze: Re: Vytrhnutí zubu.
Dobrý den, v pátek jsem postoupil vytržení nemocného zubu,sedmička vpravo dole. Jsem pojištěn u VZP a přesto mě doktorka účtovala za výkon 300.-Kč. Měla na to právo, na těchto stránkách jsem pod kodem 00950 viděl,že je tento zákrok zadarmo ?
Děkuji za odpověď, Jiří Novotný.
Zdroj: diskuze Vytrhnutí zubu.
Počet odpovědí: 2
Co znamená bolest okolních zubů po extrakci
Bolest okolních zubů po extrakci může být důsledkem podráždění nervu zánětlivým procesem či otokem dásně a pohmožděním, po zaléčení zánětu odezní, pokud ne, vyhledejte lékaře.
Zdroj: Jak dlouho bolí vytržený zub
Bolest mrtvého zubu
Bolest mrtvého zubu vždy záleží na tom, v jakém stavu zub je, jak kvalitně byl ošetřen, zda se nalezly všechny kořenové kanálky a opracovaly se až ke svému konci.
Zdroj: Bolesti mrtvých zubů pod korunkou
Léky proti bolesti
Abyste zmírnili poextrakční bolest, která nastupuje po odeznění anestezie, vezměte si běžný lék na bolest a chlaďte tvář v místě zákroku. Případný otok by se měl začít vstřebávat už druhý den po výkonu, bolest bývá bez problémů zvládnutelná běžnými volně dostupnými analgetiky. V den zákroku a den následující nevyplachujte ústa a nekloktejte, abyste nenarušili vznik „krevní zátky“ v ráně, která je velmi důležitá pro bezproblémový průběh hojení. Minimálně 24 hodin po zákroku nekuřte. Dodržujte pečlivě ústní hygienu, přičemž v okolí rány čistěte zuby velmi opatrně.
Zdroj: Bolest po vytržení zubu
Hojení dásně po vytržení zubu
Hojení extrakční rány probíhá tak, že se rána nejprve vyplnění krevní sraženinou – koagulem, které je následně z okolní kosti nahrazeno „hojivou tkání“ (granulační tkáň). Ta se změní na vazivo, které se posléze promění v kost. Ze strany sliznice dochází k přerůstání epitelu přes granulace a vazivo. Poruchy hojení mohou nastat zejména v případě, že dojde k rozpadu krevní sraženiny. Lůžko poté zůstává prázdné, může se infikovat bakteriemi z dutiny ústní a dochází k zánětu v přilehlé kosti a měkkých tkáních. To je někdy provázeno poměrně silnými bolestmi. Jedná se o takzvané suché lůžko. Onemocnění se léčí opakovanými výplachy rány a vkládáním různých tamponád a drénů.
Zdroj: Bolest dásně po vytržení zubu
Doporučení
Z velké části se bolesti zubů vyhnete, pokud správně pečujete o svůj chrup – čištění zubů pastou s obsahem fluoridu, používání dentální nitě a pravidelné prohlídky u zubaře. Pokud zubař zjistí, že vaše bolest není zapříčiněna zubním kazem nebo onemocněním dásní, je důležitá rychlá diagnostika a nasazení vhodné léčby.
Zdroj: Bolest zubů
Jak dlouho trvá bolest po vytržení zubu
Příslušná oblast se nejprve znecitliví místním anestetikem, podaným nejčastěji ke konkrétnímu zubu. V případě jednoduché extrakce lékař zub uvolní od dásně a šetrně vyjme. Pokud se jedná o složitější extrakci například nepříznivě uloženého zubu moudrosti, musí se zub chirurgicky vybavit přímo z kosti, kde je zadržen. Rána se následně zašije. Od toho se odvíjí i délka bolesti. Vytažení zubu (extrakce) je drobný chirurgický výkon, který nevyžaduje speciální léčebný režim ani pracovní neschopnost. Rána po extrakci zubu začne přirozeně bolet po odeznění znecitlivění, tedy za 2–3 hodiny po výkonu. Pokud proběhla extrakce hladce, postačí bolest ztišit 1–2 tabletami analgetika (prášek proti bolesti), před užitím je třeba prášek rozpustit ve vodě anebo rozdrtit na menší kousky. Bolest definitivně ustává během několika hodin a rány v ústní dutině se hojí poměrně rychle.
Zdroj: Jak dlouho bolí vytržený zub
Jak dlouho bolí rána po vytržení zubu
Bolest po extrakci je většinou zvládnutelná běžnými analgetiky, o konkrétním léku je vždy dobré domluvit se s ošetřujícím lékařem. Bolesti mohou trvat několik dnů, zhruba od třetího dne by však měly začít ustupovat. Pokud se naopak zvyšují, objeví-li se otok, nebo dokonce teplota, bude nutné další odborné ošetření.
Zdroj: Vytržený zub - jak hojit ránu
Bolest zubu pod korunkou
Příčiny
Pokud se objeví bolest zubu pod korunkou, jedná se s největší pravděpodobností o zánět zubu – pulpy (dřeně). Před definitivní fixací keramické práce se doporučuje bolest zubu na skus endodonticky ošetřit (zaplnit kanálky).
Léčba
Pokud se projevuje bolest zubu pod korunkou, tak byly pravděpodobně korunky nafixovány na živé zuby. Je nutné vyjmout nervy. Také je možné zub uklidnit, ale zde je dobré zkontrolovat, zdali zub reaguje přiměřeně na chladovou zkoušku a je poklepově nebolestivý, ještě před nasazením fixní práce.
Zdroj: Bolesti mrtvých zubů pod korunkou
Bolest zubů na skus
Bolest zubu na skus je nepříjemným a limitujícím pocitem.
Příčiny
Obecně může být citlivost na skus způsobena zánětem v okolí hrotu kořene zubu, prasklým nebo naprasklým zubem, případně přetížením z kousání příliš tuhé stravy. Bez vyšetření ale bohužel můžeme o příčině obtíží jen spekulovat.
Rychlá léčba
Potřete zub například zubní pastou Sensodyne a dojde k úlevě. Každopádně navštivte svého zubního lékaře, který stanoví diagnózu a doporučí další postup.
Zdroj: Co na bolest zubů
Šalvěj na suché lůžko
Šalvěj na suché lůžko se nedoporučuje okamžitě, ale teprve po dohodě s lékařem.
Zdroj: Suché lůžko po vytržení zubu
Domácí léčba bolesti zubů
Pro bolest zubů
- Mohou se používat léky na bolest, jako je Paracetamol nebo Ibuprofen. Tyto léky užívejte dle příbalového letáku.
- Vyhněte se studeným nebo teplým potravinám, jelikož mohou zhoršit vaši bolest.
- Doporučuje se kousání vatových tamponů namočených v hřebíčkovém oleji.
Pro bolest čelisti
- U dospělých je vhodné užití aspirinu.
- U dětí a mládeže může být použit Acetaminophen (ne aspirin!).
- Pokud se bolest objevuje již při otevření úst, zívání nebo jedení velkého sousta, kontaktujte svého zubního lékaře.
Zdroj: Bolest zubů